Strugurasi de Sept-Oct 2011 ````(90)````

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Nannaaaa, unde ai disparut? Vezi PM



30+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Hayat suntem alaturi de tine si la bine si la rau.Mai radem mai plangem....descarca-te....



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 33+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Ma bucur ca esti bine si tu si bebe.
Imi pare foarte rau ptr surioara ta
Imi pare si mai rau ca orice as zice nu as putea sa te consolez sau te ajut in vreun fel
Iti trimit totusi niste ca poate macar 0,000001% te vor face sa te simti mai bine

Citat:
citat din mesajul lui Hayat_Kh

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B

De Hayat mai stiti ceva? Ca nu a mai intrat pe forum de vreo 2 zile...

30+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +




Sunt aici Koraaaa...



29+ cu minune de


30+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Fetelor, azi am avut pofta de saorma asa ca...am luat un taxi si fuguta in oras sa mananc saorma.Dupa ce am mancat am fost iar la cumparaturi si am luat un prosop as fi vrut doua dar nu aveau decat o culoare, si sterilizator electic(deci iar m-am sucit ) de la chicco, am dat pe el 170 lei si mi-au dat un bibe cadou care era 45 lei, doua suzete si o lingurita ca mi-a zis o prietena sa o iau ca poate imi trebuie cand ii dau picaturi pentru colici.

La Primii Pasi am vazut si caruciorul pe care il doresc. Acesta era negru cu visiniu, au zis ca mai au si alte culori, m-a incantat ca se lasa la orizontala si este 470 lei si o sa am si reducere de 10 % ca mi-au dat un card.

Am vrut sa iau si pompa de muls electrica de la Primii Pasi dar m-a sucit doamna vanzatoare...mi- a zis sa nu o iau de acum ci dupa ce nasc daca bebe nu suge,ca pot sa-l trimit pe sot sa o ia.Mai rar asa vanzatoare.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 33+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Fetelor, azi am avut pofta de saorma asa ca...am luat un taxi si fuguta in oras sa mananc saorma.Dupa ce am mancat am fost iar la cumparaturi si am luat un prosop as fi vrut doua dar nu aveau decat o culoare, si sterilizator electic(deci iar m-am sucit ) de la chicco, am dat pe el 170 lei si mi-au dat un bibe cadou care era 45 lei, doua suzete si o lingurita ca mi-a zis o prietena sa o iau ca poate imi trebuie cand ii dau picaturi pentru colici.

La Primii Pasi am vazut si caruciorul pe care il doresc. Acesta era negru cu visiniu, au zis ca mai au si alte culori, m-a incantat ca se lasa la orizontala si este 470 lei si o sa am si reducere de 10 % ca mi-au dat un card.

Am vrut sa iau si pompa de muls electrica de la Primii Pasi dar m-a sucit doamna vanzatoare...mi- a zis sa nu o iau de acum ci dupa ce nasc daca bebe nu suge,ca pot sa-l trimit pe sot sa o ia.Mai rar asa vanzatoare.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 33+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!







Sa-ti fie de bine, Rach. Si eu de cateva zile am pofta de un gratarel si o pizza....dar greutatea din picioare nu ma lasa sa fac prea multe si de iesit din casa....mmm....nu prea indraznesc, ca ma ia cu ameteala de la caldura. Am vazut si celelalte lucrusoare... superbe. Super ca ti-ai gasit lucrusoare la preturi bune.De-abia astept sa iti vad caruciorul...

Multumesc fetele.... Tocmai de-asta Kora, nu am vrut sa fac prea mare taraboi....pentru ca eu, desi par firava, sunt suficient de puternica...insa, bebelul ma face atat de receptiva la tot ce e trist sau emotionant....si stiu ca si voi sunteti la fel....

Trebuie doar sa tineti minte ca sunt bine(spiritual)...

Natalia ......ce putin mai ai. DD sa ajute sa ai o nastere usoara si sa iti vedem si noi minunatia....tinand-o in brate..

29+ cu minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Sa-ti fie de bine, Rach, si sa se depuna kg pe cele slabe care vor sa se ingrase am eu o prietena care e slaba rau si se chinuie sa se ingrase si ioc!

Eu aseara am avut chef de pizza,am comandat una si evident ca mancand-o cu pofta (si cam cu viteza), dupa aceea imi venea sa si am avut niste arsuri Sa-mi fie cu invatare de minte!

Noi ne uitam dupa patut de bebe, doar ne uitam momentan, ca dupa ce am achitat apartamentul am cam ramas in si asteptam cu nerabdare sa ne intre salariile in cont
Carucioare avem de la primul baietel, macar de cheltuiala asta am scapat, si hainute la fel.
Biberoane am zis ca luam atunci, cand se aproprie termenul de livrare




Citat:
citat din mesajul lui racheel

Fetelor, azi am avut pofta de saorma asa ca...am luat un taxi si fuguta in oras sa mananc saorma.Dupa ce am mancat am fost iar la cumparaturi si am luat un prosop as fi vrut doua dar nu aveau decat o culoare, si sterilizator electic(deci iar m-am sucit ) de la chicco, am dat pe el 170 lei si mi-au dat un bibe cadou care era 45 lei, doua suzete si o lingurita ca mi-a zis o prietena sa o iau ca poate imi trebuie cand ii dau picaturi pentru colici.

La Primii Pasi am vazut si caruciorul pe care il doresc. Acesta era negru cu visiniu, au zis ca mai au si alte culori, m-a incantat ca se lasa la orizontala si este 470 lei si o sa am si reducere de 10 % ca mi-au dat un card.

Am vrut sa iau si pompa de muls electrica de la Primii Pasi dar m-a sucit doamna vanzatoare...mi- a zis sa nu o iau de acum ci dupa ce nasc daca bebe nu suge,ca pot sa-l trimit pe sot sa o ia.Mai rar asa vanzatoare.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 33+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!






30+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Fetelor, mare plictiseala aici la mine la birou Noroc ca am cum sa intru pe forum sa va mai citesc, ca altfel as incepe sa vorbesc singura

Ma duc sa mananc ceva, ca tot vorbiram de mancare. Apropo de asta, voi ati mancat somon afumat sau marinat in perioada sarcinii? Contine omega3 si ne tb in perioada asta mai mult decat de obicei, dar parerile sunt impartite.
Unii spun ca nu e indicat sa mancam ptr ca e carne semicruda, altii ca putem manca dar sa fim atente la termenul de garantie. Prietena mea manca zilnic 2-3 pachete pe zi in perioada sarcinii si nu a avut nici o problema.
Si eu am mancat, dar cu moderatie, desi imi place si mie foarte mult. Si Omega3 e bun ptr dezvoltarea creierului copilasului.

Ce ziceti?

30+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Kora, eu nu am mancat somon dar am mancat pangasius, cod, si macrou.Am luat de la tara pestisori mici -oclei se numesc la noi si ii prajesc azi ca am pofta

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 33+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Mikka, hai la apel

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 33+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Dbunny la multi ani si toate cele bune!!!!!!!!!!

Natalia felic8tari pt piticuta!!!!!! din cate se vede s-ar putea sa deschizi sesiunea de nasteri! iti doresc nastere usoara si bebelina sa fie sanatoasa!

Lori 35+ fericita cu Mara

Mergi la inceput