Prietene la bine si la greu - 127

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Salutare fete dragi.Ma tot chinui dem o ora sa scriu un mesaj,k o fac de pe teL si sigur nu imi va iesi perfect.am rev in tara si eu o sa raman pana dupa nastere,Luci s-a intors deja.va reveni inainte sa nasc.acum reinoiesc contracte tv,internet,etc si sper sa rezolv repede k e greu fara mijloace de comunicare.apoi sper sa reusesc sa revin pe forum. Am confirmare ca voi avea baietel,si as vrea sa le felicit si pe celelalte gravidute. Fac cinste cu tot ce va pofteste inima si va pup pe toate.incerc sa revin mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neataaaa

Ionela multu' e capitol si imi pare rau de aniversarea voastra nereusita, important este sa treceti peste

Strumfy tati nu are de ce se supara atata vreme cat nu a reusit sa managerieze relatia cu cei de la serviciu astfel incat sa fie liber mai multe zile

Licurici poate faci o poza cu gentuta aia frumusica pe umarul tau, sa-mi dau seama si eu cat e de mare, ca ma bate un gand

Lylyana, Dozz, Na_bo, Monica, Alexa you all girls!




hihi, am fost la DM la Crangasi si printre altele am luat de la taraba cizmulite "blio" de cauciuc nr 24 cu 20 de lei asta dupa ce aseara in magazinele de super fitze de la mall de la Afi, cand am intrebat de asa cizme, mi s-a raspuns: la ora asta?!?!?!







Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:



LAVI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Lyly, de unde ati luat trici cea mica? Vlad a facut o pasiune ptr. una asemanatoare la kids club in vacanta si vrem sa luam sa se joace in interior, ca sa nu mai spal rotile la masinuta de la chicco pe care o foloseste in curte. Am vazut poze cu Alexutzu si trici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Shtrumfy, FELICITARI!!!!!
Sa ai sarcina usoara si bb sanatos si cuminte in burtica!
Ia spune,tu ce-ti doresti,fetita sau baietel?

La multi ani, Lavi!

Astazi am facut 1 an si noua luni! Am fetita mare....parca prea repede trece timpul....

Va multumesc foarte mult pt raspunsurile despre mesele copiilor.Ieri si astazi am reusit la pranz sa ii dau legume,carne,ou. Vad ca e bine ca am parat-o!

Smara, si noi eram cu acelasi program,doar ca am reusit, in sfarsit, sa scoatem laptele de la pranz si sa-l inlocuim cu solide.
Si,la fel ca si Timi, a avut multe zile cand nu mai manca de la 17 pana la 21:30....
Ma bucur ca te simti mai bine si mai sta papusica la caldurica

Monis,felicitari pt cizmulite! M-am uitat si eu pe net,si cele mai ieftine sunt 50.... Nu stiu unde sa ma duc(oare in bazar?) sa-i cumpar si eu,mai ieftine,daca se poate...

Raluci,noi avem Smart Trike,si ne intelegem foarte bine cu ea. A avut o perioada cand nu prea mai vroia sa stea in ea, dar cat am fost in vacanta,cred ca i-a dus dorul,ca de atunci o iubeste!

Tina,felicitari pt reusita cu olita!

Ionela,imi pare rau ca nu v-ati putut bucura de aniversarea voastra.... La cat mai multe,si va doresc sa va iubiti mult si sa fiti fericiti

Andre, ne este dor de tine si Chiara,ce mai faceti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumi_calin spune:

Buna ziua!
La multi ani Lavinia!!!
felicitari ptr. baietel!!
Tina cam asa procedez si eu cu scutecul. Ziua il mai las prin casa fara( noapte nu cred ca as putea ca explodeaza pampersul dimineata cum zicea si Ionela), dar parca imi face intentionat si imi lasa cate o balta de 'apa' cum zice el. Chiar daca a facut la oala pipi, si e fara scutec, peste 30 min iar face( pe jos).

Raluci eu nu sunt fan trici, pe a lui Calin am dat-o temporar la o fetita. Cred ca depinde si de trici eu aveam una de la bertoni(mostenire de la vara'sa). Ma alint ptr. ca imi sta copilul inca in carutul sport.

Smaranditza mai rezistati si lasa emotiile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumi_calin spune:

astept si eu raspunsul lui Lyly referitor la bici trici lui Alex
eu am ochit o masinuta de exterior, dar a fost cineva mai rapid ca mine si a cumparat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:



LA MULTI ANI FERICITI, LAVI!








Mami de Timi nazdravan si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Salutare!

La multi ani Lavi! sa ai o sarcina usoara in continuare si un baietel sanatos

Felicitari Strumphy, o sarcina usoara si tie si un bebelus sanatos

Azi am fost cu o vitaza in urma, abia pe la 11 am scos-o pe Amalia afara , la 12 ne-am intors sa papam si ca urmare a adormit numa pe la 1 jumate. Si eu cred ca somnul lor depinde de cat stau afara si sa nu depaseasca ora de somn. Cel putin la noi asa e.

Ieri am avut o zi mai grea ca a operat-o pe mama, i-a scos un rinichi care nu mai functiona de cativa ani, dar tot i-a fost frica sa se opereze. Acum e bine, asa ca dupa operatie.Scriu si eu programul meselor ca apoi fug sa fac ceva papa si apoi tre sa fug si la spital.

7.30 -8 240 ml lapte vaca de la tara
9- mic dejun, painica cu unt, ou branzica si legume de sezon
12 supica/ ciorbita sau ou cu legume sau peste
16 fructe cu 1-2 biscuiti sau cereal
18-18.30 iaurt cu cereale -biscuiti depinde ce a primit la fructe
20.30-21 lapte

Pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Lavi, o-o... bun revenit.... te asteptam in forta
Monis, faina afacerea cu cizmulitele... Sa va tina!!! E bine ca profiti de vacanta asta chit ca nu sunteti toti 3... Mi-a placut ca a ajuns si tati la mare pe ultima suta de metri.... s-a dat si cu moto.... vu-vum....
Lumi, cred ca pentru cizmulite din astea la noi raspunsul e Siraj. Nu am fost.... ca iti trebuie rabdare si simtul orientarii acolo
Lumi C, tu stii ca nu face intentionat balti prin casa. Sunt inca mici, au vezica mica... Va veni si timpul cand nu vor mai fi astfel de accidente.... La facultate n-or mai face asa

Acum sa va las , pentru cele care au chef de lectura, postare cu de toate pe blog personal. Cam lunga si plictisitoare si necorectata inca...





Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 23+ cu

Mergi la inceput