Strugurasi de Sept-Oct 2011 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

seara buna,fetelor!
nu stau mult ca-s chioara de somn, iar internet am de pe un modem de vodafone si viteza e ametitoare asa ca nu sau mult online. am vrut doar sa va salut si sa impart cu voi stirea ca am intrat de azi in saptamana 30 , deci 29+

va doresc o seara buna si abia astept sa intru maine de la serviciu sa va citesc pe indelete!

29+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty2585 spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

Merci , Seidana

Caty, gata, am pricepu. Eu ziceam la repriza si daca da doar o data si mai da de 5 peste o ora.
de obicei a mea nu da doar o data, daca incepe sa dea, da de cateva ori.
si moasa ti-a zis de la 32 de sapt sa numeri, nu?

cu greturile deja m-am obisnuit. nici nu mai stiu cum e fara ele.
pacat e ca le si am dar ma si ingras chiar daca eu tin dieta cum n-am tinut in viata mea. adica de pe la 5 asa dupa-amiaza nu mai mananc nimic pana a doua zi de dimineata...


29+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro


Da,de la 32 sapt numar si pana acum a fost doar o zi in care a lovit de 9 ori si nu am sunat la spital,dar a doua zi a lovit de vreo 14 ori asa ca nu trebuie sa ne alarmam asa repede....acum fiecare face cum crede de cuviinta
Cat despre ingrasat,nu iti fa probleme ca ai sa scapi tu de kg acumulateIar greturile...hmmm...bine macar ca stii de la ce ora incep,mai rau era daca nu stiai cand si la ce sa te astepti.Curaj ca nu mai este mult

Fericita 35+ cuLoriana-Maria

AMR 5 sapt max

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty2585 spune:

Kora felicitari pentru noua saptamana inceputa si sarcina usoara in continuare si nastere si mai usoara,cu bebe sanatos,mancacios si necolicos

Fericita 35+ cuLoriana-Maria

AMR 5 sapt max

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Buna fetelor .
Aici ploua cu gleata, vreme de stat in casa si de dormit insa eu am niste dureri de picioare de nu ma vad si nu am stare sa ma asez in pat.
Am tot alergat week-end-ul acesta sa mai cumparam cate ceva pentru casa ca s-o finalizam pana vine bebe. Offff cate sunt de cumparat intr-o casa noua . Cele care ati cumparat apartamente stiti cum este.
Dar merita efortul, am iesit in seara asta pe teresa si deja ma vad cu bebe in brate , intinsa intr-un sezlong acolo la aer.
Cand ma gandesc ca mai avem atat de putin si o sa ni se schimbe viata, o sa devenim mamici si o sa ne vedem puiutii, deja ma trec stari de emotie cumplite.

Va pupicesc si maine sa incepeti cu dreptul saptamana, eu o sa profit din plin de prima zi de concediu.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'na seara!!!
Transmisiune in direct de la malul marii!!

Cruduta raporteaza vant puternic, se indoaie copacii pana se lovesc de balconul meu ,sper sa si ploua putin,sa se mai racoreasca asfaltul.

Caty cum sa nu ai mamicule loc intre noi(eu ma consider printre vorbarete) , are loc toata lumea !

Azi mi-am luat doua camasi pentru spital, si o pijama, se aduna lucrusoarele . Maine sun si la dr,sa vad daca ma poate vedea maine seara , si imi vad bebelina.

May asa face si soacra mea,ba mai si spune " vezi ca acum nu trebuie sa mananci pentru doi,dar mai vrei si corbica? VEzi ca nu trebuie sa faci excese ca te umfli,te doare,te tine,dar avem si fripturica,si nitica salata de nu-stiu-care !" si tot asa.

Azi a scos fi-miu untul din socrela,a spus ca in nici o zi nu a fost asa plin de energie, a vrut si in leagansi cu tricicleta,si la caini,si la iepuri,apoi iar in leagan,a vrut si la plimbare,si ea s-a conformat,ca doar un nepot are... deocamdata.

Ne vedem dimineata la cafea,si cu recuperarea cum trebuie la capitolul trecut.

Pentru Raisa
Lali de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si 32+ cu Ioana Teodora
AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Salutare in miez de noapte...imi vine sa ma urc pe pereti de nervi...nu pot dormi si pace, iar pruna asta mica din burtica face sport la greu...nu pot sta pe nici o parte asa de tare da din craci....si mi-e un dor sa dorm pe burta...

Ieri tortul mi-a iesit ffff bun si f frumos spre deliciul tuturor - si a fost chiar o buburuza...am fost atat de laudata...si s-a terminat tot in 15 minute!

Azi am fost cea mai mandra mama de pe planeta! Am fost la concurs de biciclete - Clujul pedaleaza si le-am inscris pe fete la concurs, mai mult la plezneala...pe Stefi nici nu voiam sa o inscriem ca era sarmana dupa o noapte cu febra 39. Pana la urma ea a luat locul 1 la categoria triciclete , iar Ana locul 3 la 6 ani (Ea a avut ghinion ca i-a cazut o fetita in fata si a pierdut timp cat a ocolit-o)

Ne-am distrat pe cinste!

Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 30 sapt cu
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata,

noi azi avem zi de curatenie...cat s o putea.ieri am fost la carrefour si am gasit set de 4 body , maneca lunga, inchidere laterala la 50 ron.am facut cum am facut si nu i am lua nimic copilului. am plecat fara ele ...parca s tampa zau.

cateodata stau si ma intreb cand am de gand sa ii iau copilului ceva...am plecat in schimb cu niste pantaloni pt mine...din aia cu bata de bumbac sus cu tur un pic lasat, 3 sferturi.

este cumva pe grup vreo listuta cu necesarul lui bb sa zicem ..pt primele 3 luni de viata?adica atea body...atatea pijamalute...intreb si eu ca netotul....sau poate mamicile cu experienta ma pot sfatui.

gata, ma apuc de treaba. va pup si va citesc mai tarzior!

Oana 30+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

' Neata, fetelor!

Am intrat si eu sa anunt ca mi-s happy ca a mai trecut o sapt. si schimb prefixul si sa va doresc o zi minunata !
Pe la noi nu a plouat deloc, e cald!

30+ cu ANTONIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Caty.. ea o sa vrea cum e mai bine pt amandoua
A mea.. nu imi da emotii , misca constant nu cu aceeasi intensitate si mai nou imi calareste ficatul la greu, de am greturi rau si dureri de ficat.. dar nu conte sa dea cat vrea ca mami o lasa..

MAy .. scuze nu am vazut ieri , te-am teecut si la 28 si 29 cu 8 kg e bine sau rau?

MAryyan
ce lucruri superbe ai... superbe... offff sa va dea DD sanatate sa va bucurati de ea , ca se vede clar ca e printesape toate planurile Cat ai dat pe cadita numai de curiozotate ca si a mea e identica pe verde, si am vazut 3 preturi pana acum ..

Iris si eu de maine 2 sapt in CO si apoi de la 1 in prenatal, si deja am emotii ca o sa ma plictisesc acasa, desi am promis ca mai merg la servici sa ajut

33+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


neata,

sei multumesc mult, noi pe cadita am dat 15$ mi sa parut scup dar asta mia placut mai mult

Cea mai fericita mami 33 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

My angel says: "start moving, so I can start blessing"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

HAi mai maryyan .. eu am 13,5 la 33 si dr m-a laudat oarecum.. a zis ca arat f bine , si nu numai el.. ce inaltime ai? mie lumea imi zice ca nu m-am ingrasat .. de fapt e tare ciudat , am pus pe solduri fund si putin bulanele ( de fapt aripioarele), talie e subtire din spate nu se vede ca is gravida bratele schiloade.. sanii de big mamma )
SI noi ap tot cu imprumut ( cu 3 chiar , la maxim cat ne-am permis .. ) dar na sa fim sanatosi ca le-om rezolva pe toate.. chiar azi zicea a meu ca nu isi doreste sa crestem copii aici ca avem niste vecini , alcolici lenesi, curvari... eu tot sper sa il conving sa ne mutam la ai mei.. au casa cu gradina si livada langa padure, la 50 km de cluj intr-un orasel linistit .. ce e drept imi e groaza de naveta ca na servicii bune acolo nu avem sanse, insa casa alor mei e cu etaj multe camere , verdeata ( etajul nu e gata dar nu ne trebuie 20000 E sa il terminam, restul banilor dati inapoi la banca si ce frumos ar fi.. oarecum)

33+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


eu am vazut pozele tale si nustiu unde tu ai pus acele 13 kg. ca esti fr frumusica, supla, si o burtica rotunda si micuta, eu acum chiar ca sunt "big mama" am 1.65 inaltime, si deja am pus 14 kg, la mine se vad toate, cei care ma stiu de dinainte sa fiu insarcinata acum cind ma vad se mira ca sunt mare.....dar important ca copilul sa mi fie sanatos.

imprumutul nostru de la banca a fost in jur de 200.000 Euro casa e mare 750 m patrati si cu 3 etaje, sala de sport, etc,.... este un duplex construit cu parintii, dar multumesc lui Dumenzeu ca am reusti sa inchidem imprumutul in 7 ani, ne au ajutat si parintii sotului si salariile naostre, cind primeam salriile la sf de luna, nu ne raminea decit vreo 100 $ ca sa mincam pe toata luna.....a ft fr greu dar sa meritat pina la urma.

Cea mai fericita mami 33 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

My angel says: "start moving, so I can start blessing"

Mergi la inceput