Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(64)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Hello!
Am revenit si noi in Buc. La mare a fost super fain. Ne-am distrat. Intre timp, la munte, lui Razvan i-a iesit un dintisor si i-a chiaunit. Soacra tre' sa ia cadou acum ca ea l-a descoperit. Eu intentionam sa mai stau cateva zile cu el la munte, dar cand am ajuns era frig (13 grade) si era cod galben de vijelii. Asa ca am plecat acasa.
Eu nu mi-am batut capul sa ii gatesc mancaruri diferite. De 2 luni mananca acelasi lucru. Cand ii dau de la mine se stramba.
Anka foarte tare bubu! Al meu e puturos tare. Sta pe burta si ridica mainile si picioarele. Zici ca face parasutism. Cand oboseste se ridica in maini si sta asa, cu trunchiul ridicat, dar nu inainteaza de loc. Orice i-as pune in fata, se intinde dar daca nu ajunge se lasa pagubas. Acu' ce sa zic ca e si grasun bine - 9,1 kg.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

madalina_m



multumesc frumos din toata inimioaraaaaaaaaa

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Loutzy help! Am gasit o branza de vaci care ii place mult copilului (nu e deloc fada) si contine asa: lapte integral pasteorizat, fermenti lactici, conservant: sorbat de calciu (hartie tratata). e ceva aici ce nu e ok pt bebelusi?
Iaurt i-am luat din acela care se gaseste la raionul bio, verde, marca Andechser. Nu scrie pe el decat ca e obtinut din lapte de vaca pasteorizat controlat ecologic. Nu zice nimic de lapte praf.
Acum sunt in cautare de biscuiti fara zahar si gluten. Pana acum, la super-market nu am gasit.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui andri31

madalina_m



multumesc frumos din toata inimioaraaaaaaaaa

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011



Stai linistita ca nu a fost nicio bataie de cap pt mine. Sper sa iti fie de folos. Imi pare rau ca nu am reusit sa ne vedem dar poate la toamna cand vrem sa ducem si baiatul la mare.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Chiar asa Anka...ce vreme de kkt..Azi macar a mai iesit soarele de 2 3 ori, dar in weekened :(((( bah...Glumesti tu cu ninsoarea, dar acum cateva zile, telefonul meu imi arata vremea: ploaie si posibila ninsoare am poza cu dovada..
hehe, faci curse cu bubu Nu stiu daca am mai apucat atunci sa-ti multumesc pt informatiile desre borcanele. Fain de tine ca faci cumparaturile la nemti...Eu inca folosesc laptele topfer, deci cumpar online de la ei, in rest cu ce gasesc pe aici...

Fetelor eu inca ii dau LM si completare de aprox 2X zi biberon cu topfer. Asta daca sunt acasa, daca nu LP si completare LM haha.
Strumfa a facut 6 luni. Cum trec la lapticul no.2 , asa dintr-o data sau treptat? Si o avea ceva daca mai astept putin (ica mai am 2 cutii cu lp petru 0-6 luni si parca as vrea sa-l termin..)

Mai, sunt terminata de oboseala..si e doar luni...noroc ca acum sunt la birou, sa mai respir si eu ...
Maimutica asta a mea a invatat sa se ridice in piciaore si doar asa sta...si eventual tre sa stea si cineva sa se converseze cu ea, altfel face scandal...Plus ca e o maraita si plangacioasa ceva de jale..Cred ca dintisorii sunt pe drum (io nu vad nik inflamat la gingii dar daca o dau cu gel de ala pt dintisori se calmeaza pentru o ora...)

Apropo fetelor, acum catva luni vorbeati de scaun, si spunea cineva ca vrea unul in care bb sa nu se poata ridica..iar eu in inocenta mea ma intreban oare la ce se refera...cum sa se ridice bebe...no, bine , am aflat
Si acum eu ce fac?...cumpar alt scaun ? Cum o invat sa nu se ridice/intoarca??? am sa revin cu poze...si asa se facea varza la papat, acum totul in jurul ei e contaminat




Diana & Adeline
Dear baby
Cutia cu surprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Fetele feisbuchiste, aveti dovada explorarilor in 4 labe. Pentru restul, imi pare rau, dar nu mai pot sa intru pe contul comun Cica nu e buna parola...


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Poze de aseara :LINK (primul cont)

Oh, mayane, cat e de dulce puiul... are si el ochii inca albastrui, sau mi se pare mie? Oare raman asa sau se schimba ? Buburuza mea tot asa ii are In fiecare zi alta nuanta...cand plange sunt cel mai deschisi la culoare, asa ca o las sa planga, haha
Mie imi merge picassa..hmmm..


Diana & Adeline
Dear baby
Cutia cu surprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

ppisic si eu tot cu topfer sunt.
stai calma si termina no.1 si apoi treci si pe no.2
eu am terminat no.1 si am trecut direct la no.2 fara probleme
m-am uitat comparativ pe cele 2 cutii./.... no.2 este imbogatit cu Fe si Ca... cam atat

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

ppsic, nu s-a hotarat inca... uneori sunt gri, alte ori albastri sau verzi, depinde de toane.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Diana hahaha ce haioasa e bebita. Si ce fatza deznadajduita are mami cu borcanelul in mana.
Si eu tot pe Topfer. Am facut trecerea direct si mi-a cam vomitat. Acum nu stiu daca de la asta sau de la dintisorul care a aparut la scurt timp. Poti, cand ramai cu o cutie de 1 sa o dai combinata cu 2.

Lavinia la multi ani!!! Multa fericire, sanatate si noroc.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput