Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***333***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Bianca, nu iese nimic la test in a 3-a zi de intarziere...Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Bianca, nu iese nimic la test in a 3-a zi de intarziere...


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



Mie mi-a iesit in a 5 a. am zis si eu...sa incerci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Monn, te intreb pe tine ca sigur poti face un rezumat mai precis si mai clar decit wikipedia....zi-mi si mie daca stii ce s-a mai intimplat cu Etymologicum Magnum Romaniae al lui BP Hasdeu




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503
Citat:
citat din mesajul lui anamariame
Bianca, nu iese nimic la test in a 3-a zi de intarziere...Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)
Mie mi-a iesit in a 5 a. am zis si eu...sa incerci
Si mie la Eva tot din a 5-a. Am facut si in prima, si in a doua, ca eu stiam sigur ca-s insarcinata, si nu a iesit nimic concret.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Hei, Ana, calmeaza-te...Desi te cred ca si eu am trecut printr-o experienta d-asta (de intarziere....3 sapt)...

Dar acu...nu cred ca e un capat de tara daca ai ras si tu un pahar , doua, cinci...ca doar nu ti-ai injectat in vena... Poate intarzierea vine de la "prea multa relaxare la mare, la soare".

Ori daca o fi sa se intample...mergi pe vorba romaneasca..."Primul e dorit, al doilea...din intamplare".

Nu te supara, dar incerc sa iti ridic moralul.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

http://s598.photobucket.com/albums/tt70/Floric_album/Vacanta%20la%20mare%202011/

Am mai incarcat niste poze de la mare


Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

anamariame, stai linistita ca nu se intimpla nimic daca ai fumat si baut in prima luna de sarcina... ba medicii zic chiar ca in primele luni.

Cit despre test, si io zic sa mai astepti o saptamina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Inseamna ca pot sa ma duc sa fumez o tigara? Glumesc.Eu nu m-as supara deloc sa fiu insarcinata, doar ca imi doresc un copil sanatos, ca orice om normal la cap, si am avut o perioada destul de zbuciumata, si eu si sotul. Daca o fi sa fie, ma rog doar sa fi razbit un spermatozoid sanatos tun!Glumesc eu, da' am un nod in gat!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Ana, am depus astazi acele la CJAS. Doamne, cata umilinta la ghiseele sanatatii...De ce trebuie sa fie functionarii atat de acri si artagosi...De fapt, cred ca asta e primul criteriu de angajare...Tot stau si ma gandesc ca eu am depus actele pt ca asa m-a sfatuit doctorul dar mi-a si zis ca pot astepta si un an aprobarea dar tot ma gandesc la cei care au cu adevarat, urgenta nevoie de fel de fel de dispozitive si chiar nu au bani sa le cumpere, sunt situatii de viata si moarte...si se invoca "lipsa banilor"...Unde puii mei sunt banii opriti pe sanatate...Eu votez cu mainile si picioarele desfiintarea acestui fond national si prefer sa cotizez la o casa, firma cum s-o numi privata, dar seriaosa nu pdlista...
Repet am depus pt ca oricum vom avea nevoie de ghete mai mult timp vreo 2-3 ani deci cand va veni aprobarea e buna. Acu nu stiu daca iti da o data in an sau de mai multe ori. Si ghetele nu sunt chiar o avere dar ma tot gandesc la cei care sunt in nevoie crancena...

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mai, io n-as generaliza: la noi au fost super-amabili oamenii, mi s-au parut chiar profesionisti: ne-au asigurat ca decontarile pentru copii sunt prioritare si, cum le intra ceva bani, de acestea se ocupa. Intr-adevar am citit in ziar ca s-au alocat ceva fonduri si a doua zi am primit notificare acasa sa mergem dupa bani. Comparand experientele noastre, eu as zice ca, in cazul asta, nu neaparat sistemul este defectuos, cat anumiti oameni care nu stiu sa-si faca meseria.

Rares ce diagnostic are?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ana, eu sun tpe lista de asteptare la pozitia 731...Momentan nu sunt fonduri la Braila, sau ce sunt...nu ajung

Pe bune, ca asa repede ai luat? De unde esti? Sa ne mutam si noi acolo da, intr-adevar "acreala" e specifica mai mult in Braila si zona Sud est.

Pe mine doctorul m-a asigurat poate dura intre 6 luni si un an asteptarea. Insa un nene mai civilizat de la casa mi-a zis sa am sperante ca fiind in apropierea anului electoral SIGUR nu va dura atat. Dar in nici un caz ca sunt prioritari copiii. Probabil este o regula la Casa voastra nu in toate Casele de sanatate.

Diagnosticul este Picioare diforme Talus Valgum (asta cu m sau s la final nu o stiu exact)

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput