Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (33)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

madutza- multumesc mult pt raspns...ma duc sa ii fac fetitei niste orez cu roscove acum..revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada , multumim, chiar a fost delicios.. pentru cunoscatori a fost alice cu fructe de padure, a fost ideea si treaba mea la botez si chiar a avut succes

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, bicicleta i-am luat-o de pe toyz.ro - sper sa ma lase si linkul http://www.toyz.ro/biciclete-fara-pedale/..eu i-am luat modelul strider ca citisem pareri bune ca ar fi cea mai buna ca e f f usoara, vreo 3 kg toata..insa nu stiu inca ce succes va avea ca abia in weekend vine tati cu ea, noi suntem la mama acum..cu pedalele, cred ca sunt ei prea micuti ca sa dea, probabil dupa 3 ani..dar daca o sa o foloseasca pe asta sunt fericita, ca ei zic ca invata sa-si tina echilibrul si nu mai au nevoie de roti ajutatoare..
ma bucur ca a fost frumos la mare..apa tot cu alge cum arata astia la tv ? mi-e si teama sa ma mai duc la ce arata ca este acolo, mal de alge urat mirositoare..in venus la ce hotel ati stat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heeloo heloo




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Buna fetelor!
Ne-am intors de la baby gym. O colega a mamei mele i-a spus ca din poze i se pare ca Daria are ceva in neregula la picioruse. La baby gym am intrebat-o pe kinetoterapeut si mi-a spus ca are un talus valgus si ca se repara prin masaj. Altceva nu a vrut sa-mi mai spuna. Presupun ca vrea sa platesc o sedinta separat doar cu noi pt asta. Ma voi duce si la pediatru sa intreb. Parca Viss a avut asa ceva cu un bebe? Sau confund? Sau Lalely? am uitat cine.

sigur trebuie sa ma duc si la un ortoped, dar mi-e teama ca sunt atatea pareri... unii spun gips, altii operatie, altii masaj

acum ma ingrijoreaza pt ca de ceva timp am observat ca are o cuta in plus pe un piciorus fata de celalalt (pe pulpa sus).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

stiti unde am fost pana acum, nu????? daaa la shoping mi-am luat 2 rochii...una de in alba scurtaaaa cam tare si una sexoasa pt nunta si botezul (in aceasi seara, la pers diferite ) din septembrie

madaa...bine ai revenit!

delia...eu sunt suparata pe tine..rau....pai tot nu vrei sa te arati???? mi-au placut pozele....dar mi-a ramas la suflet domnisorica ta cea mare....e asa de frumoasa!!!!

cris..tu parca ai avut rochita roz bonbon, nu??? azi mi-am cumparat si eu una...si ma gandeam sa imi cumpar pantofii crem perlat...sau crem auriu....ce zici merge???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Buna fetelor!
Ne-am intors de la baby gym. O colega a mamei mele i-a spus ca din poze i se pare ca Daria are ceva in neregula la picioruse. La baby gym am intrebat-o pe kinetoterapeut si mi-a spus ca are un talus valgus si ca se repara prin masaj. Altceva nu a vrut sa-mi mai spuna. Presupun ca vrea sa platesc o sedinta separat doar cu noi pt asta. Ma voi duce si la pediatru sa intreb. Parca Viss a avut asa ceva cu un bebe? Sau confund? Sau Lalely? am uitat cine.

sigur trebuie sa ma duc si la un ortoped, dar mi-e teama ca sunt atatea pareri... unii spun gips, altii operatie, altii masaj

acum ma ingrijoreaza pt ca de ceva timp am observat ca are o cuta in plus pe un piciorus fata de celalalt (pe pulpa sus).

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



talus valgus se repara prin masaj, poti merge la un ortoped bun si-ti arata ce sa-i faci tu acasa..
cute inegale are si andra mea adica ii lipseste si ei una pe un picior
, insa eco de sold a aratat ca totul e ok..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hello mamici

pisuc gata, saptamana viitoare ne intalnim orice ar fi, ploaie vant canicula, ne vedem as vrea eu si mai repede dar maine mergem al doc pt vaccin si poate in weekend plecam

yasmi rochita mea a fost fuchsia si am avut pantofi nude spre roz prafuit...dupa capul meu merge pune ne o poza cu rochita si imi dau cu parerea imediat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

eu sunt ofticata ca astazi mergem la o zi de nastere la restaurant si habar n am cu ce sa ma imbrac e una din zilele alea cnad nu imi place nici o combinatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

antguess luca face maine 4 luni! se intoarce de pe burtica pe spate frecvent, inainte ii iesea figura doar prin balans, acum a prins miscarea si iti baga un piciorus sub el si se ajuta. face treaba asta de vreo 2 saptamani. acum cateva zile s-a intors si de pe spate pe burta, dar cred ca a fost accidental, de atunci nu s a mai intamplat. de mancat el mananca 2 mese pe zi de 180 (prima si ultima) si 3 de 150.

Mergi la inceput