Strugurasi de Sept-Oct 2011 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

De nasteri, de orice fel ar fi, mai bine ma feresc sa vorbesc, pentru ca este singurul moment de care mi-e cel mai frica.

Oh, May, welcome prin caldurile de Bucuresti. De maine avem iar sauna.... Sper ca tie sa iti fie bine.

26+ cu minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Laliiiiiiii, mai da-mi si mie din energia ta burtica scumpa si draga...ca tare mare nevoie mai am. Si la mine ..mai e un pic si ajunge in tavan teancul de rufe de calcat. Sotul saracul, nush cum de nu imi zice: tu nevasta draga, dar oare nu ti-e mila ca de cateva zile , merg tot cu acelasi rand de haine?" (glumeesccc).

Doamne, ce comoda m-am facut Nu-i bineee....


Se vede ca n-am somn , dar sunt rupta de oboseala, ca am boala cronica la deshte: tastarnita sau cum ii ziceati voi?:))))))))))SI mai nashpa e ca hoinaresc singura pe aici....

Lai, tu pe unde esti draguto? Ca cu diferenta de fus orar ...poate esti prin zona...sau??? Inca la munca?



26+ cu minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Elly am avut de tras cu el 4 ani pana sa il "educ" . Era nesimtit rau,dar l-am lasat in ale lui,i-am tot spus ca o sa plece printre straini ( termina facultatea de marina civila) si acolo nu o sa ii mai suporte nimeni fitele si figurile. Cand ne-am mutat in Constanta,atunci cand au inceput si el si sotul meu facultatea,socrii mei spuneau sa stea la caminul facultatii,si eu nu am fost de acord,ca era foarte usor influentabil ,si risca sa ajunga un drogat sau sa nu termine nici primul an de facultate. Am insistat sa stea cu noi cu chirie, chiar daca sot ma avertizase ca o sa imi manance ficatii. Acum,dupa ce s-a intprs din primul voiaj e alt om . Ma ajuta prin casa , merge cu mine la cumparaturi si ma cearta daca fac efort prea mare. In plus ,Paul il iubeste mult,cand se trezeste da buzna peste cumnat in camera si il pupa pana se trezeste. Iubirea e reciproca,si asta ma face sa fiu toleranta. Oricum, imi place acum mult de el , inainte era foarte sarcastic,si asta ma dispera la culme.

Petrini e o crema de regula fabricata in farmacii " pasta petrini" recomandata pentru iritatia la fundulet.

Hayat ai un sot tare glumet inseamna. Al meu face mai mult de astea mai nesarate ,si ma enerveaza la culme,ca nu tine cont nici de varsta nici de nimic cand ii vin . E,si nu faceti cumparaturi online,macar sa nu fi mers degeaba pana la magazin?

Hai ca nu hoinaresti singura,eu m-am delectat pana acum cu 13 pagini la un subiect unde Printesa Razboinica Xio isi apara breasla pana in panzele albe,si scoate din context numai ce vrea ea. Pana la urma nu am mai calcat nici o haina ,vad eu maine ce fac cu ele.



Pentru Raisa
Lali de Paul ( 01.10.2009)
si 31+ cu Ioana Teodora
AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mikka eu am spus ca era un pitic afurisit ,si l-am gonit. Nu are importanta, sunt doar hormoneii de gravida,care ma fac sa vad teorii ale conspiratiei peste tot. Si sigur ca vreau sa ne vedem,cum sa nu ,sa nu nasc pana atunci doar,sau sa ma vizitezi la spital,proaspat nascuta chiar.
Mie imi pare rau ca ne-au parasit constantencele,ca asa as fi avut si eu cu cine sa imi plimb bebelusa. Andreea din mangalia are multa treaba,de aia nu mai intra,poate o sa revina dupa nastere. E bine,doar ca au o afacere de familie, ceva comert parca,si lucreaza cat poate ca e in interesul ei. Cand merg iar in Mangalia imi fac timp sa aranjam o intalneala.

Pentru Raisa
Lali de Paul ( 01.10.2009)
si 31+ cu Ioana Teodora
AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Hayat da, dar de-acasa. Ma duc la ca mor de somn.

Sa aveti o zi minunata, burtici dragi!

Lai 31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

buna dimineata fetelor

camady ce analiza si-a facut sotul tau la stomac atunci cand aavut probleme?


m-am programat si eu la doctor pentru luni si abia astept sa o vad pe bebelusa

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 30+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

neata mamicilor


dupa aproape o saptamina de stress si dureri am ajuns intrun final la spital unde am stat de la 2:30 pina la 19:00 seara faci9nd tot felul de investigatii si analize, iarasi echo, am vazut-o pe bebelina era fr cumintita draga mamii si rusinoasa sa arate fatuca lui nenea medic. Dupa acest eco ma pus in ceata ca mia zis ca am 33 de saptamini ceea ce eu azi fac 32 dupa calcul, deci clar bebe mai mare cu o saptamina, dezvoltata bine, avem 1800 grame, intram in toti parametrii doar ca suspiciunea de placenta bilobata asa si a ramas deci placenta mea este cu un con lungit numit lob satelit, am plins, am tacut, iat ma apuca plinsu, pina cind sotu mia zis ca Doamne ne ajutat sa avem acest copilas, el si ne va ajuta sa trecem peste toate si ca bebelina va fi bine, ma linistit dragul de el cum a putut, in schimb medicii la care am fost pu investigtatii sunt de rahat, ba imi ziceau ca am prea mult lichid amniotic si am infectie sub forma de capsule, ba ca este probabilitatea care o presupune ca trebuie sa fac N*X investigatii care sa determine daca e sau nu, desi analizele de pe 4 iulie arata ca nu am nici o infectie, nici urinara nici in singe, leucitele in norma, nu mi sa depistat bacterii nimik, hemoglobina 12, de mama lor vor...?
sunt cu moralul jos, puiusorul mamii nu este intors inca, tot in pozitia care era si in 14 iunie asa si a ramas. Am ramas cu un gust amar dupa ziua de ieri de la medici. Am ajuns la o persoana influenta a spitalului care ma cunosc bine si ne stiu cit d emult ne am dorit acest copil si a zis ca o sa le traga teapa o sa le ceara explicatii si dupa o sa ma contacteze sa mi spune ce sa fac mai departe...

Nu am citit nimik din urma, nu am putere, merg la o plinbare acum dimineata in parc ca sa ma reculeg, sa mi adun gindurile si sa mi revin.

o zi frumoasa va doresc

Cea mai fericita mami 31 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

My angel says: "start moving, so I can start blessing"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza.. hai ca raspund pe rand ca daca nu uit de la mana pana la gura

Lali.. mi-am completat listuta si cu ce ai zis tu.. oricum am si listuta ta listata si cand merg la spital o sa am in geanta reuniune de listute nu ma iau numai dupa una...
Poate fiecare mai avem senzatia ca la un mom dat nu suntem bagate in seama insa e doar o iluzie crede-ma, mai ales cand se scrie mult si se sare repede de la un sub la altul... mai mult mai si uitam pana cititm cateva pagini si ete asa ...
Ce te invidiez cu cumnatelul.. cum asa sa faceti impreuna pizza ? si Doamne ce as vrea soacra ca a ta, fie ea si zgarcita.. aseara nu am dormit 4 h de nervi.. s-a certat al meu cu ma-sa vre-o ora, eu langa el, iar nume botez.. santaje... si sincer nu mai suport , adik ma menajez sa nu imi fac nervi si vine idioata si ma da peste cap.. offfffff...

