LMA Nectarie si Matei-Delfinasi in sarbatoare(161)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

rodi, tu ce tensiune ai?
am fost si eu dim la dr de fam, l-am intepat pe piticot. si i-am zis si de simptomele mele-ca nu pot respira bine, obosita mereu. tensiune cat credeti ca aveam?9,6...mica, nu?
ma bag la o cura de magneziu, calciu si inca ceva - si sustinator pt sist. nervos.
ilinca, cu vremea asta..nu stiu cd venim la joaca. voi unde mergeti, tot in parculetul acela? dc ploua, poti veni pe la noi cu victoras.
inca nu m-am apucat, o astept pe mama sa vina, sapt viit. probabil. sotu ma tot bate la cap sa facem o vizita si la socri la tara sapt viit...ioi, n-am niciun chef, da ce sa mai zic..vine si sora lui din franta cu nepotii..no..nu de alta, dar ei sunt cu casa in constructie si eu probabil voi merge si imi voi pazi copiii dormind juma de zi..
ma duc s aimi fac o cafeluta si ma bag la un film, ca am scapat de gatit azi, am mancat la un rest. de cartier asa, dar dragutel, mai ieftinior..unde culmea ne-am intalnit cu multi colegi de-ai sotului (desi serv. lui nu e in zona aceea, e in centru...da. no..in pauza cica..)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

multumim de vizionare. asa-i mihai e f catarator fata de fratele lui la aceeasi varsta.(bine, el e acum la 4 ani,insa nu-mi mai da emotii, poa sa urce ca stiu ca se descurca).

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Legat de pasaport- se face individual, cu taxa de urgenta este 230 daca nu ma insel dar nu mai mult si il elibereaza chiar in aceiasi zi, cel tarziu in 24 de ore, noi i-am facut lui Ducu acu o saptamana.
Trebuie sa fie ambi parinti prezenti si ai actele la tine.
Si sa va rugati sa nu rada bebe cum am patit noi -am blocat biroul de pasapoarte ca hlizitul nu vroia sa inchida gura.

mama implinita de Ducu ( copia fidela a mamei )
15 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

crissy, pt elise, ca antivomitiv, poti sa ii dai gurite mici de cola (lasa sa iasa acidul), la interval de 30 min.sursa- 3 medici pediatri din Cj.(bine, nu ii dai mult, cate 2-3 lingurite asa de fiec. data) ideea e sa nu bea mult. si nu apa-stefan vomita instant de la apa simpla.
pt kk-smecta. pt hidtratare-gurite mici mici de gatorade.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)



de unde cola la 3 dimineata?
O sa retin pe viitor. Noi nu suntem bautori de cola, doar de Craciun si de Pasti. A vomat o tura la 3, apoi pauza pana la 5 s-a trezit pt kk, cand s-a intors a baut o gurita mica de apa, in 2 min a vomat-o...

crispro, la noi ca la . Macar eu stiu de la ce mi-a fost rau, dar nu stiu de la ce a vomat Elise. Abia astept sa vina soacra sa o iau la rost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


LA MULTI ANI,PAUL !! SA FI SANATOS SI VOIOS !!

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


Victo, am vazut pozicile. Tare frumosi sunteti. Ai o familie frumoasa

Si noi aseara am avut spectacol la culcare...nu a vrut sa se culce.....Nu a vrut nici tzitzi ..nici bibe.......vroia joaca...Pe la 23.45 l-am lasat sa planga putin in patut apoi l-am luat in brate si l-am pus la san...De oboseala a cedat...dar ii mai bagam si biberonul...mai schimbam cu tzitzi...tare greu a adormit.....

Eu vreau si nu vreau sa il intarc...Imi e tare drag sa il pun la san dar ma gandesc la ce au scris fetele ca va fi din ce in ce mai greu cu intarcatul ca si al meu a inceput sa ma traga de bluza si sa caute tzitzi...Nu mai am cine stie ce dar suficient cat sa adoarma....Azi de dimineata..pentru ca aseara nu prea a supt m-am trezit cu sanii plini cum nu i-am avut de foarte mult timp.....Nu stiu daca sa ma bucur sau nu dar nu cred ca sunt prea aproape de intarcare

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Rodi iti dai seama ce ametita de somn eram daca n-am retinut ca ati dat voi cafea inainte In consecinta am baut azi doua ca sa-mi revin. Pupam pe Isa si va asteptam cu vesti bune de la medic.

Pufescule, cum zicea Matusa, nu se mai trec copii in pasaport, trebuie sa li se faca individual. Cel electronic simplu (valabil 3 ani) se elibereaza in 10 zile lucratoare si costa 276 de lei Cel in regim de urgenta se elibereaza in mxa. 3 zile lucratoare, e valabil 1 an si costa 216 lei.

Crissy sanatate multa lui Elise, cat o mai trageti voi cu bolile astea

Crispro, multa bafta sotului cu angajatul nou. Fii increzatoare, din pacate orice initiativa costa iar fara risc nu e nici castig

Victo, da, noi cam tot acolo in parc mergem, in functie de vreme. Cand e prea cald sau nisipul e ud, ne plimbam cu carutul doar.

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Kata, sigur iti va placea Clujul...Noi in 2009 am fost la o nunta si in loc de 2 zile am stat 1 saptamana....E un oras superb si daca ai timp sa vizitezi si Cheile Turzii e nemaipomenit...(Nu e de mers cu prichindelul pana la capat ..pe chei dar in prima parte unde e padurea e superb)
Sa iti spuna fetele din Cluj cum sa ajungi la locul aceala unde este o cruce mare (monumentul eroilor neamului) si este privelistea intregului oras...Plus ca este si o terasa unde poti bea un frape tare bun si sa admiri orasul....E super...Noi ne-am indragostit de acest oras
...Mai este si gradina botanica..superba

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

I-am dat strumfului o jumatate de porumb fier si molfaie la el de jumatate de ora...Ii place tare mult si vad ca inca putin si il termina! Sper sa nu aiba efect laxativ

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufescu

fetelor,intrebare(ca tot se vorbea de pasapoarte): in cat timp iese pasaportul cu copilul trecut in el?
ca tocmai ce m-a sunat tati ca trebuie sa anulam planurile de motz ca pleaca in delegatie in germania...si daca tot are cazarea platita ma gandesc sa mergem si noi. Mie mi-a expirat pasaportul,oricum imi trebuia unul nou sa-l trecem si pe bubu...
Mama s-a oferit ca are ea grija de raducu o saptamana cat suntem plecati,dar nu ma indur sa ma despart de el...plus ca nu am incredere ca va fi supravegheat non stop,ai mei sunt invatati cu ai lui fratemiu care sunt ceva mai mari...raducu cade in cap la 5 minute daca nu esti dupa el sa-l iei de pe unde se suie.Plus nu am incredere in ce-i dau de mancare,el nu a fost despartit de mine pana acum si nu stiu cum s-ar adapta....nu stiu ce sa fac dar parca mai bine ma complic sa-l iau cu noi...


tu nu ai nevoie de pasaport in UE, poti circula doar cu CI. lui Raducu ii poti face pasaport separat (nici nu stiu daca se mai trec acum copiii pa pasaportul parintilor), cel simplu dureaza 14 zile, cel electronic prozivoriu il primesti in aceeasi zi. daca nu e graba, fa-l pe cel simplu, e valabil 3 ani pentru copii!




am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput