Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (35)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

madutza, imi place schema ta de diversificare..cam asa am procedat si eu si o sa procedez si acum..ce nu mai tin minte, branzica o faceam din lapte de vaca de la inceput ? stiu ca se poate si din lapte praf..dar ttousi parca nu, am folosit de vaca..hmm, memoria asta..




am intrebat si eu ce fel de lapte si mi-a spus sa fie de vaca, dar sa nu fie degresat. La iaurt tb sa nu fie cu lapte praf-tb citit pe eticheta- adik exclus Danone. Eu am sa iau Napolact/Covalact.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


da, de iaurt stiam..si eu tot de la aceleasi firme cumpar..
pe la un an mi-a facut vlad o enterocolita urata si am ajuns noaptea pe la 3 la budimex cu el..si prima intrebare a fost daca i-am dat danone.. ca sa va dati seama cat sunt de bune..
si stii ce-i culmea ? ca eu in parc toate mamicile le vad numai cu danone/danonino..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

doamne am un noroc la castigat concursuri mici ar trebui sa imi incerc norocul si la loto tocmai am primit un email de la desprecopii ca am castigat un premiu la concursul topfer am mai castigat cand am participat si la lenor, johnson,nestle, un telefon mobil la vremea respectiva de ultima generatie ....etc..etc


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



bravoooo..
daca joci la loto sa-mi dai si mie numerele pe care le pui

eu n-am castigat niciodata nimic sunt tare ne-norocoasa ca sa zic asa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

doamne am un noroc la castigat concursuri mici ar trebui sa imi incerc norocul si la loto tocmai am primit un email de la desprecopii ca am castigat un premiu la concursul topfer am mai castigat cand am participat si la lenor, johnson,nestle, un telefon mobil la vremea respectiva de ultima generatie ....etc..etc


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Felicitari. Acum ce ai castigat?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

woww pai lucas al meu are 6 mese/zi plus cea de la 3 noaptea tre sa copiez schema ta mada , de la 6 luni in sus ca mi se pare tare ok. doar ca noi papam deja ou si carnita.

miki, off te cred ca iti este greu sa le sincronizezi somnul, activitatile. eu am mare dar mareee noroc ca iasmi e la gradi pana la 17, desi cu ea nu as avea treaba si dc nu ar dormi se uita la desene, face puzzle, se joaca, picteaza..etc...il lasa pe bebe sa doarma.
sunt sigura ca buburuza mica o sa fie bine. nu ne pui si noua o poza cu ea???? cand l-am trecut pe lucas pe lp , pr la 3s tot de aia il trecusem ca inca era sub greutatea de la nastere se nascuse cu 3750 si avea vreo 3540 parca.
daaa suntem hotarati cu casa....acum nu mai putem da inapoi sa vedem cum facem rost si de restul banutilor alt stres in plus
si daaaa juniorul doarme tareeeeee bine si mult ziua si noaptea (doar trezirea care si-a bagat-o la ora 3-4 cand papa in somn), dar de diseara incerc iarasi cu apa/ceai ca mare deja....si ziua papa destul..cred ca are vreo 8500gr....

Ally...ce printisor frumossssssssss ai acolo!!!!! minunat!! superb!!!! iar mami lui




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



da, numai ca la ea nu prea e relevant cu cele 3 saptamani..pt ca abia de o sapt suge singurica, pana acum avea tubulet bagat in stomac direct si ii bagau glucoza la inceput..treptat i-au bagat si laptic..plus ca refacerea dureaza prin cate a trecut..
o sa pun o poza azi in album..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

o cutie de cereale pt bb si un balsam pt piele
multumim.

miki....iti fac o combinatie???eu nu am jucat niciodata la loto....


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

o cutie de cereale pt bb si un balsam pt piele
multumim.

miki....iti fac o combinatie???eu nu am jucat niciodata la loto....


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



ha ha..pai nu, trebuie sa le fur pe ale tale ca eu is cu ghinionul..glumesc..nici n-as vrea asa multi bani, ca n-aduc fericirea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

ally, superbe poze..tare strengar mai e puiutul tau..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

o cutie de cereale pt bb si un balsam pt piele
multumim.

miki....iti fac o combinatie???eu nu am jucat niciodata la loto....


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



ha ha..pai nu, trebuie sa le fur pe ale tale ca eu is cu ghinionul..glumesc..nici n-as vrea asa multi bani, ca n-aduc fericirea

mami de 2 prichindei


ha ha ha....un 70.000 e mi-ar fi suficienti acum ca sa dorm linistita noaptea
astept sa pui pozica!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vaiiii de mine cat am stat azi pe dc... bb inca doarme s a trezit, a papat si s a culcat la loc se vede ca eu nu am avut somn....nici chef de treaba
astept sa ajunga tati sa mergem la plimbarici spre seara


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

ally, superbe poze..tare strengar mai e puiutul tau..

mami de 2 prichindei
Multumesc mult Micky!!!

Fetelor imi creste inima cand imi laudati minunea...Va multumesc!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput