Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



ce fac fetele? noi acum am ajuns de la plimbare, am fost iar sus in deal, off pe zi ce trece mi se pare si mai greu cred ca-s vreo 2 km numa de panta sa urc dealul si eu tre` sa imping la carut, care are 8 kile, geanta vreo 3 cu toate cele pentru fata, iar piscoata 6 kile jumate...deci destule kile tre sa imping eu la dealdar deh, asta si caut , sa ma obosesc, adica sa fac miscare, daca sport nu am cum sa ma duc sa fac la sala , macar mi-am gasit dealul asta sa imping carutul... dar pana sa urc dealul am alti vreo 4-5 km de mers, drept sau mici dealuri si vai... deci misc fundu ceva km in fiecare zi , plus ca parca nu eram satula cand am ajuns in cartier si in loc sa o cotesc la dreapta spre straduta noastra, am luat-o la stanga si m-am mai dus pe un deal sa ma mai misc un pic se uita lumea de prin masini mirata la mine cum imping eu cu drag si spor in fiecare zi carutul la deal, abia merg masinile si nu va spun cum face autobuzul cand tre sa urce dealul ala d`apoi eu cu carutul, cand ajung sus sunt toata o apa, ar trebui sa imi iau schimburi sa ma schimb ca poti stoarce apa din hainele mele dar nu stau locului deloc, ajung sus in deal, fac rondu si o iau la vale inapoi pe trotuarul celalat

azi mi s-au intamplat 2 lucruri dragute care m-au facut sa zambesc treceam pe langa magazine si in usa unui magazin 2 negri stateau de vorba, unul zice catre celalat: "new life" si zambeste am zambit si eu ca se uitau amandoi la piscoata ca meageam la pas de plimbare apoi mai dupa vreo juam de ora eu inpingeam carutul cu o mana si in cealalta avema o hartie si citam ceva de pe ea si la un moment dat m-am oprit ca nu intelgeam ceva si am stat vreo 10 secunde intr-un loc si 2 doamne, british 100% se opresc si se uita la piscoata si imi spune ceva in engleza da sa mor daca am inteles prima data ceva, cu un accent de ala greu englezesc, cred ca erau scotish mai bine spus ca pe astia nu-i pricep de fel, parca nu tot engleza vorbesc, parca-s amestecata cu chineza eu ii spun : sorry, i didn`y understand it ,could you please tell me again? si mai spune odata si iar nu inteleg si ii zic sa repete iar si in loc sa imi raspunda iar ca prima data mi-a spus ceva mai clar intr-o engleza mai pura ca: "this is one beautiful precious baby, you should try for another one eu am ramas tablou, i-am multumit si zambeam ca prostu Mi-au inseninat ziua si am uitat de oboseala si foame, ca deh... mi-e cam foame de cand cu dieta, tre` sa imi tin mintea ocupata

Ma duc sa fac listuta pentru bagajelele pentru weekend ca plecam, ca nu am mai apucat dimineata si sa pun sa fac un gratar de pui pentru cina Am niste emotii cat casa pentru plecarea de weekndul asta... nu stiu cum o sa fie , dar sper ca va fi ok si piscoata se va comporta exemplar ... dar mi-e frica sa nu ii stric rutina cu somnul de toata noaptea ca o sa fim obligati sa dormim in aceeasi camera cu ea la prietenii astia ai nostri ... deci abia astept sa vad cum va fi

Mai trec eu mai tarziu pe aici, o seara buna!

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Ssabrya ai PM

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)



Mersi Strumphy
Am vazut poze cu fluturasi care mai de care mai frumos.
Zilele astea o sa pun si eu poze cu noi cu Ayanna

am produse la Bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

scrish cand esti nasa?
eu mi-am luat o rochie super frumoasa pt botez de pe un site de afara tbdress.com
modelul acesta
http://www.tbdress .com/product/Chiffon-Column-Sheath-Floor-length-Sleeveless-Sweep-Train-Prom-Dresses-366002.html (vezi ca am pus pauza ca sa il poti vedea) si cand am primit-o este exact ca in poza.
In plus te masori si iti fac rochia exac dupa marimea ta.

si in octombrie sunt nasa si vreau sa imi iau rochia asta
http://www.tbdress .com/product/Elegant-Elastic-Woven-Satin-Mermaid-Strapless-Sweetheart-Floor-length-Brush-Train-Evening-Dresses-364663.html

Rochia am primit=o cam in 2 saptamani si m-a costat 350 lei cu tot cu transport si vama. A venit prin DHL la usa.


Pe tine cat te costa rochita?
Oricum este foarte frumoasa.

am produse la Bazar

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Tocmai am mancat inghetata de care zicea Lavi zilele trecute,iaurt cu capsuni si cereale...Apopo Lavi la Real mi-a dat o cutie gratis la una cumparata....

Si am devorat si Joe...cred ca asa de oboseala...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




este delicioasa, nu????
stiu de oferta!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

bb yasmi nici eu nu prea am mai vb cu anaxena.
de cand nu am mai dus-o pe Bry la cresa anu am mai iesit la plimbare pt ca mie greu cu amndoua si am stat numai la noi in curte.
M-am intalnit acum cateva zile cu ea la mall, dar eram grabite amandoua si nu prea am stat de vorba. Oricum saptamana care vine ma intalnresc sigur cu ea si ii transmit.

felicitari pt primul dintisor

am produse la Bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Miki, ti-am admirat puii in poze ce a crescut Andra, mi se pare mai mare decat ultima data pai si asa si trebuie nu ? sa creasca mare si sanatoasa ca de frumoasa e, ochioasa scumpa si vlad e super tare cu 2 suzi

Catank, ai grija cu kilogramele ca s-ar putea sa nu mai vrea sa plece asa usor cand o sa vrei tu , deci nu fa ca mine , ti-am mai spus si iti repet, sa nu ajungi care cumva ca mine, ca dupa aia tre` sa urci dealul la Muswell Hill in fiecare zi imping la carut Am admirat buburuza in livada ce bine de ea, sta afara la aer curat , la umbra marului... hmm ce-as mai vrea si eu

Yvyana, imi aduc aminte de chicoteala mandrei mele de la ora 4-5 dimi cand spui tu de a ta bine ca am scapat si acum doarme pana dimi, s-a obisnuit cu dormitul singurica in camera , nu am mai auzit-o deloc marain sau plangand Tunu vrei sa o lasi sa doarma singurica, sau deja e la ea in patut singurica, nu mai stiu ce si cum ai spus, m-am babit

Pisuc, felicitari pentru Petru, nici nu ma gandeam ca o sa fie altfel decat perfect el e baiat cuminte de cand mama l-a facut Imi place ca ii tii jurnal, la mine jurnalul e forumul, o sa pun cand o creste daca vrea sa vada ce a facut intr-o anume zi, sa citeasca pe forum in arhiva ca vorba aia , eu dau tot din casa Poze cu piscoata am pus azi pe contul comun de picasa, unele noi si altele mai vechi, adica de weekendul trecut. Enjoy

madutza, asa-mi place, program numai cu voi 2, film... baie, spuma.. sampanie... uh oh... Ai grija sa nu o puneti de no 3

yasmi, si cu lubrefiant e cam naspa feelingul de inceput, dar o sa merg la dr sapt ce vine , sa vedem , or fi cusut aia mai mutl decat trebuia ?!

scrish, superba rochia de nasa, ai sa arati minunat, ca de fiecare data la orice ocazie

Anda, ma bucur tare mult ca ii p;ace strumfului tau in centrul de activitati il mai tine ocpuat si mai poti face si tu ceva prin casa, asa-i ?

Alexina, nu vrei sa vii la Londra daca tot cu plapuma te investi si tu acolo acum ? hai mai fa schimb de scari, sa stii ca la mine in casa sunt mai interesante, sunt de alea victoriene, mici si inguste si ai impresia pana te obisnuiesti cu ele ca vii in nas in orice secunda pana m-am obisnuit coboram cate o scara sa nu cumva sa vin in nas, si acum ma tin de balustrada ca nu am incredere ca fara nu imi machiez ochii sau imi perfectionez dantura

roxy, cum e printesa? tot are la ochisor galbenul ala ? asa a avut si piscoata, sper ca la voi sa se trateze in mai putin timp, la noi a durat o luna si ceva ceva gratarele weekendul asta? rochia de mireasa nu am cum sa mi-o fac in Ro al comanda ca eu vin cu o sapt inainte de nunta, deci ramane sa o cumpar de aici, o sa mergem la shopping la un super mega mall weekendul viitor, sper sa gasesc ceva, oricum acum numa ma uit ca pana in sept poate mai slabesc ceva vorba aia "vrabia malai viteazu`"

Ioana, ce de peripetii hai ca acum ai iar curent si cablu si net si poti sa vii pe aici, tre sa imi tii locul cat lipsesc eu weekendul asta, deal or no deal?

Lalely, ce scump e David si ce a crescut iti seamana perfect

Tre sa fug, revin mai tarziu





_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Fetelor am si eu o rugaminte la voi, in cazul in care auziti pe cineva ca isi doreste vreau sa vand si eu patutul fetei si caruiorul.
Patutul este tip leagan, din lemn alb f frumos si caruciorul este Maxi Cosi Mura.

Dar mai bine va pun link-urile, ca poate cine stie, auziti vreao mamica interesata

http://www.okazii .ro/catalog/56696989/patut-leagan-din-lemn.html

si caruciorul

http://www.okazii .ro/catalog/56667601/super-oferta-maxi-cosi-mura-landou.html

preturile sunt negociabile


Multumesc si sper ca nu va deranjeaza postarea mea.

am produse la Bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

roxy aceeasi problema am avut-o si eu cu Ayanna si mi-a dat dr Tobradex, i-am dat 2 zile cu ea la ochisori si nu a mai avut nmk.
Mai intai incercasem cu laptic, dar doar se curatau, nu ii trecea.

am produse la Bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

cam liniste?
doarme fluturasul si am chef de vorba[

Strumpy, din cate am inteles de pregatesti de nunta.
Pe cand marele eveniment? Felicitari

am produse la Bazar

Mergi la inceput