FIV Dr. ALBU DRAGOS 37

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

mai anastasia de ce n-ai tu putina rabdare sa te duci la Albu cand te-a chemat el? sa nu ajungi si tu la cine stie cine sa te sperie degeaba ca pe angelica
Albu vine din 14 parca, eu merg la el pe 15 deci vineri este sigur, daca vrei neaparat sa mergi la cineva du-te la el, probabil ca oricum vrea sa te vada dupa problema cu hiperstimularea si o sa-ti faca si eco si ai sa vezi macar sacul daca chiar nu ai rabdate, desi la tine cred ca este inca f devreme
nu stiu, imi dau si eu cu parerea, tu faci cum crezi ca e mai bine

cu infectia urinala mai bine du-te si fa-ti analiza la babes dc e aproape de tine si vezi ce iei tratament, eventual te poti consulta cu Albu prin Lucia V. asta dc e infectie urinala si nu e candida ceva, ai si scurgeri? pt candida mie Albu mi-a dat Canesten gyn la 6 sapt, deci e ok in sarcina; oricum si la urinal treb sa scrie pe prospect dc e permis femeilor insarcinate; cauta prospectul pe net ca se gaseste.

in rest ce mai fac fetele?
eu deja am un burtoi si abia inchei 4 luni maine, am luat 5kg deja

corry mai au loc piticii,mai au loc? eu deja parca ma misc cam greu uneori (cand ma ridic din pat) si inca cam dorm pe mine, hahahaha si mai am cel putin 4 luni, bine ca gemenii se livreaza mai devreme, macar scapam de carat si de inca cateva kg in plus

maruscha ce mai faci?

oare babyblue ce mai face, mai stiti ceva de ea? si camercam cu cei 3 muschetari?

16+ cu


Anna, fetita, am trecut deja in 2 saptamani de toate etapele de care spui tu, nu mi-a trecut, ci s-a accentuat problema cu vezica. Am luat si antibiotic, .La dr Albu, mi-a spus d-na Lucia v. ca cel mai devreme pe 21 pot ajunge si chiar si atunci cred ca va fi inca devreme sa vedem ceva foare clar. La doctorul de care a spus Mirela m-as duce numai sa vedem dc se vede ceva in uter, suntem si noi nerabdatori, cred ca toate ma intelegeti, nu ma duc pt vezica sau problema renala. Eu am vrut sa consult si un urolog cat stateam cu vezica in brate saptamana trecuta,cand faceam sonda, unul la medlife la grivita, dar dr. Andronescu a spus ca nu e cazul inca.
Am intrebat dc pot lua macar Urinal pana ajung la Albu si mi s-a spus ca da. Multumesc, Qiao...daca eram inainte de sarcina, nu ma stresam atat, dar acum...nu exista comparatie.

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

MBK trebuie sa-ti activezi mesajele private ca sa iti pot trimite adresa d-nei dr.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

cum pot activa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Ovarele micropolichistice:
16-30 sau peste 30 foliculi antrali; raspuns foarte bun la doze mici de FSH, DAR: poate fi afectata valoarea ovocitelor, poate aparea sindromul hiperstimularii ovariene

Totul tine de priceprea doctorului, de administrarea corecta a stimularii si de ochiul format in ecografii

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maruscha80 spune:

anna, pai ce sa fac, ma bronzez in vacanta, pe litoralul bulgaresc...

insa mi-am luat o parcela de net pe cartela si mai intru sa vad ce se intampla pe-acilea... :)

in ceea ce priveste sarcina, sa vad ce fac atunci cand ma intorc...tot sapt trebuia sa merg la la amniocenteza la steriu insa nu ma mai duc nici batuta...eu oricum aveam dubii in privinta ei...acum insa mi-e frica de ea!

e naspa ca raman si cu eco de 17 sapt nefacuta, poate ma duc la Gral la vreun ecografist sau la Victor Babes...vad ca dr albu e ocupat...si cu amnio vad eu...nu sunt contra sa o fac insa nu cu oricine...si nu prea mai am timp sa gasesc doctor bun...ma descurc eu cumva, maine oricum ma intorc in tara...

burtica ta a crescut, nu? :) normal, ca-s gemeni...a mea e cam la fel sau nu-mi dau eu seama fiindca in vacanta am purtat numai chestii largi...vedem acasa cand m-oi sui pe cantar ce revelatie mai am...mai sunt si la all inclusive aici...:)))

16+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Ti-am trimis mail!sper sa ajung in cel mai scurt timp la dansa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

Ovarele micropolichistice:
16-30 sau peste 30 foliculi antrali; raspuns foarte bun la doze mici de FSH, DAR: poate fi afectata valoarea ovocitelor, poate aparea sindromul hiperstimularii ovariene

Totul tine de priceprea doctorului, de administrarea corecta a stimularii si de ochiul format in ecografii

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite


Aristica, adica vrei sa zici ca intr-un fel e bine si intr-un fel nu...multi foliculi, calitate proasta a ovocitelor plus hiperstimulare .
Pai sper ca dr Albu sa se priceapa suficient de bine la acest aspect si sa nu ma umflu prea tare iar rezultatul sa fie cel mult asteptat
Oare ar tb sa fac un driling ovarian inainte de FIV? N-ar trebui sa mi se recomande de catre medic? Trebuie sa stim noi mai multe decat ei?
offfff...cate intrebari fara raspuns





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

MBK ti-am raspuns la mail

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

maruscha pe fetele de la trombofilie le auzeam ca merg la dr Dinu Albu care e f f bun ecografist. poate fi gasit si la Giulesti. vezi daca face si amino si poate prinzi la el (daca nu o fi in concediu)

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

da!am vazut!ms mult de tot!ti am trimis si ce analize am facut!toate par a fi ok, dar sunt o mare mutanta ;(((((((((((((((((

Mergi la inceput