Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***330***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

PAM PAM!!
Vai, abia astept sa o revad pe Ada!!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Da , trebuie sa o vezi in actiune si cu tonalitatea potrivita !!


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Io am intrebat da' nu mi-a raspuns nimeni: vedeti ceva la avatarul meu??

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Io nu. pam-pam bugului care nu lasa avatarul sa se vada.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Ilinca, nu vad nimic laavatarul tau. De fapt, se vede ca l-ai schimbat dar nu se vede cu ce. asas-a intimplat si la Inapreda la un moment dat, cred ca e "de la ei"...

Novus, imi place ca textele sint aceleasi....nu pot, sint mica...

Io am niste probleme la serviciu, dau numa cu bita-n balta, m-am certat cu un coleg care a fost super mirlan, m-am certat cu o alta clinica pentru ca a lasat un animal sa moara pentru ca "nu stiau ce-i cu el, cine l-a lasat: - nu ca cine il lasase il lasase cu aproape 2 luni in urma, la ei in boxa, un tap si o capra....da abia dupa 2 luni si-au pus problema ca nu stiu de unde-s animalele alea...
Mi-e asaaaaaaa o greata, si atiiit de mult imi doresc sa pot renunta la doctorat fara sa fie nevoie sa dau inapoi aia 40000 de lei din contractul ala de cercetare...si nici nu vad de ce sa trebuiasca sa ii dau inapoi, pentru ca am avut raportari trimestriale si semestriale si in functie de raportarile alea, ei au decis daca vor continua finantarea sau o vor sista...singurul lucru pe care nu l-as respecta practic ar fi depunerea tezei de doctorat la secretariatul stiintific al universitatii,... dar contractele sint facute de-am..boualea, nu stiu unde sa gasesc un avocat care sa inteleaga ceva din contractul meu de doctorat si din contractul celalalt de cercetare.... offf !!!!!




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

In schimb, ma distreaza avatarul lu' Novus :)

Hai sa ma laud si eu: nu facem la olita, nu am renuntat la suzi, in schimb... e CUMINTE. A inceput sa si asculte. Evident, tre' sa negociem, dar daca ai energie pt procesul de negociere face ce vrei tu. De cand am venit din Be mi-l tot admira lumea prin parcuri cum da jucarii (ba se duce din proprie initiativa si da la alti copii), mancam fara fasoane (mai ales fructe), plecam acasa fara scandal (e adevarat, cu avertismente, "5 minute", "o data si gata", dar fara plansete), se joaca numai cu ce jucarii primeste, se joaca f frumos, neagresiv... Poate vi se pare ca-i bleg, da' nush, mie mi se pare ca e pur si simplu cuminte...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Aseara chiar a fost o faza la locul de joaca de m-a pufnit rasul de numa' : o fetita care mereu vine la locul de joaca cu limba-n gura (nu e ea de vina ci maica-sa care de fiecare data are aceeasi placa ) se juca cu jucariile Adei care nu avea nicio treaba, bun, i-am zis ca plecam si sa isi stranga jucariile , repede si-a luat punga sa le adune (imi place ca stie exact care sunt ale ei, aseara avea si o lopita de-a lui Doughie si le-a spus tuturor ca nu e a ei) si a vrut sa ia si cele de la fetita care normal ca nu vroia sa le dea, Ada tinea de ele si nu s-a lasat pana nu i le-a luat ,apoi i le flutura in fata si ii spunea tare: atea sunt ale mele, ale mele radea toata lumea de numa' ce serioasa se uita la fetita

Rareori se intampla daca vin copii mai mari si ii iau jucariile, vede ca nu are sanse cu ei, atunci se pune pe plans, s-a prins ea ca da rezultate mai bune


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

In schimb, ma distreaza avatarul lu' Novus :)



Daaa, sunt marca inregistrata, nu ?!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

In schimb, ma distreaza avatarul lu' Novus :)

Hai sa ma laud si eu: nu facem la olita, nu am renuntat la suzi, in schimb... e CUMINTE. A inceput sa si asculte. Evident, tre' sa negociem, dar daca ai energie pt procesul de negociere face ce vrei tu. De cand am venit din Be mi-l tot admira lumea prin parcuri cum da jucarii (ba se duce din proprie initiativa si da la alti copii), mancam fara fasoane (mai ales fructe), plecam acasa fara scandal (e adevarat, cu avertismente, "5 minute", "o data si gata", dar fara plansete), se joaca numai cu ce jucarii primeste, se joaca f frumos, neagresiv... Poate vi se pare ca-i bleg, da' nush, mie mi se pare ca e pur si simplu cuminte...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3


Chiar e cuminte. am vazut eu in Hersatrau. Io trebuie sa alerg dup Vladimir tot timpul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Tufete, ce-mi place ca s-a mai insufletit atmosfera!

Noi suntem singuri in weekend, tati a plecat de aseara, o sa vad eu ce coc ca sa nu ne plictisim prea tare.

Va tzuc, pe diseara!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Tufete, ce-mi place ca s-a mai insufletit atmosfera!



Daaa , era cam lancezeala pana acum !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Sa punctez si eu la subiectele discutate

1. La noi este jale mare daca plec eu de-acasa.Plans din acela isteric. Singura varianta este sa plec fara sa ma vada si el sa aibe ocupatie interesanta in acel moment. Stiu ca este o metoda "nesanatoasa" dar deocamdata nu se poate altfel. Decat sa-l las plangand zeci de minute in sir, mai bine adopt aceasta metoda. Am incercat si cealalta varianta, cu explicatu, ca mami vine mai tarziu bla bla, dar la noi chiar nu functioneaza. Si la gradi la fel facem. Il duc, il ademenesc educatoarele cu masinute, masa (noi ajungem mai tarziu) si plec fara sa-i zic "pa". Mai asteptam sa creasca si sa devina mai intelegator.

2. Cu imbracatu singur - nici macar nu m-am gandit sa-i cer asa ceva. As vrea si David sa fie mai independent, dar deocamdata nucred ca este potrivita varsta. Si aici ma refer strict la copilul meu, caci stiu ce poate. Dar eu sincer nu am vazut pana acum copil de 2 ani care sa incalte, imbrace singur. David cel mult isi pune chilotii in cap Dar fiecare parinte isi cunoaste mai bine parinte si are alte asteptari de la acesta.

3. In parc deocamdata suntem ok. David nu se apropie de jucariile copiilor necunoscuti. Daca ii ia cineva jucaria, se supara. Cateodata rezolva singur situatia, daca icepe sa planga intervin si eu. Cu copiii cunoscuti este alta poveste...se mai cearta pe jucarii, dar deseori este pasnic.

Noi avem o alta mare problema care nu stiu de unde s-a ivit. De cateva nopti, inainte sa adoarma ma tot strange in brate si imi zice ca ii este frica de Bau-Bau Habar nu am de unde a aflat de el, cine i-a zis, cine l-a speriat. In noaptea asta a fost mai urat caci chiar s-a trezit din somn si era f speriat si tot repeta Bau-Bau. Am intrebat-o si pe Chitibus si a zis ca ea nu i-a zis nimic de acest personaj. Din alta parte chiar nu-mi dau seama de unde a putut afla. O sa vorbesc astazi si cu educatoarea, sa vad poate l-a speriat vre-un copil de pe-acolo.
Am incercat sa-i tot explic ca nu exista, apoi i-am aratat o carticica cu personaje tare haioase si i-am aratat un iepuras si i-am zis ca il cheama Bau-Bau si ca este bun si haios etc etc. Chiar nu stiu cum sa procedez mai departe, caci nu as vrea sa aiba frica de asa ceva

Olga, mamica lui David iepurasul si 8+

Mergi la inceput