Fulgusorii in vacanta, la mare, la soare, (*13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

Bussy ca tu mergi maim des prin concedii...ai vreo lista cu ce trebuie luat? ca mi-e o leneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
si cu mancarea cum sa fac? sa cumpar borcanase sau sa manance cu noi la restaurant? (tin sa precizez ca mi-e f teama sa nu faca vreo enterocolita)

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."




Iubita, lista fac de la un concediu la altul... ca difera...plus ca o fac de mana, nu pe calc... asa ca e greu de "transmis"; daca plec in Ro, sunt mai relaxata, ca exista magazine in lei
Ce nu vreau sa uit niciodata e lista de medicamente si asta ti-o pot trimite pe mail... numai ca dozele nu se potrivesc... trebuie "ajustate" pentru varsta actuala a copilului.
Cat despre mancare, eu de anul trecut din Grecia nu am mai folosit borcanele... a mancat cu noi dar i-am dar "preventiv" ca de regim... orez, pui la gratar, morcov, fructe, rosii, supa de pui, piure de cartof... nimic cu sos sau creme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Legat de spalatul pe dinti...
Eu ii spal dimnineatza dupa lapte/facut nevoi/spalat ochi... si seara exact inainte de culcare. Pe Vlad nu il spal mereu cu pasta, dar folosesc pasta de copii cu continut mic de fluor. Teoretic fluorul e necesar pentru a da rezistenta dintilor si e nociv doar in exces. Lady - ai grija... lipsa totala de fluor scade considerabil rezistenta la carie. Eu prefer sa-l spal o data cu o data fara, chiar daca inghite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Camy - ai mail cu modelul de lista de medicamente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

am primit, multumesc tare mult
incet, incet ma pregatesc de iesit in parc cu Fla, mergem la nisip.., imioplace de mor cand il vad plin de praf, murdar pana in limba...si ma oripilez cand vad ca inca exista parinti carea duc copilasi la joaca si le spune sa nu se murdareasca

merg sa ma pregatesc acum...

cu spalatul pe dinti, pe Fla l-am spalat pana acum doar dimineata, cu pasta de dinti pentru copii, Nenedent, sau ceva de genul asta...dupa biberonul cu lapte...cat de curand o sa incerc sa-l spal si seara, imi place ca se obisnuieste asa...

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Am pus poze cu maimutele mele cum se joaca...

pishko Mihai (28.10.2009) si Emma (14.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

neatza.o duminica placuta!

fug sa vizionez poze



*Blackmoon Lady 10+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Fetelor, cred ca intru in butoi...
Andi nu a mai ajuns in tabara azi... de ieri imi face febra, fara nici un alt simptom... dar nu am putut sa-l duc



Maine facem analize si imediat cum ii trece il ducem... daca o sa mai apuce ceva



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

busy...imi pare rau


uneori,copiii reactioneaza si ciudat,ma refer la organismul lor!l-ai intrebat?poate nu vrea in tabara!



*Blackmoon Lady 10+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna dimineata fete dragi,

am cate o pt voi...ca eu am stomacul pe dos... de emoti..de...de...de...

Busy hai, nu intra in butoi, incearca sa te gandesti ca nu e o solutie... si copilasii tai nu au nevoie si de butoiul tau

eu azi am interviu pt un job, emotii cat casa pe mine, plus ca nu se mai stie daca plecam in concediu...cel mai naspa e ca daca nu mergem, vacanta e deja platita...nici eu nu-s in cea mai buna dispozitie, sotul zice ca mergem, sa ma apuc de bagaje, dar cine stie...atat de tare mi-as dorii sa mergem, dar din pacate, din cauza ca sotul are firma de productie , adica muuuulti muncitori care nu-si fac treaba, e posibil sa nu reusim sa plecam


asa intr-o nota de gluma...azi dimineata zicea ca-i bate daca nu-si fac treaba ...adevarul e ca nu ai ce le face, bani vor, treaba nu fac...cand naiba vor intelege ca daca vor bani, trebuie sa munceasca pentru ei????? ca nimeni nu da bani daca nu-i termini sa-i faci ceea ce trebuie

...deci inceput de saptamana fantastic
dar sper sa ne revenim...si macar saptamana asta sa se sfarseasca placut pt fiecare dintre noi...

o saptamana din ce in ce mai buna va doresc!

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

camy

spor la interviu!!!


si ma bucur ca mai produce cineva ceva in tara asta!!!Felicitari!



*Blackmoon Lady 10+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput