Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza cat de dulce poate fi Sophia. face niste mutrite dulci este o scumpete. sunt foarte frumoase pozele, imi plac tare. ce peisaje misto. tu te-ai mai vopsit? parca esti mai roscata, adica este alt roscat fata de cel dinainte

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alexina super ca ai pomi in curte sa culegi fructe proaspete si bune. daca as putea mi-as planta si eu in balcon cate unul din fiecare.
si eu am citit putin la odiseea martie-aprilie 2012. si mi-am amintit cu mare drag de odiseea noastra care a fost superba.

strumphitza lasa ca nici in Spania nu este cald mereu. am o prietena acolo (chiar acum vorbesc cu ea pe mess) si zice ca mai mereu bate vantul si este destul de rece.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

strumph, superbe pozele, piscotica insa e cea mai scumpa..
apropo de slabit, de ce nu incerci regimul madutzei ? ca a dat rezultate la multe dintre noi si ma gandesc ca fiind facut de un nutritionist nu pierzi nici laptele..

imi aduc bine aminte sau cand era bebelina mica tu ai avut probleme cu ceva firicele de sange aparut in scaun ? daca nu tu, cine se simte vinovat sa -mi dea si mie de stire ca as vrea cateva detalii..nu mai stiu cum s-a finalizat, a fost ok ? era ceva infectie ? multumesc anticipat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxy, strumph, ally
febra a facut-o de cand am fost ultima data la bucuresti
ca am tot scos-o
ba in masina cu 21 grade
ba afara cu 41
diferenta prea mare pt ea
si uite asa
cand am mai foist
am tinut-o doar in masina
si nu a avut fata nica
asta e
acu stim
daca facem drumuri mai lungi
mai dam aerul la temp mai mare
apropiata de cea de afara
si apoi iesim
cu ea din masina
altfel uite asa patim ca transpirasi apoi racesc
offffffffffffffffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Io stiu ca am citit ca, pana nu diversificam o masa total, nu se trece la alta masa.
Si trebuie rabdare, Mada, sa se obisnuiasca puiul mic cu gustul si incet incet cresti cantitatea, poate ca de-aia scrie in Capraru ca dureaza o luna pana se diversifica o masa.
Eu o sa o las incet pe Maria, ca are timp sa manance de toate.
Tare complicata mi s-a parut schema ta, Scrish, nu mai zic ca e greu ptr puiul mic sa umbli la toate mesele si sa-i introduci cate ceva, stomacelul trebuie obisnuit treptat si cu altceva decat lapte, indiferent cat de putin cantitativ ni s-ar parea noua. Sa nu uitam ca stomacelul lor este cat 2 pumnisori de-ai lor. E belea cu medicii astia.

Va pe toate si spor la diversificare!


Mamica de Andrei si Maria



Capraru m-a scos din multe belele mereu, ma duc sa o rasfoiesc
Totusi tin minte clar ca la Cristi nu am asteptat sa inlocuiesc complet o masa pana sa incep cu alta, adik cam la 2 sapt dupa inceperea marului, am inceput si supa.
Azi am avut succes maxim cu mar cu cereale , iar ieri la supa a fost mama pionul principal si Cata a mancat un morcovel mediu. bineintels ca era cu ochii numai dupa Cristi si puteai sa-i dai orice
Succes in continuare!

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

simo intalnire placuta cu sis
ce iti mai fac baietii?
cum te mai descurci?

ally abia astept sa ne vedem
si la multi ani frumosi de acum inainte
si inca un bebe cel putin
sa intregiti si mai mult familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Salutare mamici!

Finuta mea a nascut astazi gemeni(fetita si baiat) 2400 fiecare. Mai are acasa un baietel de aproape 2 ani. (tot finutul meu)

De fiecare data cind am botezat, si fetita si baiat eu i-am tinut pe amindoi in brate...ei de data asta sotul nu mai scapa. Musai trebuie sa tinem fiecare cite unu. Dar el ...tare simpa imi spune astazi...eu stau cu Ioana in brate la botez si tu cu finii amindoi
Sunt tare bucuroasa....

Si finuta cu nr 3 este si ea graviduta deja in doua luni
dupa lungi asteptari...
Imi vine sa pling de bucurie.........

la toate, sunt in extaz

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







Felicitari! Si eu imi doresc tare mult sa botez, poate finii pe care ii cununam in toamna sa ne faca bucuria asta.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada, miki salutare si voua pe ziua de azi

antguess cred ca ar trebui sa citesti cate ceva pe net despre copii cu autism ca sa stii cum sa te comporti cu el
ca asa este ei au lumea lor
felicitari pt cumparturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Buna dimineata!

Simo, felicitari pt achizitii

Eu am o durere de cap rea de tot , cred ca am stat prea mult in curent merg sa bag un paracetamol ca imi vine sa zac de durere si mai tb sa plec la mama. Cu cafea nu atrecut...

Sunt f mandra de Cata, cred ca s-a cumintit pt ca a auzit ca am parat-o aici la voi , ieri a mancat cate 40 gr de fructe si apoi la pranz de piure, iar azi dimineata a papat 70 gr mar cu cereale. Marti merg la dr si vedem cum stam cu greutatea...mi se pare ca e cam grasuta

pupici



Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Offf curentul, AC, variatiile de temperatura...pericol mare.
Multa sanatate! De Cata ce sa zic, ...nu va vait pe voi mamicile de bb2 sau bb mai multi, ptr. ca aveti experienta, stiu ca va veti descurca ptr ca ati demonstrat pina acum ... Cu ''incepatoarele'' e mai greu Ei...ne descurcam noi usor usor... nu va ramane nici un copil nediversificat



Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







pana acum dor curentul, AC-ul inca nu e montat complet...abia azi dimineata mi-a trecut durerea, ieri toata ziua am fost ametita de durere.
Sa sti ca la al doilea copil ai tendin ta mereu sa-l compari cu primul si daca nu face la fel sau mai bine decat primul te gandesti sa nu fie vre-o pb. Asa la primul mereu ma gandeam ca asa trebuie sa fie

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-intrebare-morcovul il dau tot pe razatoarea de sticla/plastic? la mar- dupa ce e stors prin tifon curge o groaza de suc, la morcov iese ceva? ca el e tare ca piatra?!?!
-mie mi-a iesit azi dintr-un mar maricel 80 ml. am dat 40 la copii.in prima zi am dat 4 lg-te la fiecrae, a 2-a zi- cate 25 ml, a 3-a zi- 40 ml.m-am cam grabit? s-au cam constipat, si am crezut ca rezolv ceva. dar nu..in primele 2 zile dupa masa cu mar au facut, azi nimic, s-au adaptat.
-n-au rabdare la lingurita, si le-am pus in biberon suc. sug greu rau-am ajuns iar la lingurita eu am tetinele inca de la nastere, cred ca treb sa iau tetine mai mari, nu? ca au mancat sucul cu lingurita si laptele in 40 minute cam
-am inteles ca dupa 4-5 zile se paote trece la al 2-lea fruct,asa am citit,ce sa bag, sa-i ajute la constipatie? morcovul cred ca o sa-i constipe de totsau macar ce sa bag dupa morcov? piersica? pruna?

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/olanesti-4%20luni/




daca vrei sa dai morcovul pe razatoarea de sticla ajungi la nebuni...sau iti ia o sapt sa termini d erazuit un morcov...asa am incercat eu la Cristi si m-au luat toti nervii. Dau pe razatoare normala pe cat mai mic si iese ceva suc, incomparabil mai putin decat la mar.
Diversificare ase face cu lingurita, stiu ca este mai greu, dar nu mai pune in biberon.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput