Alocatie

Alocatie | Autor: danyalo

Link direct la acest mesaj

As dori va rog un sfat!
-copil nascut pe 2 iunie
-eu de la bun inceput am facut cererea catre prestatiile sociale cu intoarcere la serviciu pe 1 iunie- fapt ce s-a si intamplat!
-acum in iulie am primit alocatia pe iunie in val. de 200 de lei( din ce am inteles atat este chiar daca sunt 2 zile ).
-bun pana aici e clar-ce nu mi-este clar este ca pe langa cei 200 lei mai sunt niste bani intrati tot cu acestia si din ce am calculat imi reiese ca sunt pt. cele 2 zile cum ar veni de indemnizatie! Asa trebuie? Sau trebuie sa-i returnez in conditiile in care mie mi s-a redeschis contractul de munca cu 1 iunie? Daca trebuie sa-i returnez cum procedez? Unde merg efectiv sa-i restitui acolo unde am depus dosarul de CIC la Asistenta Sociala?
Multumesc mult sunt in ceata!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da va trebui sa fie returnati ultima zi in plata fiind cea lucratoare anterioara primei zile de munca efectiva. Adresati-va directiei prest. sociale pt clarificare.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Multumesc mult! Asa am sa fac caci eram sigura ca acei bani nu trebuiau sa fie!Sunt doar suparata ca desi in cerere am scris exact data primei si data ultimei zile de cic si am atasat si adeverinta conf. careia prima zi de lucru este 1 nu 3 ei nu au tinut seama ! Atunci de ce mai trebuie sa completam cereri si sa dam hartii daca nu se uita cum trebuie pe ele? Imi pierd jumatate de zi prin caldura sa dau note explicative si altele pt. o gresala de-a lor nu de-a mea!Si toate pt. ca eu sa fiu in regula! Asta este o sa merg ca nu am incotro!

Mergi la inceput