LMA Raul -Delfinasi in sarbatoare(162)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

puiutz e un scump raducu..sotului asa i-a placut de el cand ne-am vazut la mare..cum era el asa de amarat cu dintisrii si avea un botic atat de dulce.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Salutari de pe a2. Suntem in drum spre
B
Am vb cu ochidut si avem si noi rezervare pt m.i.
Crispro,ms mult pt ajutor

Si raducu al meu s a trezit azi noapte la 3in urlete. I am dat nurofen si 210 ml de lp,si a adormit imediat pana la 10
Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

mai si Sebi s-a trezit urland,,dar la noi sunt niste caini care se gasesc sa latre noaptea si vad ca saracutul se sperie rau de ei mai ales noaptea cand doarme adanc..asa mi-e ciuda, serios de nu imi vine sa-i otravesc( nah ca-mi fac si pacate)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Anca,.. Cum ai facut dovlecii la cuptor ?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 15+


1.tai dovleceii cubulete, pui cubuletele intr-un vas de yena,
2.faramiteti niste telemea, o amesteci cu niste oua batute (1-2 sau mai multe, depinde cum iti place) si smantana, torni peste dovlecei.
3.tai rosii rondele, le pui deasupra si bagi la cuptor.

Poti sa faci cu branza de vaci(in loc de telemea). In amestecul de smantana pui piper, usturoi, busuioc, oregano, in functie de gust. Eu nu am pus usturoi.

Poti sa pui parmezan deasupra
E foarte usor de facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

mai si Sebi s-a trezit urland,,dar la noi sunt niste caini care se gasesc sa latre noaptea si vad ca saracutul se sperie rau de ei mai ales noaptea cand doarme adanc..asa mi-e ciuda, serios de nu imi vine sa-i otravesc( nah ca-mi fac si pacate)

----------------------------------------------
my somebody....
www.eticker.co.za/tickers/bbho9bmbyh9bnw0p.png" target="_blank">A sosit minunea!

Doamne Ajuta in continuare!




lalala, te inteleg perfect...si la ai mei, la Turda, sunt vreo 5-6 caini in spatele casei, la vecina in curte...sa vezi cand latra aia(ca trebe ca nu trebe)...imi vine sa-i omor, efectiv...desi mie imi plac animalele, mai ales cainii, avem si noi si mereu am avut...dar chiar asa ceva...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

ainotna, eu am avut astfel de pb cu hemoragii nazale. de aia te-am intrebat ce analize i=ai facut.la mine pb a fost...giardia! si am facut tratament la toata familia.
de atunci nu am mai baut apa de la chiuveta niciodata.
mai am si acum, dar f rar, cd sunt obosita.
oprirea rapida a sangerarii se face cu un tampon cu apa rece, bagat in nara din care curge. NU tinut copilu pe spate! din contra, capul trebuie sa stea drept, ca altfel se aduna acolo muuult sange- mie mi se faceau cheauguri..se poate ineca cu ele. deci, tinut la verticala capul, pus tamponel rece in nas -eventual si la baza nasului, deasupra, o compresa rece.
mergi si la un orlist sa vezi ce zice.
asa pateam si eu, ma trezeam noaptea din somn ca curge.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




Victo pentru raspuns. I-am facut toate analizele, inclusiv copro. Am fost si la Medicover si la Fundeni. Sangele il opresc apasand pe aripioara narii respective. Poate nu m-am exprimat eu bine, dar il ridic daca ii curge, spuneam ca imi e frica sa nu se innece cu sangele daca el nu se trezeste sa-mi spuna ca-i curge, pt ca ar sta intins iar eu n-am cum sa stiu sa-l ridic. Am fost si la orlist, am fost si la hematolog.
Cand ajung la Bucuresti o sa-i fac testul de giardia, pt ca stiu ca la copro poate sa nu-i iasa giardia (desi i-am facut sigur analiza asta candva dupa ce a inceput sa-i curga).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Eu n-am vazut poze cu Raul, unde sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Hello, fetele! Am adormit copilul- azi doar o tura de somnic, ca s-a trezit la 10 si a adormit la 2. Mai am de pus o tura de haine, de impaturat altele... pfiu..

Merci, fetele, de complimente! Ma bucur ca v-a placut de voinicelul meu.

Alice, ce figura e Mara, nici nu si-a dat seama ca a cazut...

Bambo, se mai tin mult problemele de voi??? Sa ne anunti ce zice medicul.

Puiutz, vezi ca in loc de site-ul cu papucei ai pus tot pozele tale de pe picasa.

Tina, deci veniti la MI! Super, mami!

Puiut, aici sunt 4 poze cu V al meu.

Ainotna, nu poate fi de la o anemie? Eu stiu ca inainte de sarcina am avut o perioada in care nu ma simteam deloc bine, ameteam, de stateam sa cad pe strada, mi-a reiesit anemie mare la analize si atunci imi mai curgea sange din nas. Nu stiu daca are legatura cu anemia, dar la mine sangerarile au avut loc in acea perioada.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

hihi..ilinca, nu inseamna nimic..:) face parte din limbajul baietilor mei de bebelusi..tin exact minte ca il zicea si stefan..asa le zicema la un mom dat..ce faci didisiule?

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Nu-mi gasesc verigheta. Dar nici sa ma impuscati si nu stiu ce am facut cu ea. Imi amintesc ca la un moment dat m-am uitat la ea si cred ca am dat-o jos, dar nu mai stiu daca azi sau ieri .
De un timp incoace sunt tare aeriana, nu mai imi gasesc nimic, vesnic uit sa iau cate ceva. De ex, azi, am venit la Ludus, si am uitat geanta copilului cu mancarea (LP\, biberoane, etc). Cam de o luna sunt in halul asta de imprastiata...nu stiu ce se intampla cu mine, inainte nu eram asa.
Nu ma ingrijoreaza neaparat lipsa verighetei, ca daca nu o gasesc imi fac alta, mai frumoasa, ma ingrijoreaza faptul ca pana acum niciodata nu mi-am pierdut nici o bijuterie!! Si faptul ca simt eu ca ceva se intampla daca nu ma ma mai pot aduna deloc. Obosita nu ar tb sa fiu, ca dorm noaptea tun. E adevarat ca ziua ma termina Raul si am si mult de lucru, dar parca sunt prea exagerata. Uit tot timpul unde am pus cheile, banii, nu mai retin absolut nimic...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput