Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***333***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Cami, nasoala treaba cu cursul mai ales ca nu esti la o arucatura de bat de capitala, e musai musai sa-l faci acum ?? eventual sa o iei si pe mama ta + Iulia la Bucuresti ? unde o sa stai acolo, poti sa le cazezi si pe ele ?


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Bianca, gand la gand !!

Cami, cred ca varianta cu mama ta e cea mai buna, mai ales ca ea e pensionara, nu ? hai gandeste-te si la aspectele pozitive : cunosti si tu toate tufetele din capitala , shopping la nivel inalt !!
Multi si capu' sus !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Novus, gata, am primit mesaj ca misiunea a fost indeplinita




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Novus, gata, am primit mesaj ca misiunea a fost indeplinita



http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


ok, verific si eu maine si fac centralizarea platilor !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ana, am depus astazi acele la CJAS. Doamne, cata umilinta la ghiseele sanatatii...De ce trebuie sa fie functionarii atat de acri si artagosi...De fapt, cred ca asta e primul criteriu de angajare...Tot stau si ma gandesc ca eu am depus actele pt ca asa m-a sfatuit doctorul dar mi-a si zis ca pot astepta si un an aprobarea dar tot ma gandesc la cei care au cu adevarat, urgenta nevoie de fel de fel de dispozitive si chiar nu au bani sa le cumpere, sunt situatii de viata si moarte...si se invoca "lipsa banilor"...Unde puii mei sunt banii opriti pe sanatate...Eu votez cu mainile si picioarele desfiintarea acestui fond national si prefer sa cotizez la o casa, firma cum s-o numi privata, dar seriaosa nu pdlista...
Repet am depus pt ca oricum vom avea nevoie de ghete mai mult timp vreo 2-3 ani deci cand va veni aprobarea e buna. Acu nu stiu daca iti da o data in an sau de mai multe ori. Si ghetele nu sunt chiar o avere dar ma tot gandesc la cei care sunt in nevoie crancena...

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28



Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.


Saru-mina, ca am maaare nevoie



Da, va rog si mie o cafelutza. Cu lapte, fara zahar.

Inca o zi fara dede.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Aris, unde esti? Vrem rezultate !




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Neata, fetelor!Sunt stresata! Nu e chiar locul potrivit sa imi exprim stresul, mai ales ca atunci cand am fost insarcinata cu Eva au fost persoane care au aflat de aici, nu de la mine...In fine, e posibil sa fiu insarcinata...sansele sunt mici, a fost un accident...ma rog , intrebarea este urmatoarea: am cam fumat , am fost in concediu si am baut alcool, si acum sunt maxim de stresata. intarzierea ar fi de 3 zile (asta fiind a 3-a zi), iar mie mi-a venit mereu pe ceas. Ce efecte ar fi asupra bebelusului? tin minte de la Eva, cand citeam ca o disperata, ca in primele saptamani de sarcina nu e afectat de nimic, alimentatia spre ex, nu il influenteaza deloc...da' pe cuvant daca mai stiu explicatiile.So, heeelp, ziceti-mi ca nu-s insarcinata!!! Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Neata, fetelor!
Sunt stresata! Nu e chiar locul potrivit sa imi exprim stresul, mai ales ca atunci cand am fost insarcinata cu Eva au fost persoane care au aflat de aici, nu de la mine...
In fine, e posibil sa fiu insarcinata...sansele sunt mici, a fost un accident...ma rog , intrebarea este urmatoarea: am cam fumat , am fost in concediu si am baut alcool, si acum sunt maxim de stresata. intarzierea ar fi de 3 zile (asta fiind a 3-a zi), iar mie mi-a venit mereu pe ceas. Ce efecte ar fi asupra bebelusului? tin minte de la Eva, cand citeam ca o disperata, ca in primele saptamani de sarcina nu e afectat de nimic, alimentatia spre ex, nu il influenteaza deloc...da' pe cuvant daca mai stiu explicatiile.
So, heeelp, ziceti-mi ca nu-s insarcinata!!!


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



pai mergi la farmacie si ia un test si calmeaza-te. Toate femeile care raman insarcinate afla dupa cateva saptamani, nu chiar in momentul in care se produce actul sexual. Si multe dintre ele fumeaza si beau alcool. io nu cred ca te-ai imbalsamat in alcool, io cred ca ai baut si tu un pahar de vin/bere sau ceva tarie dar in niciun caz in exces.

Deci ia un test. daca e cu ochi sa fiti sanatosi (ai scapat de stresul conceperii celui de-al doilea copil:)). Sunt rea! O sa fii bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Haideti sa mai imi laud si eu cioara...

Obiceiul (devedit de acum) a lU Rares este de a pupa calendarul bisericesc din perete si icoanele din casa...Dupa ce isi face ritualul trage cate o palma la icoana de langa calendar caci ii place la nebunie cum penduleaza aia in perete dupa ce o smotoceste el. Asa, acum ca am facut introducerea sa va povestesc ce a facut alataieri...Dupa pelerinaj prin casa, am ajuns la calendar si icoana cu pricina. Tot incerc sa ii spun sa se lase de obiceiul de a-l palmui pe Sf. Neculai insa alaltaieri i-am spus "Mos Nicolae care ne aduce cadouri"...Ei, cuvantul magic...Atat de incantat a fost incat nu numai ca nu l-a mai palmuit ieri dar mi-a si zis ieri in timp ce mancam "Mosh Nicocai e imbatat (imbracat) in camasha...shi duce cocoui (nu mai retin exact cum zice la cadouri)"...

Ei, na, ce am facut acum, asta o sta in fata icoanei sa ii pice ceva, o atentie , o maslina...

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput