Strugurasi de Sept-Oct 2011 (82)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Anca .. asteptam si parerea lui Jade sa fie 100 % voturi , ( desi stiu raspunsul ei )

31+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Raportez: am pus cateva poze de mai de dimineata nu am cu burtica ptr ca nu am facut. am tot evitat pe motiv ca sunt cat casa, ca-s buhaia, ca-s alea-alea, fitse din astea -recunosc da' o sa-mi fac curaj sa-mi fac poza si cu burtica (burtoiul de fapt)

Citat:
citat din mesajul lui ancaroro

Neatza

Ca era sa uit. Am facut inventarul la poze. Cine nu are: dbunny, kora, si mioara_b73.
Dbunny ne da linkuri, dar o sa-i facem si ei album. Kora e noua, are termen de gratie. Mioara era lipsa si data trecuta, propun banare.

26+

Bijuteriile mele


27+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neatza burtici !

Stiu fetele,de aia am si spus ca am gonit piticul,se scrie mult si eu nu am intrat foarte activ in ultimul timp cu plimbarile mele.
Am adormit si azi-noapte tarziu,pe la 3,si m-am trezit la 8 ,fresh . La pranz iar pic lata langa fimiu.
Marryan ,cum a spus si sotul tau, Dumnezeu a facut posibila minunea sa ramai insarcinata,tot el va face astfel incat sa vina sanatoasa bebelina pe lume.

Va pup,fug la un ceai la vecina .

Pentru Raisa
Lali de Paul ( 01.10.2009)
si 31+ cu Ioana Teodora
AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Kora, cu pozele cu burtoiul, la inceput aveam plan sa fac saptamanal, sa se poata vedea diferentele.
Eh, nu am reusit si regret. La inceput nu se vedea diferenta, iar acum, nu prea are cine sa mi le faca, sotul sta cu orele pana focalizeaza o poza si apoi face una de nu-mi place. Asta cand e acasa. Si singura mai fac cate una, dar cand imi amintesc. Dar o sa ne para rau.
Si eu am perioade in care imi vine sa nu mai ies din casa si fac crize de personalitate. Ca sunt grasa, ca nu am haine, ca alea care le am nu-mi vin, nu-mi stau bine, si mai baga si al meu cate o remarca: Dar asta ce are?, de imi vine sa ii dau cu dulapul in cap ca nu vede ca pantalonii aia imi taie suncile si arata nasol, ca bluza x e scurta si se ridica si mi se vede burta, si asa mai departe. Off course, el face crize ca nu-si ia pantaloni cu dungulite si camasa in carouri. Dar na, tot noi suntem alea pretentioase.
Revenind la idee, ca am probleme cu cararile , trebuie sa ne revenim si sa ne simtim sexy. Pai daca noi nu ne simtim bine in pielea noastra, daca noi nu ne placem cum suntem, apai cine sa o faca????
Asa ca fetele, nu jos textila, ci JOS CANTARUL si OGLINDA . Ca la alcoolici anonimi: Salut, sunt Anca, sunt gravida si am luat peste 14 kile in 26 de saptamani.

26+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Neata fetelor!

Seidana ... in legatura cu supararea soacrei ca nu ii puneti fetitei numele pe care il vrea ea ... de ce nu ii spuneti ca ii puneti un nume pe care il vrea ea ... si ca sa nu bata la ochi si un nume care l-ati ales voi ...iar cand mergeti sa-l inregistrati pe bebe doar nu o sa mearga cu voi..o sa mearga sotul si o sa puna ce nume vreti voi. Pana la botez, banuiesc ca nu o sa va ceara certificatul de nastere... iar in biserica cand o sa o boteze preotul pe micutza .... sa speram ca nu o sa faca circ de fata cu atata lume. Macar cateva luni ai si tu liniste.

+29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

la noi lenea-i mare, umblu toata ziua dupa fundu lu Dani toata ziua, incerc sa-i fac vacanta placuta, ca cine stie veste 3 luni cata vreme mai am de el. Caldura-i si mai mare, dimineata iesim la o cafea si-o cumparatura de-a gurii, s-apoi stam inschisi in casa cu aerul pus vana seara spre 6.

Aseara am iesit la shopuit nitel daca tot au incevut reducerile, si-am realizat ca fetei ii lipsesc iegarii si ciorapii pantalon, roz, of course, in rest avem hainute cu sacii, nu mai dau banii. Asa ca i-am luat un set pantalonas alb plusat+body cu maneca lunga din H&M la 3€, un pantalonas roz si iegari ticlam. In kiabi am vazut reduceri la 8o% dar nu mai aveam eu picioare pt inca un magazin...

marryan imi vare rau pt ziua de caca de ieri, am mai auzit cazuri unde medicii inventeaza probleme ca sa tina pacientul la mai multe investigatii, sa mai scoata si ei un ban de pe tine


seidana pune-mi te rog 7 kg la 24s

felicitari fetelor care au adus rezultate bune!
poze cu burtoku nici eu nu vrea am...am una de fapt ce mi-a facut-o Dani...de la 22 s..ma duc s-o pun

meniul de azi: macaroane cu carne si sos de tomate.

pd: ieri am cumparat muffinsuri dŽalea glasate si decorate, intra cate 4 deodata. Glazura de la dr Oetker ati folosit careva¿ c-am luat un plic dar ceva-mi spune ca nu-i mare lucru...



24+

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Anca .. fa ca mine .. toate hainele minuscule le-am pus in cutii.. a ramas dulapul cu haine care imi sunt bune.. asa ca in fiecare zi am haine bune si largi... in oglinda ma uit insa de nu vad cum atarna suncile nu am treaba cu burta sau fundul.. iar cand imi zice a meu ca mi-a crescut fundul ii zic ca ma pupe acolo unde a crescut
Eu ma simt grsa si frumoasa

31+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Sei, am ordine in dulap, si hainele mici sunt mai in spate. Nu am atatea cutii si loc de atatea cutii cate haine am . Doar constat cu uimire ca unele haine care imi erau bune acum 2 saptamani, nu ma mai prea incap . Si sot, in loc sa taca si sa fuga, pune paie pe foc.

26+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Fetele, va pup si eu! Despre kilograme nu mai doresc sa mi amintesc. am acasa o oglinda mica in care ma vad de la brau in sus...saca ma uit la buci si la picioare ma apuca depresoa... eu dintotdeauna am preferat hainele lejere. am multe haine dinaninte de sarcina care imi vin si acum tocmai pentru ca nu prea am investit in mulaciuni. am chiar vreo 3 rochite din alea largute de sub sani, cumparate acum vreo 3 ani care inca imi vin bine. mi am mai luat inca una neagra cu loc mai mare pt burta pentru ultimele luni dar acu imi e ciuda ca desi nu am gasit alte culori...totusi mi am luat neagra.mai am o fusta din asya lunga ..gen tiganesc...cu bumbac in talie, marimeaL cu care cred ca o sa si termin sarcina.in rest nu mai fac investitii in haine ca nu mai am cu ce..deja sunt in concediu...nu ma mai plimb asa mult.

Oana 28+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Buna dimineata la amiaza

Si eu va urmaresc everyday, da' mai rarut cu scrisul, de la 1 august raman in prenatal si o sa am mai mult timp.

As vrea si eu parola contului comun, am mai cerut-o, dar probabil din cauza ca scriu rar...in fine, daca se poate :). Am poze din concediu cu burta mare :D ( sa ma treceti, va rog in tabel cu 8 kg, la 24 sapt)

EdiT: May3, am comandat ceva hainute de pe site-ul tau si au venit saptamana asta, ff frumoase :)

Oana mami de Mara 11.08.2004 si 24+ cu Calin

Noi

Mergi la inceput