Strugurasi de Sept-Oct 2011 (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Anca, e ok , pe mine nu ma deranjeaza ca ti-ai expus parerea in legatura cu felul nasterii.
In ultima vreme am inceput sa fiu si eu confuza in legatura cu felul in care vreau sa nasc (da, nasc la Nova Vita daca duc sarcina - sa ma ajute D-zeu - pana la 36 de saptamani), insa relativ recent a nascut o prietena de-a mea, la 25 de ani, f energica, lata in solduri (am inteles ca si asta conteaza ) si a rupt-o la propriu, fata mi-a zis exact asa "nu cred ca am sa mai fiu vreodata femeie normala", pur si simplu m-a speriat. Stiu ca si cezariana e horror, dr. mea de familie a nascut de 2 ori, o data natural, a 2-a oara prin cezariana, a zis ca daca ar fi sa aleaga inca o data, ar alege naturala in detrimentul cezarianei. Mi-a zis ca dupa 2 luni de la cezariana, ea inca abia putea umbla.
Ca sa nu mai zic ca si Puscasiu a dat din cap cand i-am zis ca vreau cezariana. Tot pe cezariana merg, daca e sa regret, asta e. O am pe mama langa mine sa ma ajute pana ma pun pe picioare .

Am auzit ca dr tau ginecolog e f bun, mai stiu o persoana care umbla la el.

Mai, in ce priveste IR-urile alea, l-am innebunit pe ginecologul meu, si eu desteapta in loc sa ma documentez ce inseamna, cand am fost ieri la eco', l-am intrebat ce IR-uri am si el a zis ca la ce ma refer? Ca daca ma refer la indici de rezistenta, inca nu au relevanta, mai incolo. Asa am inteles eu .

ps. Eu am pus 12, 5 kg so far .

28+ cu ANTONIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

si io dau pentru la vot, Sei
tocmai m-a suant o prietena ca daca vreau patut,carut..ca ea nu prea le=-a folosit,sunt aproape noi...simt ca acuma se strang toate,din toate partile, si hainute,si patuturi si tot..numai bebe a lu' mami sa vina ..si ama sa griji ca uite, il asteapta toate si sa dea Dumnezeu sa vina sanatos..
de vreo doua ore ma uit pe net la desperate housewives....si tot il astept pe indi sa vina acasica,sa vad cum sa imi folosesc farmecul sa il conving sa fugim la tara:)..va dati seama ca dupa ..34 de sapt..adik dupa 1 aug nu mai imi vien sa pelc nicaieri?ca daca vrea baietzelul meu sa vina? Uneori realizez asa brusc ca o sa am un baietzel,ce frumos suna..ca o sa fiu mami...offf Doamne ca nu mai am rabdare pt iubita mea mica de baiat

Zubi, mami31+ cu
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

si apropo, avim di toatiiii..mai puntin bani pusi deoparte pt nastere

Zubi, mami31+ cu
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Cred ca felul in care reactionezi dupa o cezariana sau nastere normala tine de fiecare "pacient" in parte.
Eu am nascut acum 8 ani prin cezariana, nu am avut de ales intrucat in urma cu doar un an facusem o operatie la coloana si nu tin minte sa ma chinuit prea rau. Sigur ca primele zile sunt grele dupa orice interventie, insa m-am pus pe picioare repejor si nu mai eram nici prea tanara ( aveam 28 de ani).
Acum voi naste tot prin cezariana, e bine macar ca daca nu am de ales, nu imi mai bat capul si nu imi fac procese de constiinta si cu asta .
Orice alegeti, cred ca important e sa gandim pozitiv si sa ne concentram pe minunile pe care le aducem pe lume

mamica de Indra Stefania si Eva Alexandra ( in burtica)

29 cu Eva Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Sei, multumesc
27+ - 73,5kg (greutate la inceputul sarcinii 70kg)


27+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, votez si eu pentru. welcome back!

Jade, ce mai faci,?unde esti?

Oana 28+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Kora tu ai luat doar 3,5 kg de la inceputul sarcinii?

28+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Kora tu ai luat doar 3,5 kg de la inceputul sarcinii?

28+ cu Maria-Alexandra


nu ne mai place de ea asa-i?

32+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Kora tu ai luat doar 3,5 kg de la inceputul sarcinii?

28+ cu Maria-Alexandra


nu ne mai place de ea asa-i?

32+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Deloc
Sa ii fie rusine

28+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

mikka, am slabit 7kg prin luna a 3a ca am , de asta am doar 3,5kg in plus fatsa de inceputul sarcinii.

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Kora tu ai luat doar 3,5 kg de la inceputul sarcinii?

28+ cu Maria-Alexandra


27+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +

Mergi la inceput