Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(64)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

GabiR unde disparusi? Ati fost in concediu sau inca nu?
Pe la ce ora mai iesi in parc?

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Deci... baiatul meu a obosit de la atatea aterizari in cap si acum face vocalize. Impropriu spus vocalize... Exista cuvantul "consolize"?
La "ssss", "tttt", "shhhh" si "tzzz" e deja expert. Acum exerseaza "puuuu". Nu putea sa inceapa si el ca toti copiii, cu ma-ma, da-da, ta-ta, pa-pa?
Si am mai observat ceva... cate o data se preface ca doarme si bolboroseste ca si cum ar sforai (de unde deduc ca eu si jumatatea mea conjugala manam porcii noaptea si copilul ne studiaza...)


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mayane e tare smecheros piciu tau. Un dulce!

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Nici la mine nu mai merge contul nr.2...s-a jucat careva pe acolo si a schimbat parola??


_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Andri & Madalina, thanks...astept sa termin ce mai avem din no.1 si apoi sar pe 2. Asa direct...Pt ca eu de fapt acum realizez ca ii mai dau din cand in cand si un alt fel de LP care e gata facut (cand e lenea suprema, sau prin vizite cand nu am chef sa incalzesc apa hihi), si nu are nik... sau in fine, aproape nimic, ea mai vomita si acum din cand in cand,in cantitati relativ mici... dar nu remarc nici o schimbare daca schimb lapticul...

Mayane, hahaha lasa-l sa asculte www.youtube.com/watch?v=bRxMIoYrOrs" target="_blank">ASTA pu-pu-puu, puu-puu


Diana & Adeline
Dear baby
Cutia cu surprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Mie imi merge si contul 2.Doar anul asta in loc de anul trecut...
Strange...


Diana & Adeline
Dear baby
Cutia cu surprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

irinuka nu prea pot sa te ajut la retete, din pacate. fii-mea accepta combinatii doar de cate 2 legume sau fructe, asa ca eu ii prepar mancarica mai mult pe inspiratia de moment.

luciapoate ca a facut reactia alergica din cauza canu ar fi fost prea proaspat laptele din care i-ai facut branzica. pentru ca daca i-ai mai dat pana acum lactate, u cred ca se poate sa faca brusc alergie la ele.

doloress mortal patrick cu hetchupul gol....te cred ca iti venea sa ...nu stiu...ori sa nu ii mai dai lui de mancare nimic ori sa te tot duci si sa te duci...greu cu copiii astia mofturosi si nemancaciosi!

mayane ce bebe mergacios ai tu!uite acusi o sa il vezi pasind de-a dreptul si cu piciorul saltat peste marginea patutului.

piscotel off, ce repede te intorci si tu la serviciu...de Piscotica mica cine va avea grija? o duci la cresa sau ai la indemana bunici/bona?

wudy incearca sa cauti de acuma o bona ca sa aibe timp mititica sa se obisnuiasca cu ea pana cand va mutati si pana cand incepi tu serviciul. spor laa cautari!

Anka maria simpatic foc jocuk vostru! deci bubu trage la papuci...iar berea e cahhh!

madalina ce frumos ca ai putut sa evadezi cateva zile doar cu sotul...si eu fac parte din categoria care considera ca putin timp fara bebe e binevenit pentru integritatea nervilor si pastrarea calmului. felicitari pentru dintisor!

ppisic noua e-a zis tanti dr ca atata timp cat nu schimbam marca Lp putem sa facem trecerea direct, fara sa facem combinatiile acelea cu o masura din noul LP, crescut progresiv pana se ajunge la cantitatea integrala doar de noul Lp. si nu cred ca are nimic daca mai astepti pana termini stocul de LP 1, ca nu cred ca iti ajung cutiile mai mult de o saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Pisic eu ii dau Nutrilon mai tot timpul. La un bibe de lapte pun 5 cupe de nutrilon si 1 de topfer, ca imi ramasesera niste cutii. Dupa ce se termina raman numai cu nutrilonul, ca e mult mai simplu, il gasesc peste tot.
Noi am trecut deja la nr. 2 de la nutrilon, pur si simplu, fara sa combin cu 1. Are doar ceva mai mult fier si calciu, in rest e acelasi lucru.
In alta ordine de idei copila ta sta in picioare!!!!?????? Moama, ce precoce este!
La biroul de consultatii la 6 luni m-a intrebat daca sta pe burta si daca se rostogoleste.
Nici macar daca sta in fund. Ceea ce nu face inca, mai mult de cateva min. Ca il fura peisajul si se arunca dupa diferite chestii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

intrebare!
bebeilor vostri li se intampla ca in timp ce papa de la bibe,sunt obositi si atipesc, sa-i apuce un tremur scurt 4-6sec. ca un spasm?
ilincai i se intampla asta si innebunesc de ganduri negre...a mai facut asa si atunci cand am revenit de la gimnastica unde a plans de mama focului, si in masina a atipit...
help!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Revin ca-s beata, iar uitai de ce venii...
Io am luat scaun chicco polly si are un ham ca la scoica. Deci nu are nici o sansa sa se ridice din scaun sau sa se intoarca. Pai el nu sta acolo nici legat, d-apoi singur...
Dar nu il recomand, are un design tampit, un milion de cute, cutisoare si gaurele in care poate intra mancarea si nu poti sa-l speli usor.
Vaz ca tu ai Stokke. Mie mi-a fost frica sa nu se rastoarne cu el, ca are forma aia in z si d-aia am luat chicco.

Mergi la inceput