Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(63)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mimo

Buna si de la noi!

Fragrant, ce bine ca ai vesti bune! Ai incercat sa-i dai lapticul cu mai multe tipuri de tetine? Sau cu o canuta? Bine, ca daca nu vrea decat cu fructe asta nu e o solutie. mamica & bebe!

La multi ani sarbatoritilor de azi!

Madalina, si al meu a avut 2 zile cu kk f.f. moale si o data apos. Am fost doua zile undeva la tara, i-am dat sa suga dintr-o rosie cruda, apoi seara din pepene galben si banauiesc de la astea ni s-a tras. Asa... ca sa rezolv i-am dat in prima zi, dimineata suc de morcovi, nu i-am mai dat fructe, la pranz i-am dat legumele obisnuite si seara lapte cu faina de orez; a doua zi i-am dat fructe cu orez ca mi s-a parut rezolvata problema, dar m-am inselat. Asa ca i-am dat si jumatate de plic de Smecta dizolvat in apa si apoi a mai facut kk de vreo 2 ori dar nu apos. Azi vad ca e bine.




Luca Alexandru, mica mea comoara


Am uitat, si i-am dat si 1/2 plic de Biotic Baby in laptic.
Tot in caz de diaree se poate da 1/2 plic de Hidrasec de 2-3 ori /zi si daca vomita saruri de rehidratare - de exemplu Humana Elektrolit. Eu sunt blindata cu chestiile astea ca sa le am in caz de nevoie . Am luat chiar si o cuite de lapte Humana HN pentru ca sapt viitoare plec in concediu si nu vreau surprize.
Dar vorbeste si cu doctorul. Si hidrateaza-l - apa, ceai, laptic.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

LA MULTI ANI LORICH!

LA MULTE LUNITE RAZVAN PETRU MAIA REBECCA SI TUDOR CRISTIAN!


Fragrant ma bucur ca e spre bine cu Sophiot si nu e boala de care te temeai. Si eu ma intrebam daca era un caz de asta in Romania, ca sa nu zic Suceava, oare ce se intampla.

Mimo eu i am facut analize la Synevo Suceava: hemoglobina, calciu, sideremie. Poate la analizele care le faci tu trebuie mai mult sange? MI e greu sa cred.

Stefan e vinetiu sau albastriu, niciodata n am stiut culoarea, in jurul guritei cateodata, si e normal zic dr. CAm la fel e si la ochisori.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mimo, Roxx
Mimo, chiar ca esti blindata. Imi notez si eu minunile alea sa stiu in caz de nevoie.

Vaccinul l-am amanat cu o sapt pe motiv de tuse in w-e. Poate nu o fi fost mare lucru, dar dr a zis ca ar fi mai bine asa ca nu are rost sa ne grabim.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Hello fetele.
Nu mai pot de cald plus ca am o stare colorata din nou. E sotul la munca si e prost dispus.Iar s-a certat cu colegii lui.
Fragrant ma bucur pt vestile bune.

LA MULTI ANI LORI SI TUTUROR SARBATORITILOR DE AZI!!



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

fetele dragele!
azi am fost la gym cu ilinca.a plans de mama focului,si in masina a luat-o somnul.problema este ca ,atunci cand era semi-adormita a luat-o un tremur al manutelor.de 2x s-a intamplat!
poate ca era obosita,poate de la faptul ca nu a luat ca pana acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Fragrant ce ma bucur ca e ok Sophic pitic!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Salutare!

La multe lunite sarbatoritilor de azi!
La multi ani, Lorich!!

Noi am venit de la vaccin...Da Doamne sa fie bine!...Avem 6.900 gr la 5 luni...sanatoasa si frumoasa, multumesc Doamne!

Lavinia, ma bucur de vesti bune!
Multa sanatate la copilasi bolnaviori!

Simo, I miss you!


AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita

[size=2][red]LA MULTI ANI LORICH!

....

Mimo eu i am facut analize la Synevo Suceava: hemoglobina, calciu, sideremie. Poate la analizele care le faci tu trebuie mai mult sange? MI e greu sa cred.

...

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !


Eu vreau sa-i fac hemoglobina si calciu. Probabil o sa sun direct la Synevo sa intreb.

Foloseste cineva [b]gentuta termoizolanta pentru biberoane & borcanase? As vrea sa-mi cumpar una, dar sa nu arunc banii aiurea pe ceva care nu mentine cateva ore temperatura constanta.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

buna!!!!!!
am venit si noi de la vaccin...am plans putin dar acum suntem ok,dormim
avem 8760gr si 73cm..suntem un baietel mareDoamne ajuta!!!!
am primit cadouri frumoase azi..costumas cu pantalon scurt rosu cu alb si cu vestuta cu gluga,balansoar de curte,parfum de barbati si o iaurtiera
facem poze si cu tortul si punem mai tarziu..pupyyyy

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Hey!

La multi ani draga noastra LORI! Sa fi sanatoasa, iubita si f fericita alaturi de frumoasa ta familie!

La multi anisori pui scumpi: Maia, Tudor si Razvan!


Ce ma bucur de vestile bune date de Fragrant! Dar ma ingrozesti cand citesc cand povestesti ca Sophicot e atat de sensibila chiar si cand voi mancati ceva aiurea?!? Vai de mine ce greu e! Multa - multa sanatate va dorim!!!

Angie il pupam dulce - dulce pe bb Tudor!
P.S I-a ghici tu cine mai asteapta zilele astea sa-i soseasca iaurtiera? Ai incercat-o pe a ta? E ok?

Mada hai capu' sus! Mai lasa si pe altii pe-acolo prin butoi, nu sta prea mult! Stim cat e de naspa sa strici prietenia cu dl sot. Noi nu rezistam mai mult de cateva ore, dar si-atunci fac spumeee.
Razvanel adu-le tu aminte parintor tai ce norocosi sunt ca au asa comoara acasa!

Revin in limita timpului dispus de bb Patrick!

Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput