Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(65)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Neata !

Poftiti la si un mic dejun ... fiecare ce pofteste
La multe lunite Stefan si Andrei chiar daca mamicile vostre nu mai intra pe la noi.
Vazut pozele mayane...super dragut fii'tu ! auzi...pianul ala cred ca l-ar incanta si pe andrei al meu, e 6+ ? de unde l-ai luat ?
andri ceva are mititica...multa rabdare mami . asa eram si eu spumata cand se trezea noaptea de n ori (nu ca acum nu s-ar mai trezi), pana am aflat ca il deranjeaza stomacul si mi-au trecut spumele ... mititeii, nu pot spune si ei ce ii doare ! rabdare
ralukara ma bucur ca maia e mai bine

hai la semnat condica fetelor...stiti voi care nu ati mai intrat !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui missmj

Neata !

Poftiti la si un mic dejun ... fiecare ce pofteste
La multe lunite Stefan si Andrei chiar daca mamicile vostre nu mai intra pe la noi.
Vazut pozele mayane...super dragut fii'tu ! auzi...pianul ala cred ca l-ar incanta si pe andrei al meu, e 6+ ? de unde l-ai luat ?
andri ceva are mititica...multa rabdare mami . asa eram si eu spumata cand se trezea noaptea de n ori (nu ca acum nu s-ar mai trezi), pana am aflat ca il deranjeaza stomacul si mi-au trecut spumele ... mititeii, nu pot spune si ei ce ii doare ! rabdare
ralukara ma bucur ca maia e mai bine

hai la semnat condica fetelor...stiti voi care nu ati mai intrat !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)
neatza!
carmen,cum facea andrei ca motocicleta? si mai ales cand? cand era adormit,nervos,papa?
cat calciu i-ai dat?cel sirop si celalalt? ilinca are un tremurat al mainilor(de obicei,stanga),un tremurat gen de frig,sau curentat,care incepe mai domol si creste in intensitate.cumva seamana cu ce povestesti tu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

pufoaso al meu avea un tremur la picior pe la 2 luni. i-am dat calciu gluconic o sapt si i-a trecut . de la ala sirop voma mereu dupa . acum faca din maini cateodata dar nu m-am stresat pt ca face doar cand nu-i convine ceva si am pus pe seama nervozitatii. nu imi fac griji, dar daca tu iti faci, mai bine duci buburuza la un control. nu ai ce pierde, din contra, te linistesti

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Neatza si de la noi!!!
Irinukaa ai PM!!!
Sarumana de datele cu iaurtiera, eu te intrebam si de retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata!
Am mai zis dar trebuie sa repet, Mayane fii-tu e scump foc!!!!

Loutzy, daca ii dau iaurt de capra gata facut, din magazin, e ok???

Va urez o duminica minunata.
Noi pe la pranz plecam in vacanta. ma duc sa hranesc copilul si sa bagajesc. Daca reusesc mai arunc cate un ochi si pe aici.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata!

Intrebare rapida: stie cineva daca Farmacia Tei e deschisa azi?

Pup

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata si de la noi

ce fac fetele?
noi fuseram aseara afara la terasa, au mancat motanii, apoi s au jucat si au adormit intr un final
i am adus direct in pat

in rest nik nou

pupi fetelor si multi ani sarbatoritilor de azi si celor de ieri

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

neatza

Carmen;sarumana de cafea!

bine zici de fete disparute..azi dimineata mi-am adus aminte de Mitsu bishu..UNDE O FI?

Andrei..Stefan

Atmosfera proasta la noi..tati are botu umflat de ieri..cica mi-am batut joc de ai sai...ei..nnna..le trece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza
Astia nu au ce face. Nu bine am scapat de reclama de la Nivea, acu mi-au bagat-o pe asta de la Cars. Macar de ar fi ceva de capul desenului asta.
Carmen multam' de micul dejun si cafeluta.
Madalina atata timp cat pe pahar nu mai scrie di alte ingrediente decat lapte, lapte praf, fermenti lactici(adica sa nu apara corectori de aciditate, stabilizatori, etc) e ok. Daca iti e mai usor asa. Eu una voi mai cumpara si din comert(si sigur de la Tnuva, alta marca inca nu incerc), dar deocamdata merg pe cel facut in casa.

La multi ani tuturor sarbatoritilor pe care i-am tot uitat zilele astea!!!!

Tunde eu m-am mai vazut cu [/red]Mitsu[/red] si am mai vb cu ea. E bine, aremici probleme de sanatate cu baiatul cel mare si nu prea mai are timp sa intre.

Pupici si o duminica cat mai placuta.




Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Dana, e deschisa farmacia tei duminica dar pana pe la 6 parca.

Fetelor eu va pup. Cand ma intor sa gasesc toti bebelusii sanatosi si mamicile mai bine dispuse.

Loutzy merci de raspuns!

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput