LMA Raul -Delfinasi in sarbatoare(162)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Cris, Iuliana (baby), Rodi, Aelita, Anca (Aiotna), Andreea (eladea) , Georgia multumesc de urari!!!

Nela la multi ani!!!! multa sanatate si fericire si munca mai putina, sa poti sa mai stai la povesti

va invit la o cu mult lapte, o felie de tort si un pahar bun de vin rose ! party mai pe seara

nu facem nimic special azi, doar eu ma vad diseara (mai bine zis la noapte) cu prietenele mele, ca avem mai multe de sarbatorit

am inceput deja sa primesc cadouri frumoase frumoase

LA MULTI ANI RAUL!!!! SA FII SANATOS SI SA SCAPI DE VARICELA !! FUG SA SCRIU LA SUBIECTUL DEDICAT!!

Sanatate multa copilasi bolnaviori


am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

fetelor multam de aprecieri

Raul sa cresti mare si sanatos

rodika, asa i, parca ieri le canta mama si ei se uitau in gura ei si nu pricepeau nik

s au facut mari, Robert e tare nazdravan, ii fura jucariile lui frasu, nu care cumva sa i dau o jucarie lui Razvi si el sa nu i o ia, cu toate ca are si el aceesi jucarie in mana
e mai buna a lui frasu
stau in fund, se rasucesc pe toate partile
mai nou vad ca Robert se si ridica singur in fund, face ce face si l vad in fund tinandu se de marginea patului
lui i am coborat patul cu un nivel, dar cred ca o s al cobor si pe al lui Razvi ca azi si el tragea cu manutele de marginea patului
nu i mai pot lasa pe patul mare (acolo era locul lor de joaca) caci mi au cazut de cateva ori
pe jos nu i pot pune ca e curent si chiar daca izolez eu bine, cand pica isi dau cu capul de podea de jale, si pun destule sub ei
le face tros capusorul si gata incepe plansul
si in patut tre sa captusesc bine zabrelele alea ca isi mai dau drumul pe spate sau daca sunt in 4 labe se arunca cu capul inainte fix in zabrele sau in marginea patului si iar bazaiala

in rest mancam dimineata fructe cu cereale, dupa 2 legume cu carne sau cu ou si seara dupa 6 iaurt cu diverse, fructe, biscuti, cereale, branzica (mai nou Razvi se stramba de mama focului la iaurt)

le plac borcanelele la nebunie......si pt ca nu avem gaze, tre sa apelez la ele, asta e, ei sa mance

pupici fetelor
si un brat de

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Neata!

Raul La multi ani pui mic si nazdravan!

La multi ani racusor!!! Sa ai parte numai de lucruri bune si tot ce-ti propui in viata sa ti se implineasca!!! Esti o mamica deosebita si o femeie extraordinara!

nela La multi ani fericiti cu multe bucurii si impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Multumim de cafea!

Azi am huzurit pana la 8:30 cand ne-a dat deteptarea piticutza daaaar l-am mobilizat pe tati sa mearga sa-i faca laptic asa ca eu m-am mai alintat in pat pana la 9.

Aseara m-am culcat pe la 1:00 pregatita sa-mi dea desteptarea devreme, ca nu a vrut sa-si manance lapticul de seara. Pe la 12 jumate am incercat eu s-o trezesc sa i-l dau dar nici atunci nu l-a vrut iar de dimineata l-a baut cu greu in doua reprize. Nu stiu ce nu-i convine. Sunt curioasa sa vad cum imi mananca azi restul meselor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna fetele mele dragi!!
Multumim de urarile frumoase
La multi ani Raul!!
la multi ani Mihai!!
La multi ani Alina!!
La multi Ani Nela!!
la multi ani Florentin!!
Sa fiti toti sanatosi, fericiti si sa aveti parte de tot binele din lume!!
Alina, sa ai o zi de nastere speciala, inconjurata de toti cei dragi, sa te bucuri de fiecare clipa din viata ta!!Esti o femeie deosebita!! Si mai esti nascuta si in aceeasi zi cu feciorasul meu drag!!
Imediat vin si cu mancarica si bautura!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

In primul rand, vreau sa va multumesc pt urarile de ieri! Sunteti extraordinare si ff dragute .. (nu cred ca meritam cuvinte atat de frumoase..)

Crissy, zestrea genetica a lui V e mixta, eu cu dantura f nasoala, cu dinti care le-a sarit smaltul, masele pauza, gaura, cariute f dese.. Tac'su, pai el are o dantura chiar buna (desi nu face niciun efort in sensul asta) si soacra-mea tot excelenta! Si-a scos prima masea la 63 de ani (care se cariase ca isi bagase in tinerete andreaua ), a doua acuma, la 67 de ani, care era cariata, dar dintologul la care a fost i-a pus o plomba care s-a infectat si trebuie extrasa ..

Giorgia, ma bucur ca sunteti mai bine!

Crissy, ce-a zis socrela? Ati gasit vreo explicatie pt varsaturile Elisei?

Aiotna, interesanta sigilarea asta, n-am stiut ca exista asa ceva..Am sa ma interesez. Multam de idee!

La multi ani, Luisa(de belu) cu intarziere

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:



La multi ani, mamica Alina!!! Sa iti dea Dumnezeu sanatate multa, dragoste multa si intelegere in familie, noroc si impliniri!
Esti un exemplu pt noi toate! O mamica atenta si devotata, o femeie harnica, muncitoare, iubitoare si f atenta cu cei din jur!

La multi ani, mami Nela!! Sanatate, spor in toate, iubire, noroc si intelegere!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ainotna, ai facut coproparazitologic?

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Salutare!
In sfarsit am ajuns si acasa. Am fost 3 zile la Baile 1 Mai si apoi 3 zile la Hajuduszoboslo in Ungaria. I-a placut la nebunie raisei, si acum cand aude cuvantul "apa" e toata un zambet si vine rapid sa se balaceasca, chiar daca aude apa la chiuveta.
A invatat sa se spele pe maini si pe fata si sa se manganie pe burtica
Nu am avut deloc probleme cu somnul, cu papa putina treaba am avut pt ca i-am dat mancare din ce mancam si noi, deci condimentata, ea care nu mancase pana atunci nici macar sarat. Dar am revenit acasa, i-am facut eu papa asa cum ii faceam si gata, papa tot...dar, nu mai vrem de la mami, doar singura.
Acum face nani, imediat se trezeste si mergem la mami, intalire de familie sa punem la punct detaliile pentru ziua ingerasului!

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

buna ziua dragi mamici!
intru si eu pe fuga, nu am reusit sa citesc nimic din urma, dar am scris urarile de bine tuturor delfinasilor care au facut un anisor, cu intarziere si cu scuzele de rigoare.
fetele (puiutz, laurica si ramonasin), imi pare tare rau ca nu am reusit sa ne intalnim. am zis s-o las pe ultima zi (joi) cand plecam spre buc si tot treceam prin c-ta ca era in drumul nostru dar timpul a fost nasol, ca noi am plecat de dim, pe la 9 cand ploua si am zis ca nu mai are rost sa deranjam, asta e, poate cu alta ocazie!
noi la mare am alergat dupa tudor tot timpul, nu a stat o sec cuminte, a mancat nisip cu lopata, se ducea pe cearceafurile vecinilor, se juca cu jucariile altor copiii, desi avea si el, la masa facea figuri, deci in concluzie numai concediu de liniste nu a fost asta.
acum e plecat la camplung cu tati, eu am ramas la buc sa ma dezstresez ca am venit cu capul calendar de la mare. nu mai zic ca in masina nu a stat cuminte, a trebuit sa facem o gramada de opriri pe autostrada, am facut 6 ore pana la mare-o gramada si la intoarcere la fel.
gata fug sa citesc din urma si apoi plec la un suc.
va poop

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei

POZE TUDOREL

Mergi la inceput