Club chic (46)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Geniest multumesc mult de tot. Am primit Boucheron-urile, au ajuns bine, semn ca postasul meu e om cinstit bag seama, nu cauta in plicuri

Si acum, sa le descriu asa cam cum ma pricep eu:
Boucheron Trouble - intra usor in categoria parfumurilor preferate de mine. E o combinatie de fructe - flori si ambra foarte reusita. Incepe intr-o nota de dulce, urmeaza iasomia, foarte pregnanta si se lasa intr-o ambra fina de tot. In esenta, imi place la nebunie, l-am trecut pe lista de "wish-uri"
Despre Boucheron Clasic, din nefericire nu pot sa spun acelasi lucru.. Pe pielea mea miroase foarte intepator, aproape a colonie barbateasca...M-am uitat pe fragantica, are o gramada de ingrediente care teoretic mi-ar place, practic sunt combinate total nefericit pentru pielea mea. Deci nu! Chiar sotul ma intreba daca e cumva barbatesc, nu, nu e, l-am gasit descris chiar f feminin...dar probabil ca nu pentru feminitatea mea. Noroc ca nu l-am cumparat asa cu ochii inchisi ca ma batea mai demult un gand, ca il puneam in sertar frate cu Shalimar-ul.
Trouble in schimb...mmm si nici nu are vanilie, de unde concluzia ca gusturile se mai transforma in timp...

Multumesc Geniest inca o data



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Cu multa placere, Carmena !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Carmena, pe care din Boucheronuri l-ai testat? EDT sau EDP? EDT e mai light desigur si mai verzui. Ma intriga faptul ca l-ai gasit atat de androgin, chiar masculin, cum spui. EDP are mult mai multe flori si o baza foarte calda. Eu am edp si mi se pare extrem feminin, fara dubiu, altfel n-ar fi number one-ul meu.

Singurul unisex pe care il port cu drag e Tobacco Vanille, pentru ca e dulce si noncomformist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Azi in drum spre plaja am testat/retestat:

- http://www.fragrantica.com/perfume/Acqua-di-Parma/Acqua-di-Parma-Blu-Mediterraneo-Bergamotto-di-Calabria-7826.html , un citric minunat, dar e singurul care nu l-am mai simtit pe piele dupa ce am iesit din mare. As fi vrut sa-l iau, nu am renuntat la el, dar probabil ca vara viitoare. Aici 120 ml e 78 euro. Daca era 50 ml precis ca-l luam , dar nu il aveau.

- http://www.fragrantica.com/perfume/Annick-Goutal/Petite-Cherie-2537.html , parca as fi mirosit o para mare, coapta, zemoasa, persistent si dupa mult timp de stat in apa.

- http://www.fragrantica.com/perfume/Annick-Goutal/Ninfeo-Mio-7624.html, acesta l-am testat cam de 5 ori, m-a cucerit, doar ca e f.f. fin, suav, cam ca si celalalt parfum de la AG pe care il am si ca sa il simt trebuie sa-mi tin nasul pe piele. Nu era decat la 100 ml, 80 euro.

- am testat un parfum nou, acum nu am timp sa-l caut, nu retin exact denumirea, ceva de genul elli sabb, asa ceva, creatorul e din Liban, mi s-a parut un floral fructat f.bun si persistent, 90 ml, 102 euro. vanzatoarea il lauda mult...

- http://www.fragrantica.com/perfume/Acqua-di-Parma/Acqua-di-Parma-Blu-Mediterraneo-Cipresso-di-Toscana-1686.html, un parfum puternic masculin, nu mi-a placut, dar f.rezistent la...apa


Camelia, te rog mult sa scoti parfumul meu de la bursa

toate parfumatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

am gasit parfumu: ELIE SAAB, http://www.eliesaab.com/#/es/le-parfum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmena
[Boucheron Trouble - intra usor in categoria parfumurilor preferate de mine. E o combinatie de fructe - flori si ambra foarte reusita. Incepe intr-o nota de dulce, urmeaza iasomia, foarte pregnanta si se lasa intr-o ambra fina de tot. In esenta, imi place la nebunie, l-am trecut pe lista de "wish-uri"
Trouble in schimb...mmm si nici nu are vanilie, de unde concluzia ca gusturile se mai transforma in timp...







carmen, daca ai avea tu timp si nervi sa cauti in urma descrierea mea pentru TROUBLE , poate ti-ar mai iesi un pic din cap.
tu zici ca nu are vanilie? maiculitaaaa....nu vezi in ochi castronul cu orez cu lapte,coaja de lamaie rasa si vanilie cand il mirosi?
hai ca este delicios....papa bun , bun!
eu l-am avut...l-am luat pe NV....mi-a placut dar nu m-am indragostit asa tare incat sa-l trec pe numele meu.
a ajuns la alexia, pe care o pup, nu ca mi-a dat pure poison elixir in locul lui, ci pentru ca-i fata faina tare!

EDIT( ca am uitat de la mana pan'la gura) : zice lumea ca TROUBLE e cam tot aia cu CODE/armani.
eu m-am fortat pana la limita sa mi se para da' nu mi-a iesit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Camelia, multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Am un parfum care mi s-a lipit rau de suflet, de departe e preferatul meu - Accenti , Gucci. Partea proasta e ca nu il pot cumpara la pret mai rezonabil decat din America, in Europa sare de 100 de euro sticluta de 100 ml EDT, cel putin asa am vazut online.Prin parfumerii nici nu am dat cu nasul de el vreodata (Douglas sau Marionnaud,ca in altele mai selecte, de-or fi, nu m-am aventurat din motiv de buzunar mai subtirel).
L-ati intalnit vreodata pe-asta, Accenti al meu ?! (oi fi eu gravida si dilie cu mirosurile, dar simt ca, de l-as avea acum, as sta numai cu nasul in el...si sticla de la ultimul am aruncat-o, smartie me! )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Rose, am testat EDP. Si imi aminteste de Shalimar, nu este deloc dulce pe pielea mea, e chiar barbatesc...oi avea eu PH-ul altfel. desi si sotul ma intreba daca este cumva barbatesc
Si Trouble, cel putin eu nu ii simt vanilie...are o ambra reusita pe final, este dulce, orez cu lapte, caramel sau cum o fi, dar nu e vanilat, batonul de vanilie lipseste la mine

Geniest inca o data.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmena

Rose, am testat EDP. Si imi aminteste de Shalimar, nu este deloc dulce pe pielea mea, e chiar barbatesc...oi avea eu PH-ul altfel. desi si sotul ma intreba daca este cumva barbatesc
Si Trouble, cel putin eu nu ii simt vanilie...are o ambra reusita pe final, este dulce, orez cu lapte, caramel sau cum o fi, dar nu e vanilat, batonul de vanilie lipseste la mine

Geniest inca o data.






Carmen cu Stefan si Bogdan



Trouble nu stiu cum e. Ma descurajeaza imaginea lui de parfum de pijama si orez in lapte . Tot aud ca e dulce vanilat, dar in stilul plan, inofensiv, plictisitor.
Pe de alta parte tare mult as vrea sa testez B tot de la Boucheron, cel auriu cu dop smarald. Am auzit ca e bun, dar nu tine prea grozav pe piele :(

Mergi la inceput