Iul-Aug 2011-Bv Oana.irina, Al3xutza, MihaH! (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns al3xutza_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

alexutza, te inteleg perfect si eu am aceleasi ganduri, nu stiu sa dau spaga (da, nu stiu!! mi-e ca scap momentul si nu dau spaga la vreo asistenta si mi-am pus toata tura in cap!), nu stiu cum sa alaptez, cum sa schimb, cum sa....sa.... si eu inca sper la nastere naturala, adica sper sa ma pot misca dupa! daca o sa mai fiu si imobilizata la pat... deja pentru mine e scenariu de tragedie nationala (bine, acum nu te lua si tu dupa mine, eu sunt RAC, fac din tantar-armasar, ma panichez din orice, cred ca sunt si paranoica un pic )

37+


HAHAAAAAA mi-am dat seama ca esti rac... eu sunt leu, si tare as fi vrut ca bebelina mea sa iasa tot leu dar... daca asa a vrut ea.... ma consolez ca e catre final de zodie poate imprumuta ceva din leu ! oricum nu de dat spaga mi-e mie, oricum o sa incep sa dau cu plicurile in stanga si-n dreapta maine inainte de treaba ca sa nu ma trezesc ca ma taie astia in X! dar sunt asistente din astea nesimtite de-a dreptu care se cred destepte foc si te iau la misto! mama, nu le suport!

Cu drag,

Alexandra, cea mai fericita cu Anastasia (DPN 28 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth
si eu inca sper la nastere naturala, adica sper sa ma pot misca dupa! daca o sa mai fiu si imobilizata la pat... deja pentru mine e scenariu de tragedie nationala

37+


parerea mea de mamica ce a nascut cu cezariana, fara sa isi fi dorit si care a sperat pana in ultimul moment ca va naste natural ...
pregateste-te psihic si pentru varianta asta. eu, desi doctorii imi spuneau ca asta ma asteapta, nu prea am vrut sa cred. si uite, si acum, la 3 sapt de la nastere, inca stau cu pansamentul pe operatie (desi nu mai e nevoie si nici nu imi face bine la vindecare) deoarece simt operatia ca pe un corp strain, ca pe ceva ce nu ar trebui sa fie acolo, ca ceva care nu e al meu si parte din corpul meu. imi e frica de ea, nu mai uit, nu o ating, nu nimic ... partial, depresia mea post natala a fost din cauza cezarienei, deoarece nu am putut sa imi iau copilul in brate 24h, nu am putut sa il tin, sa il miros, sa il alaptez, sa nimic, nu am putut apoi sa ma misc in voie si sa il iau cu mine in camera (nu am avut curaj efectiv, asa dureri aveam), am ajuns acasa si ma simteam neputincioasa din cauza durerilor, nu am putut sa ii fac eu baie ... offff si tot asa.
pe mine ma doare si acum, azi noapte abia am putut sa adorm, ma jeneaza, ma ustura ... m-am saturat de ea

DAR, ca sa nu patesti si tu ca mine, gandeste-te ca mereu exista si posibilitatea asta si ca, daca e sa se intample, important e sa treci cat poti tu de repede peste experienta, fara sa fie tragedie nationala (asa cum a fost la mine ... si inca este)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3xutza_81 spune:

offff LAURA !
si eu am sperat pana in ultima clipa insa astazi am realizat ca nu are sens sa ma incapatanez si sa insist ca i-as putea face rau bebelinei! si decat asa, am preferat sa o stiu pe ea ca iese repede si bine ca eu... am tot timpul sa ma refac! ma nasol ca nu mai ai independenta de altadata! eu sunt genul care sa ma descurc singura, decat sa se foiasca cineva pe langa mine si sa ma incurce mai bine LIPSA! acum insa va trebui sa fac compromisuri, soacra-mea cred ca va fi cea mai fericita ca va trebui sa apelez la ea, deja ii rad mustatile!

Cu drag,

Alexandra, cea mai fericita cu Anastasia (DPN 28 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3xutza_81

offff LAURA !
si eu am sperat pana in ultima clipa insa astazi am realizat ca nu are sens sa ma incapatanez si sa insist ca i-as putea face rau bebelinei! si decat asa, am preferat sa o stiu pe ea ca iese repede si bine ca eu... am tot timpul sa ma refac! ma nasol ca nu mai ai independenta de altadata! eu sunt genul care sa ma descurc singura, decat sa se foiasca cineva pe langa mine si sa ma incurce mai bine LIPSA! acum insa va trebui sa fac compromisuri, soacra-mea cred ca va fi cea mai fericita ca va trebui sa apelez la ea, deja ii rad mustatile!

Cu drag,

Alexandra, cea mai fericita cu Anastasia (DPN 28 iulie 2011)



daca pt mine a fost greu, nu trebuie sa fie si pt tine. bucura-te de orice ajutor, indiferent de unde vine, pana la urma urmei e un ajutor. fii curajoasa!!!!!! toate vor trece, la unii mai usor, la altii mai greu, dar vor trece toate!!!!!
nu imi pare rau ca am facut cezariana, am un baietel sanatos, deci nu are cum sa imi para rau!!!!!!! imi pare rau ca nu m-am pregatit psihic pt ea si pt ceea ce urmeaza.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Prezent spun si eu , desi azi numai in referintze am stat...urasc referintele, v-am spus vreodata cat de mult urasc? mai mult decat scrisul...
Asa ca n-am putut sa fac nimic altceva decat sa caut, sa citesc, sa caut sa citesc...se vede ca am luat-o pe campii

Deci, Miha bebica ta e leoaica la suflet, si ca sa te faca sa suferi nitzel, se naste RAC! (mai stiu eu indaratnici d-astia! Numai cum vrei tu nu fac.)

Asa ca Hai Miha!! Hai Imogen!!!

In rest, iertati-ma dar azi sunt cu capul in nori, si la propriu si la figurat, sunt pe ultima suta de metrii, si nu mi-am inchipuit ca chichitzele astea pot sa imi ia atat de mult timp.

Sper diseara sa termin ca maine sa trimit si eu prostiile alea la corectat si apoi ...intru si eu intr-un mic concediu!


Va pup pe toate si va doresc o seara frumoasa!

Legat de nastere, cel mai bine e sa fiti pregatite si pentru cel mai rau caz...daca nu intrati intr-o depresie crunta, cine a experimentat stie. Si ce e cel mai rau (am aflat cu stupoare zilele astea) e ca unii or sa considere ca va prefaceti. Am ramas cu gura cascata cand am zis cuiva drag de asta, si mi-a replicat asa ceva. Tot ce imi zicea era ca nu aveam motive sa fiu asa. Noah, nu mai conteaza

Merg sa ma intind un pic ca eu nu mai pot de shale!





Felicia,de (Gabriel) si 38+ cu bulina Anamaria AMR 2 s!!!!

Povestea lui Gabriel
Victoria iese invingatoare!!!

_

Where there is a WILL there is a WAY!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Buna seara mamici cu vechime sau in devenire:)

Ma primiti si pe mine in gashca voastra? Nu am mai intrat demult pe forum ce-i drept, insa ma apropii vertiginos de ultima luna de sarcina...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3xutza_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionella3003

Buna seara mamici cu vechime sau in devenire:)

Ma primiti si pe mine in gashca voastra? Nu am mai intrat demult pe forum ce-i drept, insa ma apropii vertiginos de ultima luna de sarcina...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...



bine ai venit !
simte-te ca-ntre prietene!

Cu drag,

Alexandra, cea mai fericita cu Anastasia (DPN 28 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Buna fetele,


In primul rand scot motatele pentru Al3xuta81 , nastere usoara .

Alexiaada si corry ,succes maine, asteptam vesti.


Laura13 cred ca toate patuturile au niste monstrii in ele , si al nostru are .

Alymih mie dr. pediatru mi-a spus ca, culoarea scaunului bebelusului hranit exlusiv la san este de la galben la verde.


Eu m-am bocit putin ieri dupa ce am avut iar un episod urat de colici din cauza unor ardei copti mancati de mine dar bubu mic ca sa ma impace a dormit de la 12 pana la 5 dimineata legat , n-am mai dormit 5 ore legat de cand eram gravida .
Azi mi-am tras doua palme si sunt fresh din nou .


Pup toate fetele .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cereline spune:

Oau Miha vine bebe,sa scoatem motatele!Hai MihaHai AlexutzaNastere usoara,recuperare rapida si mult laptic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Multumesc de primire, Alexandra! Asa o sa o cheme si pe printesa mea...

M-am uitat pe listuta de la inceputul subiectului insa nu am gasit, naste cineva la CF2?

Ionela 34+ mami de Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput