Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (33)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

alina n, ma bucur ca ai dat un semn de viata..poate ne mai arati si noua puii tai chiar daca nu ai timp sa stai la palavre
viss, multe multe nici ca putei sa scrii ceva mai frumos lui lalely..intradevar, pt noi indiferent ce probleme au, sunt perfecti si noi nu trebuie sa-i privim altfel nici o secunda..doar cu bucurie, veselie, dragoste..tare sunt frumosi puiutii iar tu radiezi

am vazur si poze minunate cu copilasi frumosi..o multime..sper sa nu uit pe cineva..deci bebici de copiloi, ally, vis, roxy, ioana, irinuca, anda, moulineta, alina06 ,u;ti pupici la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

miki multa sanatate lui vlad. bine ca nu a luat si andra! cate kg are andra??voi nu aveti curte la casuta?
offf imi este putin si mie teama de cum o sa se acomodeze buburuza.....oricum pe de o partea asteapta pt ca stie ca atunci cand vom sta la casa o sa poata avea catelusul mult dorit...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



uite ca nu mai stiu exact..avea la 4 luni vreo 6.7 ..acum parca a sarit de 7 kg..dar cum spuneam are niste bulanase..plus ca ma dispera ca ii dau si lp si san la cerere..adica mananca toata ziua

avem ceva curticica, cat sa parcheze tati masina pe lateral, in spate putin de-o terasa si niste floricele si in fata la fel..la buni azi insa s-a distrat in curte mare cu flori, pomi si toate cele..nu i-au stat piciorusele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

va mai zic doar ca nepotica mea e acasa, papa titi si e bine..Doamne Ajuta sa ramana asa si parintii la fel de fericiti ca acum.

am venit azi acasa peo furtuna de am crezut ca nu mai ajungem, ca ne ia cu tot cu masina..Doamne cand se dezlantuie natura asta..nu-i de gluma..
azi i-am luat lui vlad bicicleta fara pedale, sunt f incantata de achizitie, sper sa fie si el..ca la toate vehiculele care le are si au pedale nu le foloseste cum trebuie, in loc sa dea la pedale impinge cu picioarele..si am zis sa-i facem placerea, sa-i luam una fara pedale si sunt dragute, ca cica invata sa-si tina echilibrul pt o viitoae bicicleta cu 2 roti.

va urez noapte buna si somnic pufos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la multi ani!!


anastasia(roxy),alesia(anamira),cristian(dya)





mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

la multi ani!!


anastasia(roxy),alesia(anamira),cristian(dya)





mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

multumesc yasmi
la multi ani si din parte mea anastasia si alesia
si acum sa ca servesc cu o sampanie din partea fluturasului meu

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

aaaa am uitat sa va zic ca zilele trecute mi-a fost rau cred ca din cauza caldurii si sotul m-a pus sa fac un test de sarcina, am fost la baie am venit cu el in camera fara sa ma uit la rezultat si il intrebam pe cristian daca isi doreste fratior sau surioara si el chiuia si vb de parca ar fi zis: "oameni buni sunteti nebuni??ce va grabiti asa? deocamdata nu vreu pe nimeni, nu vreu sa impart jucariile si dragostea voastra cu nici o sora sau fratior"


mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

sunt asa obosita. m-a trezit Anastasia pe la 1.30 azi noapte dar nu de foame, doar asa, s-a intors de pe spate pe burtica si atata s-a tot foit, mai dadea cu caputul de capatul patului si se tot impingea nu stiu unde vroia sa ajunga. si am luat-o in pat. si a inceput sa vorbeascaaaaa, taree si sa chiuie. zic: hei, este noapte... si i-am bagat titi in gura si pac a tacut si a adormit imediat

bb_yasmi, dya multumim de urari

si sa va servesc cu multe bunataturi si o cafea aromata si bunaaaa, mai buna ca a lui strumphitza
si (pentru bb_yasmi)

toate mamicile si bebeii dulci.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

si acum sa urez si eu La multi ani! bebeilor dulci

La multi ani! Vlad de raluka
La multi ani! Cristian de dya
La multi ani! Alesia de anamira




Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki ce ma bucur ca nepotica este bine si mai ales ca este acasa si papa titi. atat de tare ma bucur. Doamne ajuta! sa fie bine si sa creasca sanatoasa.
ce grasulina este Andra si Anastasia tot cam 7 kg are.

lalely ai grija cu usile si geamurile deschise. pentru bebei este destul de periculos. eu prefer sa fac sauna decat sa las toate deschise ca mi-e frica. pentru David scump.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

dya daca iesea testul pozitiv?
hai ca asteptam sa vedem cine este prima dintre noi care ramane gravi cu urmatorul bebe

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput