Nasterea la Arcadia - Iasi (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:



MAmcii, mi-a cazut fata in cap acuma 20 min, sunt atre necajita, am lasat-o pe perna la un metru de pat si am lipsit 20 sec din camera si cand am intrat , o vad cum pica ca o scandura pe covor si se aude poc, mi-a inghetat inima, a ianceput s aplanga saraca..off, ce rau imi pare, , s-a inrosit la spate unde a cazut, sarmana, oare sa merg cu ea la spital???

Vad ca a icneput sa se foiasca , dar nu ma asteptam asa devreme sa poata face rostogoliri, are totusi 7 sapt!

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui madline82



MAmcii, mi-a cazut fata in cap acuma 20 min, sunt atre necajita, am lasat-o pe perna la un metru de pat si am lipsit 20 sec din camera si cand am intrat , o vad cum pica ca o scandura pe covor si se aude poc, mi-a inghetat inima, a ianceput s aplanga saraca..off, ce rau imi pare, , s-a inrosit la spate unde a cazut, sarmana, oare sa merg cu ea la spital???

Vad ca a icneput sa se foiasca , dar nu ma asteptam asa devreme sa poata face rostogoliri, are totusi 7 sapt!

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Respira adanc si cu calm. Cum a reactionat dupa cadere? a fost letargica, a lesina, sau a inceput instant sa planga? Vomita? da semne de proasyta coordonare ? S-a linistit din plans si e vesela? sau se tot maraie?

Una peste alta.... e abia inceputul.... vor mai urma cazaturi. Din pacate stiu cum e la prima cazatura.... ti se opreste inima.... eu 2 zile am stat cu ochii pe el sa urmaresc orice schimbare.
Poti merge la medic , daca ti se pare ceva suspect sau daca stai prea stresata, dar.... atentie.... pentru tomograf o sedeaza.... deci...


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

A inceput sa planga, i-am dat sa suga un pic, s-a mai marait, si apoi s-a linsitit, acuma am pus-o in leganut si a adormit:(
Sunt asa o bleaga trebuia sa ma gandesc sa o pun la o distanta mai mare de pat, s-a inrosit acolo unde a cazut, la spate, la cap.Sper sa nu aiba nimica!

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui madline82

A inceput sa planga, i-am dat sa suga un pic, s-a mai marait, si apoi s-a linsitit, acuma am pus-o in leganut si a adormit:(
Sunt asa o bleaga trebuia sa ma gandesc sa o pun la o distanta mai mare de pat, s-a inrosit acolo unde a cazut, la spate, la cap.Sper sa nu aiba nimica!

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Eu spun sa stai linistita cat de cat. Oricum ai sa fii cu ochii pe ea cateva ore macar...


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Ionela, te rog sa treci si numele bebelusei mele, daca mai poti. MARIA ANTONIA.

36+ cu Maria Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Acuma e treaza iar, o tin in brate..saracutza
eu sunt terminata
Ionela, ms de incurajari

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui madline82

Acuma e treaza iar, o tin in brate..saracutza
eu sunt terminata
Ionela, ms de incurajari

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011


te cred, din ce spui eu cred ca e ok fetita. mai mult sperietura a fost

Oana , facut modificarile


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Buna ziua mamici si burtici
Sunt o burtica de 30 saptamani si va urmaresc de cand am aflat ca sunt insarcinata.... mai greu cu scrisul

Vroiam sa-i zic lui Lena ca si eu am acelasi dr. si din cate stiu eu (am vreo 4 preietene care au nascut cu el natural) e fan naturala.
Multa sanatate la toata lumea si sarcina la termen.
Pupici si promit ca o sa incerc sa fiu mai activa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

*Claumarcoci* mi-ai luat o piatra de pe inima.
Eu sper sa fie si la mine ok.

Pupici


Lena - 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditza89 spune:

Buna ziua gagici...m-am intors si nu-mi vine sa cred...in cateva zile e deja capitol nou...mi-ati dat de treaba...am avut ce citias vrea sa rasp.multor mesaje dar cred ca pana maine nu termin asa ca prefer sa o iau de la capat...
BURTICI cum va simtiti?eu am inceput sa plang zi de zi si am devenit ff nervoasa ma cert cu toata lumea,,am greturi,,dureri de cap,,stari de voma ...am facut si febra...intrun cuv.ma simt ff nasol si mie frica sa nu intru in depresia prenatalA...!!MAMICI care stiti deja...e normal?in seara asta am programare la dr.am sa vb cu el dar mie frica totusi...
MAMICI bebelusii vostri ce fac?zilele astea am fost cu tati prin copou am papat si neam plimbat prin parc unde era plin de mamici si numi puteam lua ochii de la bebelusi care mai mic care mai mare superbi toti...si ma gandeam la voi...chiar il intrebam pe tati...oare cate mamici de pe DC sunt aici acumsi scuzatimi absenta...daca vi-ati dat seama

cuDENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU

Mergi la inceput