Fulgusorii in vacanta, la mare, la soare, (*13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna dimineata !
Camy-bafta la interviu !!!
Siiii....apuca-te repejor de bagaje,ca sigur ve-ti pleca.Ati asteptat atat concediul asta si acum sa nu puteti pleca,din cauza muncitorilor ! Lasa-i mama, nu-si vor face treaba ca atunci cand este sotul langa ei,dar sa-i puna sa recupereze cand va intoarceti.

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Allexa...se vede ca nu faci productie...nu putem sa lasam treaba neterminata, pt ca transportul e deja platit si programat, plus ca fiecare zi de intarziere atrage niste penalitati mai mult decat usturatoare, pe care altfel nici nu ni le permitem
Transportul e MUSAI sa se faca, dar pe langa asta, mai sunt si muuuuulte altele rezolvate...

Lady da...asa ziceam si eu, ca e bine ca mai produce cineva cate ceva in tara asta, dar nenorocitul asta de stat nu mai stie cum sa te scoata de pe piata si nu atat prin extrem de multe taxe exagerate, dar si prin controale nenumarate cu amenzi mai mult decat usturatoare...speram sa rezistam , desi este cumplit de greu si nu din cauza ca nu avem comenzi, ci din cauza ca nu mai sunt oameni dispusi sa munceasca, toti dau din gura ca da, ei stiu, ei au experienta, dar cand vine vorba de munca...din pacate lucrurile stau altfel ..problema noastra in firma nu e lipsa comenzilor (multumim lui Dumnezeu ) ci lipsa poftei de lucru, neseriozitatea si lenea angajatilor

cam asta este cu plecatul,dar sotul de dimineata era foarte optimist, sper sa ne ajute DD sa reusim!

multumesc pt sustinere, acum bedem cum o sa fie, la 15:00 il am..

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Camy - muuulta bafta!

Eu stau cu inima stransa ca ii ies rezultatele lui Andi la analize la 14.00 si speram sa fie bine sa il ducem diseara in tabara!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Bussy, Doamne Ajuta sa iasa analizele bune!

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Acum Andi e la dr. cu tati... iar eu am inima miiiica... la analize nici nu am apucat sa ma uit bine, ca am citit-o pe prima : "Streptococ beta hemolitic grup A - POZITIV"...
Sa vezi acum investigatii si la Dutzu... injectii timp de 2 saptamani... of, doamne! Parca vad ca bye-bye concediu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Deci... analizele de sange spun ca e ceva viral, clinic nu se vede nimic in gat... asteptam sa vedem daca mai face febra sau nu... nu dam inca antibiotic... dar sigur nu merge in tabara

Revin ca acu sunt bosumflata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ruxi..imi pare rau!


eu te sfatuiesc dupa ce le trec bolile la pici..sa treceti voi pe o cura de imunizare naturista..ca prea se tin toate scai de ei



*Blackmoon Lady 10+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

mummy multa sanatate la copii...imi pare tare rau ca Andi a pierdut tabara...sa se faca bine repede repede
camy sper sa va rezolvati pb si sa mergeti in concediu


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ady.....daaaaaa voi ce faceti?noutati?



*Blackmoon Lady 10+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

nici o noutate...suntem cam dezamagiti putin, o sa va pove candva...


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput