LMA Nectarie si Matei-Delfinasi in sarbatoare(161)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

LA MULTI ANI,RODI DRAGA! SA ITI DEA DOAMNE DOAMNE NUMAI SANATATE,DRAGOSTE MULTA SI FETE CUMINTELE ATAT CAT TREBUIE!

din ce imi aduc aminte.

Nina, concediu placut!
georgia, nu cred ca se vomita de la dinti! ai grija, sa nu fie vreun crocobaur/insolatie?
cris, cum adica tort insirat?:)daca te referi la gaurile din martipan..Stefan mi le-a facut..a muscat in vreo 5 locuri din el..:):):) de m-am si suparat o tzara, dar sotul a zis sa ii dau pace, ca el a fost vesel...
no, dar cd am taiat pt invitati a trebuit sa ocolesc zonele "contaminate"
nu, nu eu am facut tortul.l-am comandat.

sa stiti ca f. frumos se joaca baietii mei impreuna, mi-s dragi de mor.nici pb de impartitul jucariilor nu mai avem. bine, i le mai smulge stefan, dar asta mic e obisnuit deja :)

asa intreba cineva de salariu bona. la cj pt 8 ore zilnic se primesc 10 mil, fara carte de munca.dar menaj doar atunci cd copilul doarme, deci in cele eu stiu..2 ore si atat.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

victo,

"tort insirat" a vrut sa fie "tort inspirat", cred eu

bambi, frumoasa povestea nasterii. tu esti o mami super! si o prietena minunata


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Rodyka, la multi ani! Sa fi sanatoasa si fericita alatiri de familia ta ca meriti!
Crispro, diana, felicitari pt. primii pasi! Ai vazut mai Cristina, ce surprize placute iti face cretolinul!
Motata mea e asa de fricoasa ca daca a cazut un pic, chiar si in fundulet, nu mai merge 2 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Salutari de la mare, de la soare!
Azi, de soare am avut parte mai pe seara.
Noi suntem 'sechestrate'(nu am masina) in Mamaia sat, pana sambata cand vine sotul.
Lui SN, ii place foarte mult, mai ales baia in nisip. In prima zi am introdus un aliment nou in diversificare, nisipul. A fost gustarea inainte de cina. Ii place si in apa, dar sunt multe, multe, multe alge in apa, zici ca-i o supa de alge marea. De pe plaja plecam numai cu scandal.


de Solnushka Natali - 13.07.2010


Cris mergeti pe plaja la Corbu, nu e departe de Mamaia sat, e dincolo de Navodari, e o plaja mai salbatica, neamenajata, dar e liniste, se aude marea nu muzica, si acum vreo 2 zile cand am fost eu nu earau alge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare fete dragi!

matinali rau si azi, trezirea la 6... el a dormit din nou pe la 8 juma...eu am fost la impachetari si masaj...tare bine imi prind...ma mai relaxez si eu putin si fac ceva pt mine...

aaa...de 2 nopti n-a mai fost urlacios (sau nu asa tare si des)...coincide cu racorirea vremii...paote totusi sa fi fost asta...

si acum sa urez din suflet pt o mamica cu suflet:

LA MULTI ANI SANATOSI, RODI DRAGA! SA-TI DEA DOMNUL TOT CE-TI DORESTI, ZILE SENINE SI FERICIRE ALATURI DE CELE DOUA FLORICELE SI DE SOTIORUL TAU! SA NE SCRIEM SISA NE URAM PESTE 20-30 DE ANI, DAR SA VORBIM DE NEPOTI, ATUNCI!

distractie faina fetelor in concediu, care pe unde mergeti!

giorgia, crizele de fier sunt urate rau, cu dureri groaznice in partea dreapta, la ficat/fiere...pot fi insotite de greata, varsaturi, dureri de cap(mai mult pe o parte a capului)...fotofobie...na, cam astea din ce am experimentat eu...

bambo, sanatate la pui mic...offff, iar bolnaviori???

bumble, pupam si pe Victoras dragalas...

crispro, felicitari lui Vladut!

victo, vazut pozici...cu bunicuta, cu stefan si degetelul, cu mihai la plaja...aaa, in poza aia din piscina, Stefan e copia fidela a lu' taica-so... iar Mihai a ta..


ilincaaaaaaaaaa, fetelor: de ce acte e nevoie pt a face pasaportul copilului???

STITI CUMVA DACA IN SERBIA SI MACEDONIA E NEVOIE DE PASAPORT PT NOI ADULTII???(AM INTELES CA NU, DAR VREAU SA STIU SIGUR)..


no, mai vroiam sa zic multe, da am citit de dimi si pana acum am uitat...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - ziua lui Filip

ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

lauri_ca, eladea, . suntem , putem pune de-un chef in toata regula

eladea, ptr tarile membre UE nu mai e nevoie de pasaport la adulti, al meu e expirat de vreo 3 ani si n-am de gand sa-mi fac altul. ai nevoie doar de CI.

acte necesare: eu tin minte asa- cererea de la ei, chitanta de la CEC, certificat nastere copil (copie+original), CI parinti (copie+original) si certificate de nastere parinti (nu stiu de ce le-au cerut...)


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

La multi ani Matei!

La multi ani Nectarie!

Mamici, sa va traiasca delfinasii, sa creasca frumos, sa va bucurati de ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Rody - avene Cicalfate - la noi a facut minuni

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Am revenit de afara...acum e la somn si eu beau o cafeluta

Victo insolatie nu are cum ca nu a stat in soare...crocobaur ...o sa/i fac o copro...vad ca de dim e bine...doar putin mai maraita

Cris,Diana am uitat sa va felicit delfinasii pt primii pasi

Bambo multa sanatate lui David

Eladea ms pt info...cred ca doar am deranjat/o putin

Rody de abia astept sa vad cu ce ne servesti

Lala felicitari pt canin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna dimineata (inca e ) si de la noi,

Rodi draga mea, La Multi Ani! Sa iti dea Dumnezeu multa sanatate, doar clipe frumoase si fericite de acum inainte alaturi de familia ta minunata. Ma bucur ca am avut ocazia sa ne cunoastem si sper sa ne mai revedem. Multi si un brat de

La multi ani Nectarie si Matei Alexandru!

Eladea, trebuie sa mergeti ambii parinti cu copilul, sa aveti buletinele la voi, certficatul de nastere al copilului in original si copie si chitanta pentru taxa, platita in prealabil la CEC. Da, si eu am auzit ca exista o conventie de anul trecut cu Serbia si Macedonia, si ca poti trece granita doar cu buletinul...dar am auzit asta dupa ce-mi platisem taxa pt. pasaport

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput