Aspirante optimiste> 20ani (700)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Draguta multumesc pentru raspuns, cred ca ma apuc si eu de luna viitoare

Gaby... da... cred ca am inteles gresit,eeeee de la caldura asta ma bucur ca esti bine.

fetelor eu plec la mare maine dimineata si ma intorc duminica seara sper sa gasesc liniute duble pe aici, se testeaza cineva in weekend?
poate se prinde si la mine si venim 3 de acolo

va pup si sa aveti un weekend super frumos.



In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Citat:
citat din mesajul lui camcris

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Prima?
Camcris multumim de noul capitol.
Ce faci, ce proceduri ai facut la sovata ca nu am apucat sa vorbim?
Ai venit cat de cat relaxata?
Sa fie un capitol cu multe teste pozitive si fetele care nu au intrat de ceva vreme le asteptam pe la noi.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.


un capitol nou plin de liniute

Eu am facut baie in bazin cu apa sarata de 3ori/zi, impachetare cu namol,tampon vaginal, irigatii vaginale, unde scurte, am platit 350 ron 4 proceduri pe zi/5 zile L -V
relaxata da si acum cu spottingul pe mine
tu cum mai esti


www.fertilityfriend.com/home/31ba3b" target="_blank">GRAFIC
Anul acesta ajuta-ma Doamne sa fiu


Sunt binisor, ma uit pe net sa vad ce ar fi mai bine sa fac peste cateva luni sa imi verific permeabilitatea trompelor, ca asta mi-a recomandat si doctorita, mai este pana atunci.
Inca nu stiu ce sa fac am un nr de tel la o doctorita din iasi specializata in infertilitate si as face o pragramare sa vad ce parere are despre problemele mele, sa mai cer o parere sunt asa confuza pe de o parte as vrea sa mai astept si sa apelez la ea inainte cu 2 luni de a ma apuca iarasi de si pe partea cealalta as vrea sa merg de pe acum ca poate nu s-au luat deciziile bune acum, sunt asa suparata si demoralizata, astazi nu am facut nimic decat putina mancare.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.


Miha eu zic sa mergi totusi cu cat este mai devreme cu atat mai bine, si nu mai fi suparata fi un pic mai optimista si ai sa vezi ca o sa fie bine

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui cixinica

a II -a!




Foarte tare!!!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Miha si eu zic la fel, du-te la doctor. Ptr linistea ta.

Fetelor mi-a iesit rezultatul si la mutatia protrombinica, tot negatv!!! Sunt in al 9 lea cer de fericire, desi incerc sa ma temperez ca mai am inca una Gena MTHFR cu cele 2 mutatii. O sa mai intru mai pe seara, desi cred ca maine va fi gata, si iata suntem abia in 14. Oare de ce or fi zis sa vin tocmai pe 27 dupa rezultat atunci cand mi-au recoltat???

Va pup pe toate.

Menstruatia mea e cat de cat normala. De dimineata era abundenta (pana la 11 schimbasem 3 tampoane deja) dar acum s-a mai "calmat"
Abia astept sa incep sa iau TB, sa vad zilele cum trec, maine e ziua 3. Sotul pleaca din tara pentru 2 saptamani, ia ghiciti, se intoarce chiar in ziua ovulatiei (ipotetic vorbind, facand calcule, ca doar nu stiu dinainte cand o sa ovulez efectiv)

Va pup pe toate!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa


Felicitari pentru analizele bune, da sa stii ca astia de la sinevio asa zic o dat pentru analize sau o ora dar ei tot timpul le fac mai repede, probabil nu vor sa para neseriosi si sa poarte oamenii pe drum de mai multe ori.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Citat:
citat din mesajul lui miky82

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Citat:
citat din mesajul lui camcris

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Prima?
Camcris multumim de noul capitol.
Ce faci, ce proceduri ai facut la sovata ca nu am apucat sa vorbim?
Ai venit cat de cat relaxata?
Sa fie un capitol cu multe teste pozitive si fetele care nu au intrat de ceva vreme le asteptam pe la noi.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.


un capitol nou plin de liniute

Eu am facut baie in bazin cu apa sarata de 3ori/zi, impachetare cu namol,tampon vaginal, irigatii vaginale, unde scurte, am platit 350 ron 4 proceduri pe zi/5 zile L -V
relaxata da si acum cu spottingul pe mine
tu cum mai esti


www.fertilityfriend.com/home/31ba3b" target="_blank">GRAFIC
Anul acesta ajuta-ma Doamne sa fiu


Sunt binisor, ma uit pe net sa vad ce ar fi mai bine sa fac peste cateva luni sa imi verific permeabilitatea trompelor, ca asta mi-a recomandat si doctorita, mai este pana atunci.
Inca nu stiu ce sa fac am un nr de tel la o doctorita din iasi specializata in infertilitate si as face o pragramare sa vad ce parere are despre problemele mele, sa mai cer o parere sunt asa confuza pe de o parte as vrea sa mai astept si sa apelez la ea inainte cu 2 luni de a ma apuca iarasi de si pe partea cealalta as vrea sa merg de pe acum ca poate nu s-au luat deciziile bune acum, sunt asa suparata si demoralizata, astazi nu am facut nimic decat putina mancare.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.


Miha eu zic sa mergi totusi cu cat este mai devreme cu atat mai bine, si nu mai fi suparata fi un pic mai optimista si ai sa vezi ca o sa fie bine

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!


Da am vorbit cu sotul si maine sun iar in functie de cum are timp doamna doctor in prima sambata in care are ea liber ne afisam la usa ei, vreau doar sambata ca atunci este sotul liber si poate merge cu mine ca singura nu vreau sa conduc atat si plus de asta emotii una alta, chiar vreau sa il implic si pe el un pic in treaba asta, nu a fost niciodata cu mine la doctor, acum am bagat distanta la inaintare, ca de altfel sambata merge la mamasa la treaba l-am anuntat ca atunci cand o sa fie doctorita libera o sa mearga cu mine.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Citat:
citat din mesajul lui miky82

Draguta multumesc pentru raspuns, cred ca ma apuc si eu de luna viitoare

Gaby... da... cred ca am inteles gresit,eeeee de la caldura asta ma bucur ca esti bine.

fetelor eu plec la mare maine dimineata si ma intorc duminica seara sper sa gasesc liniute duble pe aici, se testeaza cineva in weekend?
poate se prinde si la mine si venim 3 de acolo

va pup si sa aveti un weekend super frumos.



In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!


Eu sigur nu ma testez, iti doresc distractie placuta sa te balacesti si pentru mine.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeta spune:

Bravo YLARI! Tine-o Tot Asa pana la Victoria finala peste o luna!

mami de Demetra (24.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

YLARI, asa e, Synevo da mereu rezultatele inainte, e si o chestie de imagine probabil. MTHFR dureaza mai multicel pentru ca se face in Germania, dar si la el o sa ai rezultatele mai devreme.

Mihaela, cel mai bine e sa mergi cat mai repede la medic.


Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile
pentru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

YLARI, asa e, Synevo da mereu rezultatele inainte, e si o chestie de imagine probabil. MTHFR dureaza mai multicel pentru ca se face in Germania, dar si la el o sa ai rezultatele mai devreme.

Mihaela, cel mai bine e sa mergi cat mai repede la medic.


Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile
pentru



O sa merg fetelor, gata s-a votat oricum si miercuri sau marti sa vad cum pot ma duc aici sa imi repet iarasi beta si transaminazele si cu rezultatul ma duc la doctor sa imi faca eco iarasi sa vedem cum stam cu chistul, astazi am suflecat 3 cani de ceai de coada soricelului si sper sa o tin tot asa sa dispara chistul de acolo.
Fetelor voi ce ziceti, dati-va cu parerea oricum mai dureaza pana ce trebuie sa fac dar eu m-am mai uitat astazi si se recomanda pentru verificarea trompelor histerosalpingografia sau laparascopia din ce am citit eu laparascopia este mai complicata dar iti si poate rezolva problemele in acelasi timp pe cand la cealalta doar vede daca sunt probleme si dupa aceea tot la laparo se ajunge.Am dreptate eu ma gandeam ca daca tot trebuie sa fac sa fac laparo din prima sa nu ma complic cu una alta, voi ce ziceti?
Cred ca intru la culcare ne auzim maine.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebeta

Bravo YLARI! Tine-o Tot Asa pana la Victoria finala peste o luna!

mami de Demetra (24.04.2007)



Merci! La toate va doresc asta!!!

Me Alex, deci doar pe asta cu MTHFR se face in Germania? Credeam ca toate mutatiile si m-am bucurat ieri cand am vazut ca au inceput sa le posteze si pe astea. Ma gandeam ca totusi nu am facut gena PAI. Ar fi trebuit sa o fac si pe aia? Daca imi ies toate bune din pachetul acesta de profil trombofilie II inseamna ca sunt ok, ca n-am trombofilie? Stii cumva sa imi raspunzi? Multumesc frumos.

Mihaelafalt bravo, du-te la doctor!

Hai ca eu am "deocheat" CM-ul, a inceput sa-mi curga "grupa mare"

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

Mergi la inceput