Pufii de ian-feb 2010. La multi ani Sorina! (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

bun fetelor!
Va multumesc mult pentru ingrijorari si indemnuri, aveam ieri programare pentru astazi la medicul de familie, vroiam sa-i solicit mai multe analize, sa facem impreuna un plan de bataie... si am facut... m-a trimis sa-mi scot o formatiune tumorala benigna de pe palatul moale si sa fac biopsie (chestia respectiva se pare ca sangera)... daca se referea la chestia pe care o stiu si eu, o am de cativa ani... am fost la pamant dupa ce am iesit de la cabinet... m-am plimbat cu sotul si Kay o juma de ora si mi-am revenit... psihic cel putin.

Voi fi o vreme biza...dar revin cu vesti mai bune!!! Promit!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)






Sigur va fi totul bine, tinem pumnii sa scapi usor!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

rux Bine ca te-ai remontat psihic... restul se trateaza...

mire Multzumim pt veshtile despre Yannis. Atzi fost cu dece la teatru?

va multzumesc tuturor pt ca participatzi la sondaje. Uitatzi de la mine cate o pt fiecare! Promisesem un contor la sondajul cu revenirea la munca... Deci din 15:
- mamici care deja au reinceput serviciul 3 oficial (bf, tomaca, alicredo) si inca 3 neoficial (eu, nyny, alexutza) si inca 1 nu shtiu sub ce forma a reinceput serviciul dar am dedus din cotext (dece)
- mamici care se vor intoarce la serviciu inainte de 2 ani 2 (sorina, ruxita)
- mamici care categoric nu se intorc la serviciu pana face pufuletele 2 ani 6 (micki, ale, lorex, mire, sagetutza, mp).




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Ruxita te-ai dat peste cap dar bine ca ai aflat ce e de facut in continuare. Sanatate multa si sa treci cat mai usor si repede peste episodul asta urat.

Alexutza cum mai sunteti?

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Va las o cafelutza aburinda... ... pt cand va treziti...


alexutza Te ashteptam cu veshti. Sper ca s-a mai inveselit si Yannis inre timp si se simte mai bine.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza

larisel de cafea./..cred ca am azi nevoie de vreo 3 sa imi revin
nu am dormit o ora...am iar o criza de romatism si de la 4 Dragos e treaz si nu mai pot in nici un fel sa il adorm

ruxita ma bucur ca ai fost la dr, tinem pumnii sa fie totul in regula de aici inainte

de abia astept vesti de la alexutza..ce o face Yanis

-----------------------------------------
Alexandra si Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Buna dimineata,

de cafea, Larisel...si pt rezultatele sondajului.
Ruxita...multa sanatate si putere, mami! Sa se termine totul repede, si cu rezultate bune!
Ale1212xa...sorry de noapte bigudoasa si de romantism! sa treaca repede!
Lorex...ce scumpa e bobitza-povestitoare de peripetzii!
Danasor...mi-a ramas gandul la bunatatile gatite de tine..
Mire.....si eu visez la un french..dinainte de a se naste iris....vineri o comit, ieri am facut doar programarea...
Impresii de la mare...daa, si eu sunt curioasa cum va fi...Poate ne impartasesti si noua cateva impresii, cand gasesti timp...ce a functionat, ce nu...ce sa facem si ce nu...cum ati papat, cum ati dormit...ce ati luat in bagaje(chestii esentiale, si care au fost de maxima eficienta)...mi-ar fi de mare folos.... de vestile despre Alexutzza si Yannis!
Alexutzza....cum sunteti? Ce spun medicii?

Si noi suntem in clubul noptilor bigudoase, dar si a zilelor, fir-ar ei de dinti...ca mult ne mai chinuie bebelusii!
In rest...spalam, calcam si facem liste cu..."necesarul de materiale" pentru plecare...cred ca ne trebuie un autobuz, pentru bagaje..



si o zi frumoasa, tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

bun fetelor!
Va multumesc mult pentru ingrijorari si indemnuri, aveam ieri programare pentru astazi la medicul de familie, vroiam sa-i solicit mai multe analize, sa facem impreuna un plan de bataie... si am facut... m-a trimis sa-mi scot o formatiune tumorala benigna de pe palatul moale si sa fac biopsie (chestia respectiva se pare ca sangera)... daca se referea la chestia pe care o stiu si eu, o am de cativa ani... am fost la pamant dupa ce am iesit de la cabinet... m-am plimbat cu sotul si Kay o juma de ora si mi-am revenit... psihic cel putin.

Voi fi o vreme biza...dar revin cu vesti mai bune!!! Promit!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Ruxita ma inspaimanti.Vorbesti de parca te-a trimis sa scoti o masea. Unde te-a trimis si cum s-a pronuntat un dr de familie in legatura cu o tumora? Stiai tu ca e beningna?
Chiar astept vesti, sa stii. Bine ca ti-a revenit moralul, e foarte important.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Buna dimineata,

De Alex si de Yannis mai stiti ceva?

Lorex - super Bobita;

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza!

Larisel inca n-am fost la teatru dar poate reusim sa o comitem vara asta.
Sorina noi la mare am luate multe si nevrute (inclusiv blender,mixer si tocatorul pe care le-am uitat langa masina cred, cu tot cu 80% din vasele Marei). Cu mancatul la noi a fost super ok, a mancat mai bine ca acasa, a invatat sa stea pe scaun normal la masa si ii place tare mult. La noi a fost si usor pt ca am mers acasa.
Pe plaja eu zic sa va luati mai multe schimburi: hainute, palarii, prosoape. Mara mai rontaia si pe plaja prostioare (pufuleti, covrigei), in rest nu stiu ce sa va mai zic. Sa nu faceti ca min si sa lasati copilul in apa pana i se invinetesc buzele.
Distractie maxima sa aveti!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza!

Sorina noi la mare am luate multe si nevrute (inclusiv blender,mixer si tocatorul pe care le-am uitat langa masina cred, cu tot cu 80% din vasele Marei). Cu mancatul la noi a fost super ok, a mancat mai bine ca acasa, a invatat sa stea pe scaun normal la masa si ii place tare mult. La noi a fost si usor pt ca am mers acasa.
Pe plaja eu zic sa va luati mai multe schimburi: hainute, palarii, prosoape. Mara mai rontaia si pe plaja prostioare (pufuleti, covrigei), in rest nu stiu ce sa va mai zic. Sa nu faceti ca min si sa lasati copilul in apa pana i se invinetesc buzele.
Distractie maxima sa aveti!





Mergi la inceput