Elly
.. felicitari pt bebe frumos .... eu cred ca si hainutele newborn sunt diferite , nu au un standard de marime.. am vazut unele mici mici mici ca nici la o matza nu erau bune, altele care pareau de 3 luni.. important e sa fie bebe sanatos, om gasi ceva ce sa i dam pe el.. Si profita de concediu...

Andreea.. lasa ca e mai bine sa ne odihnim decat sa umblam in concedii , dupa bebe ce odihna? ce concediu? eu de abia astept sa raman acasa cred ca o sa dorm 10 h pe noapte + in ca 5 pe zi...

31+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Neatza

Lali, ignorata? Hmmm, piticii asta. Suntem multe, scriem mult si despre multe, e foarte multa informatie de asaimilat si de pastrat. E greu sa raspundem punctual, mai ales mie mi-e groaza sa nominalizez in mesaje, ca sunt sigura ca uit de fiecare data pe cineva. Si nu o fac cu intentie, si de felul meu am o memorie de elefant, dar dupa cateva pagini recuperate si intre doua frecusuri de la sefu, uit. Cu toata rusinea mea, in ultima vreme uit tot mai des.
Eu sunt aproape mereu pe forum, la lucru tot timpul, acasa stau mai prost cu prezenta. Va citesc, doar ca scriu mai rar. Ca de la lucru cateodata abia reusesc sa recuperez cu cititul, mai ales weekendurile . Si s-a cam aglomerat si la noi in ultima vreme, zici ca toata lumea e NF. Eu incerc sa nu ma bag si sa-mi pastrez calmul si linistea, dar cateodata chiar nu apuc cu zilele sa scriu un mesaj.
Marryan, gogosica ta are nevoie de tine linistita, nu te mai stressa ca ai trecut prin destule.

toate burticile si o zi cat mai frumoasa.

Ca era sa uit. Am facut inventarul la poze. Cine nu are: dbunny, kora, si mioara_b73.
Dbunny ne da linkuri, dar o sa-i facem si ei album. Kora e noua, are termen de gratie. Mioara era lipsa si data trecuta, propun banare.

26+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Mikka.. ce sot model ai… serios in timpul cezarienei chiar nu simti nimic.. ceva ciudat ca si o gadilitura fina , mie imi venea sa rad cand stiam ca cineva umbla in mine iar pe mine ma gadila.. oricum operatia mea a durat vreo 3-4 h, mai mult decat o ceza, am dormit cam 3 h si m-am trezit la final… mie recuperarea mi-a fost mai grea, insa nu dureroasa … si nu am avut complicatii.. desi am facut cheloid ulterior..

Elly… da si eu imi propun sa nu ma doara nimic.. decat sufletul de fericire, sunt convvinsa ca nici o durere nu e destul de mare la gandul ca imi tin puiul in brate… Si da se poate , a doua zi dupa operatie o tanti de vreo 45 ani iesea de la TI si intreba daca vrea cineva cafea de la automat ( intreba asistentele).. am ramas socata, si ma simteam super aiurea ca eu la 23 zaceam…

Hayat.. ce faine sunt plimbarile astea in 2.. imi doresc si eu sa luam odata autobuzul sa plimbam orasul noi 2, sau trenul , imi e tare dor de acele momente in care eram amandoi plimbandu-ne prin oras si stand mereu impreuna.. acu ne punem fundurile grase in masina ne dam jos in parc facem 2-3 pasi fundul in masina si acasa… nu mai are farmec asa… Si a meu e tareee pofticios si zice la toata lumea ca poftele si sarcinile se distribuie uniform la noi in familie..el cu poftele eu cu greturile..

Marryan.. mami.. nu iti fa pb ca bebe nu e intoarsa mai are vreme… abia dupa 31-32 sapt incepe sa se intoarca, dar poate sa se intoarca si la 36s .. Ce implicatii ar avea placenta asta ca nu am inteles exact dece esti tu asa supi… hai ca va fi totul bine vei vedea, bebelina e deja mare…


31+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput