Strugurasi de Sept-Oct 2011 ````(90)````

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

hayat aici suntem toate sa ne bucuram, sa ne spunem ofurile, sa impartim diferite experiente.
Iti dam bataita daca incerci sa ne mai protejezi asa.

34+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nane spune:

Kora, pe mine ma cam dispera atatea "nu ai voie". Astia de la tara care mananca lapte nepasteurizat (zicea dr. ca Doamne fereste sa mananci branza din lapte nepasteurizat. pai ce? eu cand ma duc la piata sa-mi iau branza il intreb pe tzaran daca are instalatie de pasteurizat laptele? ) nu mai au nici pe naiba. Dar noi tre sa ne ferim de toate inclusiv pisici caini, etc...

Eu am mancat somon afumat destul de mult in primele luni de sarcina pana cand am aflat ca teoretic nu ai voie. Analizele sunt bune insa, nu am luat nimic de la el. Si am mancat si friptura de vaca in sange si n-am avut nimic (am fost in vacanta si aveam demipensiune si asa am primit friptura. Ei, si mi-era foame de vedeam dungulitze asa ca nu m-a mai interesat).

Dup-aia cica n-ai voie nici mozzarella sau prosciutto crudo - si cu d-astea m-am indopata, deci... eu zic ca se exagereaza mult din exces de zel.

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nane spune:

Racheel nici macrou n-ai voie ca cica e plin de mercur, iar pangasius creste in nustiu ce rau care e contaminat cu nustiuce. Daca tot e sa vorbim de d-astea.

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

lore multi

camady, 18 zile in neptun?!!!super

Azi am fost la chicco in craiova si aveau carucior 3 in 1 cu 2700 lei Tu l-ai luat chiar bine. Si la 1300 lei le aveau pe cele 2 in 1.

Nane eu am mancat ce am avut pofta...daca te uiti la tabelul de Kg sunt prima Am mancat si pateu.
Ce nume o sa aiba fetita?

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 33+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Racheel da am avut asa un noroc cu carutul.
Probabil il aveau pe stoc ..............nu stiu ce sa zic.
Si eu am luat sterilizatorul electric cu reducere 50 lei ..........deci cam la fel ca tine.Eu suzete n-am luat.Razvan nu le-a vrut sub nicio forma . Nici nu stiu cum trebuie sa fie ca sa fie bune.

34+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Nane, asa e. Ajungem sa nu mai mancam nimic. Ca la orice aliment se gaseste cateceva rau.
Si eu am mancat pana acum si la prima sarcina, dar stii cum e cand te toaca cineva la cap ca nu manca din aia,nici din aia, ca ajunge sa se strecoare indoiala in minte, , mai ales in perioada asta cand suntem receptive si mai sensibile

Mi-am facut crema de avocado cu branzica si lamaie. Mai tentez pe cineva?

30+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Pe mine

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 33+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B

Nane, asa e. Ajungem sa nu mai mancam nimic. Ca la orice aliment se gaseste cateceva rau.
Si eu am mancat pana acum si la prima sarcina, dar stii cum e cand te toaca cineva la cap ca nu manca din aia,nici din aia, ca ajunge sa se strecoare indoiala in minte, , mai ales in perioada asta cand suntem receptive si mai sensibile

Mi-am facut crema de avocado cu branzica si lamaie. Mai tentez pe cineva?

30+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +



Mee, meee...ca sunt fan avocado.... Dau o fuga pana la tine, la o felie???? Anyway, pofta mare sa ai...

29+ cu minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

hayat aici suntem toate sa ne bucuram, sa ne spunem ofurile, sa impartim diferite experiente.
Iti dam bataita daca incerci sa ne mai protejezi asa.

34+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 anisori

camady's baby






29+ cu minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Neata greierasi
La multi ani sarbatoritelor si va doresc din toata inima numai bine si sarcina usoara!!!

Puteti sa imi sp si mie ce hainute o sa imi trebuiasca la inceput pt piticei? Scutecele nu se gasesc in magazin tre sa le fac eu?Habar nu am ...Eu nu am cumparat nici o hainuta momentan doar caruciorul, cosuletele pt masina, patuturile + saltele+ husele pt saltele+ aparatoare laterale, masa de infasat, bavete,biberoane si sterilizator pe abur (Tommee Tippee)...
Ce ar mai fi de cumparat asa dinainte???


27+ Unde.s 2 puterea creste 30.sept.2011
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput