Strugurasi de Sept-Oct 2011 (83)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B

mikka, am slabit 7kg prin luna a 3a ca am , de asta am doar 3,5kg in plus fatsa de inceputul sarcinii.

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Kora tu ai luat doar 3,5 kg de la inceputul sarcinii?

28+ cu Maria-Alexandra


27+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +


nu cauta scuze c nu le acceptam..

32+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

olilica! acum am vazut si comentariile ulterioare da' eu va vreu si va

oricum sunt cat o balena . daca ma duc acum pe plaja or sa ma confunde aia de la green peace sau save willy cu o balena esuata
o sa-mi fac un pic de curaj si la burtoi



27+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

noo... am vrut sa pun poze cu burtoaca si fusta de tiganca (a meu zice ca de ma postez la kaufland sigur primesc fara sa intins mana), si in sosete albe si moaca de om distrus.. da nu pun pana nu se pozeaza KORA

32+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Kora, si eu am de am spart in primele luni, de cate 5-6 ori pe zi ( eu inca mai vomit, insa doar dimi) dar am si mancat si nu am slabit deloc, de fapt atunci am pus cel mai multsi te rog nu mai spune ca tu esti balena si altele de genul ca eu sunt balena odiseei, locul e al meu, clar

28+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Kora tu ai luat doar 3,5 kg de la inceputul sarcinii?

28+ cu Maria-Alexandra


nu ne mai place de ea asa-i?

32+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !



Deloc
Sa ii fie rusine

28+ cu Maria-Alexandra



nici mie!

Oana 28+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

nanna, daca tu la 28 de ani nu erai 'prea tanara', la 32 ai mei cand l-am nascut pe Ianni (tot prin cezariana) ce sa mai zic? babuski eram!

stiu ca am mai scris, dar eu am trecut fluierand prin prima cezariana
iar de cate ori ajung pe la Medlife, unde am nascut, ma cuprinde nostalgia ca tare bine mi-a fost acolo eram alintata, gadilata, atunci cand am inceput sa , nu mai stiu din ce fleac, nu stiau cum sa ma linisteasca
dupa care a venit ziua externarii, am plecat cu bebe acasa si 'now what? unde-i manualul de instructiuni, va rog?'
si cei de la spital chiar ne dadusera si o mica brosurica (vreo 6pagini) cu instructiuni de baza
oricum citisem si noi carti la greu, dar stiti cum e teoria si cu punerea in practica


Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika

Cred ca felul in care reactionezi dupa o cezariana sau nastere normala tine de fiecare "pacient" in parte.
Eu am nascut acum 8 ani prin cezariana, nu am avut de ales intrucat in urma cu doar un an facusem o operatie la coloana si nu tin minte sa ma chinuit prea rau. Sigur ca primele zile sunt grele dupa orice interventie, insa m-am pus pe picioare repejor si nu mai eram nici prea tanara ( aveam 28 de ani).
Acum voi naste tot prin cezariana, e bine macar ca daca nu am de ales, nu imi mai bat capul si nu imi fac procese de constiinta si cu asta .
Orice alegeti, cred ca important e sa gandim pozitiv si sa ne concentram pe minunile pe care le aducem pe lume

mamica de Indra Stefania si Eva Alexandra ( in burtica)

29 cu Eva Alexandra


27+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

kora acum unde nasti, tot la Medlife?
seidana, trebuie sa iti vedem tinuta
Fetelor, de ce depinde refacerea dupa ceza? Numai de organism?

28+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11
seidana, trebuie sa iti vedem tinuta
Fetelor, de ce depinde refacerea dupa ceza? Numai de organism?

28+ cu Maria-Alexandra


NENE .. vreau sa vad burta de Kora mai intai...

ceza si refacerea depinde de materialul clientului ( asa zice doctorasul meu )

32+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Mikka, tot la Medlife, ca am reducere ptr fidelitate de 10%. Cu dna dr Roxana Constantin o sa nasc.

Cat despre refacere cred ca depinde de mai multe. Poate fi si in fc de tipul anesteziei - daca e totala sau partiala.
Prietena mea la prima cezariana a facut anestezie totala si si-a revenit mai greu un pic. La a2a cezariana a facut anestezie partiala si si-a revenit rapid, desi a 2 a fetita a facut-o la 5 ani jumate distanta de prima, deci organismul era mai 'uzat' un pic. La prima sarcina a luat 35kg, la a2a vreo 20kg.
Poate or conta si astea....

27+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

daca depinde de materialul clientului e graviar daca influenteaza si kg in plus...e si mai grav.eu vreau sa fac anestezie totala, daca fac partiala si ii aud pe aia cum umbla din burta mea, acolo mor, pe loc.


28+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput