LMA Raul -Delfinasi in sarbatoare(163)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Éladeea multa sanatate lui Erik, eu va citesc desi nu scriu pea des

Racusor imi pare rau ca te simti asa. Cred ca nici o mama nu traieste fara sa se simta vinovata fata de copil mai mult sau mai putin din diferite motive.

Insa e important pentru tine ca femeie si ca mama sa muncesti, sa intri in contact cu alti adulti, sa te dezvolti si sa traiesti si viata ta. Nu esti numai mamica, esti femeie si sotie in acelasi timp. Daca nu faci pace cu tine si nu te gandesti ca faci cat poti de mult sa ii fie bine lui si familiei voastre vei fi mult timp trista


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Puiutz, poate ii iese dintisor. Si noi am avut zile din astea, in care nu ii convenea absolut nimic.
Ai dreptate cu limitarea imunizarii. Asa mi-a zis si mie dr. Dar eu gata, nu ma mai gandesc la aceasta pb. Am luat hotararea sa-l fac si gata. Si noi am fost vaccinati, ii fac si eu ce e obligatoriu si pace. O sa vb cu med de familie sa ii aduca ROR cu 3 valente.
Eu ma mai gandesc si la urm situatie. Daca se intampla sa faca vreo boala copilul, tocmai din cele pt care nu l-am vaccinat (in cazul in care nu l-as vaccina), nu am sa mi-o iert niciodata. Si pe de alta parte, nu s-a demonstrat niciodata ca vaccinul e cauza exacta a pb. Ca s-ar putea sa fie, ok...dar de povesti sunt satula. Daca ne gandim bine, ROR-ul se da copiilor de cand ne-am nascut noi, daca chiar era pb cu acest vaccin, sigur s-ar fi luat masuri...
Cam asa am gandit eu, cand m-am hotarat sa fac vaccinul.

Racusor, iubita, cred ca ti-e greu, dar asta e viata...o sa vina momentul in care o sa suspini tu pe la usi cand pleaca de acasa
Edit : Am fost prea seaca. E adevarat ca eu inca nu am pb asta cu Raul. Adica vine la mine, si plange rau daca nu ma vede, primele 5 secunde, apoi uita, daca i se atrage atentia cu altceva. Daca mai e si scos afara, uita automat de mine. Mie tare mult mi-a placut ce a spus Stefania.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

demult tot vreau sa va intreb - in cat timp cresc dintii complet? adica odata ce a erupt, cam in cat timp iese tot dintele?

lui Raducu i-au iesit incisivii centrali de sus, pe 2 iulie, respectiv pe 5-6 iulie al doilea. si inca nu au crescut in intregime.

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

CRISSY, stefania, ...Filip e bolnaviorul, nu Eric...

asa...medicul imi zicea ier ca daca nu cedeaza febra dupa 3 zile de Nurofen, sa incep sa-i dau Sumetrolim...sa nu cumva sa aiba vreo infectie bacteriana(se gandeste si la infectie urinara)...acu va intreb: la infectii urinare febra nu e mai mare de 38.3? ce alte simptome ar fi? mi-a mai zis ca e greu de colectat urina la astia mici, voi cum ati colectat-o ca sa fie si sterila? ufff... sper totusi sa nu fie asta...

aaa...se pare ca a iesit un colt de incisiv lateral jos si urmeaza si celalalt...sa aiba vreo legatura cu febra?

no v-am zapacit cu intrebarile...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Bine v-am gasit mamici dragi,greu mai respir si eu...

Noi suntem bolnaviori, Victor si Catalin deocamdata de citeva zile(am anulat si tabara celui mare).Eu cred ca e bronsita, o astept pe dr.dupa amiaza sa-i vada pe amindoi.Tuse grea de tot, din piept cu suierat, febra mare Catalin,mai putin la Victor,nasol de tot.:((
e viral, luata de la soacra-mea, pe cind au dormit cei mari la ea un week end,,oricum suntem fff suparati pe ea(pe soacra), dar e alta poveste si asta.

CRISSY, o sa fie bine cu BEA, Dzeu are grija

aa, mai voiam sa o intreb ceva pe AELITA: MAMI, tu pentru tine personal mai ai timp,cu trei puiuti care te solicita permanent.

Fetele din Cluj, mai mult ca sigur aminam plecarea cu o saptamina,sa fie bine baietii.



Catalina&Victor (17 aug 2010)&Roby&Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Andreea, si pediatra noastra s-a gandit la infectie urinara cand a facut Raul febra, si i-a pus punguta pt colectarea urinei, dar nu a facut pipi. Dar dupa ce i-au iesit analizele de sange, mi-a zis sa nu ma mai chinui cu urina, ca se vedea si in sange daca avea infectie urinara. Poti sa-i faci niste analize, daca vrei.
La spital inainte sa-i puna punguta de colectare, l-au dezinfectat un pic in jurul putei, dar nu mai stiu cu ce, cred ca cu spirt.
Si bineinteles, ca in momentul in care a facut pipi, dupa 2 ore, i-a curs tot pe langa punguta. Mi-a mai zis cineva, ca pot sa-l stimulez sa faca pipi, daca dau drumul la apa sa curga si il mangai usor pe burtica.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Buan ziua delfinariu!

colectare urina - cine e mai in domeniu decat subsemnata
Eu o spal bine cu sapun, sterg cu tifon steril, pun punguta incepand cu spatele astfel incat sa fie cat mai departe de anus, o pun pe olita si in maxim 5 minute am recolta
Eu ii colectez dimineata la trezire.

Multa sanatate puiutilor bonaviori

Noi suntem bine, nu mai avem muci, tuse, nimic!!
A inceput sa mearga bine, se plimba dintr-o camera in alta in piicoare, cand cade se ridica singura, se sprijina in maini cu fundul in sus, apoi se ridica. Are mama fata mare


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu

crissy, acum am inteles si eu care e probl lui Bea, pana acum credeam ca te preocupa ca nu aude, nu CE... cred ca vei sti sigur cand va incepe sa vb, oricum eu vad un lucru bun faptul ca tu ii spui APA si ea stie unde sa o caute cu privirea...

bumble, pai la noi majoritatea locurilor de joaca sunt asa, cu pietricele. ce ma enerveaza!! la inceput era si ea cu pietre si nisip in gura, acum n-o mai intereseaza. dar tre sa fiu si eu tot dupa ea, se loveste rau pe pietricelele alea cazand . nu mai zic ca e plina de praf alb, e ca o fantoma cand iesim de-acolo... in tot orasul asta nu e nici un parc pentru bb, asa cum am vazut in pozele voastre, eu daca vreau s-o dau in leagan (adica hinta) tre s-o iau in brate, sa ma dau cu ea, si acolo ii place cel mai mult...

racusor, si mie mi se rupe sufletul cand citesc tristetea din mesajele tale. si nu pot sa nu ma gandesc si la mine, ca suntem deja in numaratoare inversa...

puiutz, bolile copilariei facute la maturitate sunt groaznice! dar GROAZNICE! eu stiu , pe propria piele...




am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:


E a treia zi cand ma chinui sa scriu un mesaj si de fiecare data cand ma apuc de scris se trezeste maimutza. Cum vede calculatorul deschis cum e calare pe tastatura!!!! Ziua mai las messul deschis dar cu monitorul inchis ca nu se poate altfel. Imi este tare dor de voi!!!! De cand cu mersul asta singurel nu am o clipa de liniste!
Hai sa trimit mesajul asta ca acus e in picioare copilul1 Va pup!


mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei
13 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

michelle, da, stiu ca voi ati facut cunostiinta cu infectia asta ... mersi de info...o sa cumpar punguta, sa vad daca reusesc sa-i colectez...desi m-as mira...ca el la olita nu sta, iar ca sa-i lipesc ceva la putuca...tre sa-i leg mainile la spate...altfel o ia jos...



LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput