INSEMINARE 79

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Dankutza, cum a fost la eco? Ai produs foliculi babani?
Missy, mai ai putin si te testezi. Iti tin pumnii

Eu am luat closti pana aseara si de azi incep menopurul.

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

dana_2408 - si eu ti-o recomand pe Moisa
Dar ea nu face FIV
Dar eu zic ca daca ai sanse, sa faceti 10 IA decat 1 fiv. Per total sunt mai multe sanse.

Eu ii datoreZ doctoritei Moisa , fetita pe care o am. Doar ei.

Pot sa zic ca cu mine s-a comportat impecabil, cu toare ca sunt supraponderala, nu am auzit comentarii

Si eu ador faptul ca la ea la cabinet vb doar cu ea. Ea prepara proba, ea faca eco, ea face IA, ea face tot.

Sincer pt bb2 tot la ea as apela si o recomand oricui.

Insa ATENTIE trebuie sa fii pe aceeasi lungime de unda cu dr tau.
Daca nu schimbal pana in gasesti pe cel potrivit.

Eu in fata Dr Moisa, ma inclin

Nici nu as avea ce sa ii reprosez, am facut 3 IAD din care s-au prins 2.

Singura care nu s-a prins a fost cea care nu a fost pregatita de ea, ci pe care ea doar a facut-o cand m-am putat de la Bucur si bechir.

O sa gasesti si o gramada de pareri contra, dar repet, conteaza numai ce iti inspira tie si daca sunteti pe aceeasi lungime de unda

SUCCES !

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missy40 spune:

Buna dimineata, fete dragi !
Vreau sa multumesc fetelor care se gandesc la mine. Reciproca e valabila!
Dankutza, draga mea, ce ai facut ieri la Cezara? Pe ce schema mergeti? Sa dea Domnul ca de data asta sa reusesti, draga mea!

Alexa, iubita, parca nu mai am rabdare...

Pup toate fetele !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:





missy40 - hai cu II





Sprge tu gheata plz

Apoi urmeaza Dankutza, Alexa si toate fetele pe rand





de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_d15 spune:

iertati-ma ca dau buzna in casuta voastra, dar cred ca voi sunteti cele mai in masura de a ma ajuta.
eu nu am facut inseminare, dar am facut stimulare cu closty, apoi in z13 o injectie de ovitrelle si apoi am petrecut timpul cu sotul...
azi este a 15-a zi dupa ovitrelle (250 micrograme) si aseara si azi dimineata am avut teste slab pozitive. nu au venit inca nici rusii, ii asteptam duminica, dar m-am gandit ca de la tratament mai intarzie.
eu mai am un copil, si la prima sarcina am avut simptome din prima saptamana. acum nu am nici un fel de simptom. stiu ca trebuie sa fac beta in dinamica, dar pana maine cand ajung la synevo, poate imi spuneti din experienta voastra daca e posibil ca injectia de ovitrelle sa ramana atata timp in organismul meu si sa ma pacaleasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

irina_d15 - se pare ca esti graviduta. Felicitari

Un test slab pozitiv , tot pozitiv este.
Ce test ai folosit ?
barza mai da rezultate eronate, si pozitive sinevative.

Ovitrellul poate da rezultate pozitive, timp de maxim 8-10 cand se elimina din organism.
Deci nu e de la el.

Darcina fiind mica adica 3-4 saptamani e normal s anu iasa testul clar pozitiv.

Bafta maine la beta.

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_d15 spune:

sensibila, am folosit surecheck.
o sa stau ca pe ghimpi pana la rezultatul beta. apoi mai fac unul vineri.
la eco nu cred ca are sens sa merg de pe acum.
sunt stresata pentru ca nu am simptome, nu mi-e greata, nu ma dor sanii, nimic. asa cum spuneam, la prima sarcina am avut imediat simptome. apoi am mai avut o sarcina, fara simptome, pe care am pierdut-o prin avort spontan la 6 saptamani. atunci am descoperit ca am chisturi endometriozice pe ambele ovare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

irina_d15 - surecheckul este f bun, chiar vroiams a ti-l recomand

nu compara 2 sarcini ca nu are rost.
poti sa nu ai deloc simptome.

eu zic cu siguranta ca esti graviiiiiiiiii

ia ceva de sustinere siacid folic daca nu iei deja

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missy40 spune:

citat din mesajul lui sensibila





missy40 - hai cu II





Sprge tu gheata plz

Apoi urmeaza Dankutza, Alexa si toate fetele pe rand





de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"
[/quote]




Am niste emotii...
Alinache, iti dai seama, dupa 10 ani si la 41 de ani... Chiar sa mi se intample mie astea? Nici nu-mi vine sa cred...


Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Dana inainte lucra cu Cocei. De ceva timp, sotul ei sua dr Bechir prepara sperma. Cezara nu face asta. Nu am auzit sa fi preparat ea sperma vreodata. Face FIV la clinica. ARe o sectiune speciala pt asta. Are o masa separata unde face punctiile si are si paturi ca de spital. STiu, ca in general, isi cheama FIVurile duminica. Atunci nu sunt consultatii si e ami liber.
Imi pare rau ca nu ai reusit la inseminare, dar stii si tu, sansele sunt destul de mici la IA, dar infinit mai mari decat natural.

Alexa, Missy in ziua 8, plina de chsitulete. Totusi mi-a gasit vreo 2 de 8,8mm. Evident nu sunt recrutati, dar promit. Mi-a zis ca Ova-mitul e frectie la picior de lemn pt mine. ADica, l-am luat degeaba. Mi-a dat 100 UI de Puregon. Eu i-am cerut Puregon, pt ca asa am facut-o pe Cezarica.
Si am facut rahatul praf. Ea nu are la cabinet. ARe numai Gonal. M-am dus la Farmacia Tei. ALea aveau, dar noroc ca m-au uitat. Nu aveam pen. AVeau doar rezerve cu ace, dar pen - ioc. Mi-a zis ca trebuie sa-mi dea penul, medicul de familie sau ginecologul. Ete, flori! Ce? sa ma duc din nou la cabinet? SI sigur alea nu aveu nici un pen. Asa ca am trecut brusc la Gonal. Mi-am cumpart penul si astazi am trecut la intepat. Draci! AM uitat ca nu are 100 pe pen ci 112,5. Am stat si m-am gandit. Ce sa fac? 75 UI sau 112,5. AM optat pt 112,5 pt 4 zile si vad eu ce fac vineri la foto, iara.
Ea mi-a zis ca s-ar putea sa nu-mi rapunda deloc ovarele pana atunci sau s-ar putea deja recruta unul sau 2. Sunt convinsa ca de sambata trec pe 150 UI.
Am uita sa spun ca am endometrul de 5,7mm, ceea ce e bine pt ziua 8 cu nici un folicul recrutat.

Sensibila sa inteleg ca te gandesti la bb2?

Irina si eu zic ca esti gravi. SI Cezarica mea a fost un test slab pozitiv ca de abia vedeam a doau liniuta. 2 sarcini la aceeasi femeie nu sunt la fel.

Mergi la inceput