Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(65)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

madalina sa aveti parte de vreme frumoasa si sa va ganditi si la noi cand va plimbati acolo la aer curat

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

multumesc pt raspunsuri si pt urari.

Mami fericita de bebe Petru Nectarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Va multumesc pentru sfaturi. Disconfort termic nu-i, ca avem AC si sunt cam 26-27 de grade in casa. Puseu in schimb, pe posibil. Am verificat tabelul de pe blog... Dreptunghi negru si nor negru... Dar cica mai dureaza doar o saptamana.

Acum testez... sa vedem ce mai mancam. Carnita n-a vrut, branzica a mancat in sila, piureul de cartofi il scuipa. Dar mai incerc, poate face asa doar pentru ca nu cunoaste gustul.

In schimb, aseara ne-am culcat la ora 11 si ne-am trezit azi dimineata la 9. Toti trei. 10 ore de somn.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Buna!
Se pare ca Stefan nu mai tuseste asa. Maine mergem la dr sa vedem daca mai are rosu in gat! Speram sa fie bine. Daca mai are inseamna ca tre sa ia antibiotic, cum am mai auzit? Nu mai exista alte medicamente?

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

neata la pranz, ca eu acuma am facut ochii mari!
am avut copil atomic azi noapte, de la 2 la 6 dimineata a avut chef de joaca si cum nu ii place sa se joace singura...ghiciti cine statea cu jucariile raspandite prin casa la orele alea indecente...
de maine avem si noi liber la plimbarici, abia astept, mi s-au lungit ochii si urechile in casa uitandu-ma pe geam cum toata lumea iese in parc seara(am parcul exact vis-a-vis de bloc)
Maiei i-au trecut si febrele si bubele si aftele, am ramas doar cu dintisorii/gingiutele sacaitoare,umflate si dureroase.
apropo restul buburuzelor vomita de la calgel sau dentinox?
imediat ce o dau la maxim 3 minute se pune pe vomitat, ori nu ii place gustul,ori o deranjeaza in vre0un fel....dr a zi s ca in cazul asta sa incercam si glicerina cu anestezina dar nu am gasit niciun fel de informatii despre asta si nu stiu daca sa ii iau sau nu.
a mai incercat cineva glicerina cu anestezina?

va , ma duc sa ma delectez cu un frape homemade si cu o carte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita

Buna!
Se pare ca Stefan nu mai tuseste asa. Maine mergem la dr sa vedem daca mai are rosu in gat! Speram sa fie bine. Daca mai are inseamna ca tre sa ia antibiotic, cum am mai auzit? Nu mai exista alte medicamente?

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Cand puiul meu a avut rosu in gat, la primul control inca mai avea si am continuat cu acelasi tratament. Abia dupa al 2-lea control totul a fost ok. Nu te panica atat de tare si nu sari repede la antibiotice. sa se faca repede bine tizul puiului meu.

Madalina distractie placuta.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Servus fetele,

nu am reusit sa citesc din urma, o sa recuperez eu zilele astea pentru ca nu s-a scris foarte mult.
Noi am fost la munte iar apoi la bunici la Sibiu o saptamana. Ce bine a fost ca am avut ajutor, acasa sunt doar eu cu el pana dupa-amiaza cand vine si tati. Acolo cum maraia un pic imediat sarea cineva sa-l plimbe in brate.
Am avut si noi cateva nopti grele, se trezea din ora in ora si plangea din prima, adormea doar plimbat in brate. Pana la 6 luni o singura noapte l-am plimbat in brate iar acum dupa 6 luni vreo saptamana a adormit doar asa. Nu stiu ce a avut, cu timpul se trezea mai rar si adormea mai usor, neplimbat. Acum se trezeste de cateva ori pe noapte dar macar adoarme la san, ceea ce e mare lucru. Si dinti tot nu avem....
A inceput in sfarsit sa pape mai bine, o sa incep sa mai caut alte retete, m-am saturat si eu de supa aia din legume pasate. Am uitat cerealele de orez la bunica asa ca o sa trecem la cereale cu lapte, aveam de la Topfer gris cu fructe. De cand cu diversificarea asta vine greu kk-uta, inainte era de cel putin doua ori pe zi, acum la cateva zile, mai mult chinuiala decat rezultate....sper sa se regleze si asta cu timpul. Azi incercam iaurtul.

Va pupam pe toti , am vazut cateva poze, Edu iar e haiduc, sta in piciorute singur, ceea ce noi inca nu reusim...





Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

La multi ani cu mare intarzaiere draga Tunde! Imi pare rau ca nu am fost pe faza dar iti doresc tot binele din lume! Sa fi fericita, iubita si sa ai parte numai de bucuri!!!!
Te inteleg perfect cu mesele la socri si imi sunt super cunoascute fazele in care mama streseaza copilul, copilul streseaza nevasta si e un cerc mare, mare, mare. Sunt calare pe problema. Incearca sa nu bagi in seama, sa faci cu vrei tu; vorba ta : le trece lor! e greu , dar merita incercat. Multe ar mai fi de zis pe subiect.

Mirela, rezista cu clame
Sanatate puiutilor bolnaviori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Frumos copil Mayane!
E interesant pianul, imi place.
Telecomenzile si oglinda sunt si lucrurile noastre preferate acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

DEdicut poate de la cerealele cu orez iese mai greu cu kk.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput