1 an de la nastere....mamicile slabesc (5)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ziua 7:
D: banana
P: ciorba de pui, pui cu cartofi
C: cereale cu lapte, foietaj cu branza, struguri

_
Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Ieri, lasata secului, deci, clar, dezmat total , desi ziua incepuse promitator.
D - o cafea si 2 feliute subtiri de cozonac si 2 minipateuri cu branza.
P - supa cu galuste, varza calita cu pui si mamaliga (portie maaare).
S - supa cu galuste (ca mai ramasese o portie mica si doar nu era s-o arunc, nu-i asa ?), 2 bucatele de muschiulet de porc fript, o bucatica de macrou in sos tomat, cozonac, minipateuri cu branza.
Rezultatul? Dezastruos - 79,3 kg.

Bre, da' io nu ma mai mobilizez odata? Parca's indopata de o "forta superioara" si nu ma pot abtine. Incep ziua bine si dupa aia calc rau de tot in strachini. Hai, dati-mi o buna, chiar si virtuala, ca nu mai tine. Vaz ca alta solutie n-am .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Littlelight
Bre, da' io nu ma mai mobilizez odata? Parca's indopata de o "forta superioara" si nu ma pot abtine. Incep ziua bine si dupa aia calc rau de tot in strachini.


Idem si la mine. Rezultat: 64.5. Prima saptamana a fost de mentinere.
Trecem la a doua saptamana cu mai multa vointa. Nu este imposibil, nici macar greu. Doar -70 kcal / zi inseamna -0.5 kg / saptamana. Mai putin cu un iaurt pe zi si rezultatele sunt garantate !
De data asta nu ne lasam !
Revin cu ziua 1.

_
Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ziua 1:
D: cococi cu branza, mar, galbenus de ou fiert
P: foietaj cu branza, cococi cu gem, cu icre, branza dulce cu smantana


_
Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ziua 2:
D: ficat de pasare la cuptor, cereale cu lapte, para
P: ciorba de pui cu galuste, sandwich cu telemea, salam si branza topita; cozonac.

De ieri am trecut la planul D (fara cina), dupa vorba bunicului "micul dejun se mananca singur, pranzul se imparte cu un prieten, cina se da dusmanului!".
Planul B nu mai mergea, "iarna nu-i ca vara ", mai putine plimbari, mai putina motivatie (nu trebuie sa ma afisez in costum de baie...).
Vedem rezultatele saptamana viitoare, pe joi (de luni pana miercuri sunt absenta la apel).

_
Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ziua 3:
D: cartofi cu pui la cuptor, cereale cu lapte
P: icre, paine, branza, ceapa, ciorba de pui cu legume, cozonac, para

_
Rares - clipe si zambete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Buna dimineata si de la noi.

Ma scuzati pt absenta,sper sa ma reprimiti printre voi.Promit ca de acum voi fi activa si alaturi de voi

Am avut o perioada tare plina,nu mai tineam cont de kg si mancam prostii.
Am inceput de 2 sapt sa tin Monti,inca imi este greu ,tentatiile sunt inca mari,dar vreau sa slabesc.
Deja am 2,5 kg date jos,am renuntat la multe lucruri si ma simt foarte bine,merita incercat.

Litllelight observ ca ai pateuri si cozonac in meniu,incearca sa le elimini deoarece se depun rau.
Eu am scos zaharul din functiune,chiar si cel brun,l-am inlocuit cu fructoza si e bineee.

Observ ca scrieti meniuri,ma bucur,asa ma mai pot inspira de la voi.
Eu astazi:
MD:cereale integrale cu iaurt 0,1% grasime
P:cred ca o ciorbica de curcan si omleta
C:paste integrale cu rosii,usturoi si ceapa
La gustari compotul lui fiu-mio,neindulcit (daca el nu il bea)

Am renuntat la mult iubitul meu 3 in 1,pt cafea naturala indulcita cu fructoza.
fructele le mananc DOAR dimineata,cu 30 min inainte de micul dejun,iar ziua legume doar crude.
Off dar mai am asa mult pana la 68 kg

Va pup si JOS KG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Scuze pentru absenta, dar azi e a 3-a zi de cresa la noi (la noi adica la copil, ca ma-sa nu sta la cresa ) si inca sunt in trepidatii. Nu ma intrebati meniul din zilele anterioare ca abia stiu cum ma cheama.
Rezum astfel- prima zi de cresa mancat foarte putin pe motiv de emotii cat Casa Poporului si stat mancarea in gat, a doua zi de cresa mancat la greu de nervi si senzatia acuta de inutilitate , dar compensat din greu cu km intregi de mers prin jumatate de oras (a se citi jumatatea din zona cresei). Azi relativ mai mult calm, papat dimineata 2 cremwursti din piept de pui cu putina paine neagra, o cafea si 2 covrigi, plus 2 lingurite gris cu lapte. La pranz am o jumatate de pulpa de pui fara piele si grasime cu sos dietetic si piure de cartofi, plus traversat la pas orasul de 2 ori. Seara doar putin iaurt si, eventual un fruct.
Maine sper sa fiu si mai calma.

Btz_ovi, bine ai revenit . Am mancat minipateuri si cozonac de lasata secului, nu am facut un obicei din astea.

Va pe toate si sa ne-auzim cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Btz_ovi, bine ai revenit !

Littlelight

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ziua 4:
D: oua fierte cu branza si mamaliga, cereale cu lapte, portocala
P: supa de pui cu galuste, file de peste prajit, iaurt cu fructe, branza dulce, portocala

_
Rares

Mergi la inceput