Strugurasi de Sept-Oct 2011 (80)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Seidana puneti ce nume va place voua.Mama, socra poate sa zica ce-o vrea.Nici mamei mele nu i-a placut razvan si acum eva dar nici nu ma intereseaza.Important este sa ne placa noua.
Mie sincer imi place cum suna elena alexandra.
Ana imi place foarte mult dar parca nu suna bine cu elena.


30+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady... , iti dai seama ca ii punem cum vrem noi numele .. numai aa va zic si voua sa nu tin in mine ca explodez.. soacra a zis ca la primul copil pun numel ei, la al doilea noi.. hahaha ce gluma buna.. oare ea o naste si o creste pe fii-mea?
jur ca de as avea un pistol....

31+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

mama seidana , da o ai pe soacra , nu gluma
nu are toate tiglele pe casa saraca

_


28 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

SEIDANA draga mea daca nu ii puneti numele cum ati vrut voi eu vin pana la Cluj si asa va bat.E copilul vostru, doar nu l-a facut ea? Ea nu le-a pus numele copiilor ei cum a vrut ea? E dreptul vostru si nu ar trebui sa se supere din cauza asta...Si mama a vrut sa ii punem nu stiu ce nume, dar i-am spus ca nu imi place si gata..

25+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Fetele, astazi nu prea ati avut chef de vorbaEu am dormit toata ziua, asta ca sa nu bocesc si sa mi se faca rau.
Eu chiar nu inteleg indrazneala unora, chiar si parinti, de a impune un nume pentru bebelusii nostri. O apucase si pe maica-mea la un moment dat sa vina cu idei de nume, dar i-am retezat-o scurt. Nu imi amintesc sa o fi intrebat-o pe ea ce nume pun copilului.Chiar si nasilor le-am spus (ca pana la urma ne-am gasit nasi, daca nu s-or razagandi) ca vrem ca bebelina sa aiba numele ales de noi, nu altul.
Seidana si mie tot elena alexandra imi place mai mult
28+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade.. eu cred ca nu are decat una 2 tigle restul ceata..

Didi.. nu i-a pus chiar cum a vrut, ca batrana mi-a zis "eu am zis sa ii punem X si pt ca ea (soacra) ma iubeste a lasat cum am vrut eu" .. ete si santaj emotional de la o batrana de 80 de ani.. sunt de-o dafa amandoua numai ca una are scuza ca e batrana...
as asculta parerea ei numai daca as fi moarta si as fi undeva pe la ingeri ...si poate si atunci as bantui-o..

Mikka femeia asta are un tupeu jegos, imi explica cum sa fiu la pat si cum tre sa ma port cu fius-o.. cu cuvinte de ma faceau sa rosesc, pe mine nu o sa ma auziti decat la nervi extremi injurand, dar ea crede ca e interesanta de injura, chiar zicea credeti ca asta mica nu va vb asa? am ramas amandoi socati si atunci am hotarat ca bebe va sta la ea atata timp cat voi fi noi de fata..

oricum am zis amandoi ca ramane elena alexandra.. deja ea e asa de 4 luni..... si mereu alexandra in sus elena in jos..nu m-as simti intreaga daca i-as zice altfel...desi am mai cazut la nme comune.. de ma mai streseaza ca sa punem cum vre ea de o iubeste fiu s-o , o sa ii zic da aveti dreptate eu o iubesc pe mama mult, si cum d-voastra ati ascultat-o pe a d-voastra asa o sa o ascult si eu pe a mea..

31+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

mikka de ce sa plangi?

31+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Seidana eu in rimele 4 sapt n-am folosit nici bouncerul nici scoica. In masina il urcam cu tot cu landou, iar in bouncer nu era cazul ca la inceput dorm mult...vezi tu dua 3-4 sapt ce ti-ar prii mai bine...ana-maria elena e prea lung, celalalte 2 sunt frumoase amandoua

indrazneli d´astea cu ´pune-i X sau pune-i Y´ se poarta si la noi, mai ales din partea bunicii lui paco, care nu ma inghite. Apai le-am explicat...sa ma astepte in gara, ca vin imediat...


si de ce nu mergeti la mareż un weekend macar...vine f bine relaxarea spatelui nitel, ce n-avetiż crema factor 5oż va trimit eu...

24+



Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

dbunny .. eu nu am nervo si dispozitie pt 800 km sau 12-14 h de mers cu masina... mai ales pe drumurile noastre.. si de fapt nu am nici cascavalete.., de trimii din ala poate ma face sa ma gandesc
deci zici ca merge un bouncer.. hm... oare nu oi primi unu ? vrabia malai viseaza

31+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

oricum am zis amandoi ca ramane elena alexandra.. deja ea e asa de 4 luni..... si mereu alexandra in sus elena in jos..nu m-as simti intreaga daca i-as zice altfel...desi am mai cazut la nme comune.. de ma mai streseaza ca sa punem cum vre ea de o iubeste fiu s-o , o sa ii zic da aveti dreptate eu o iubesc pe mama mult, si cum d-voastra ati ascultat-o pe a d-voastra asa o sa o ascult si eu pe a mea..

31+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


Mi se pare un raspuns mai mult decat potrivit pentru soacra ta

Cat despre plansul meu, asa ma apuca atunci cand raman singura acasa, ma simt a nimanui, nu stiu cum sa explic.Si cum echilibrul meu emotional era destul de fragil oricum in perioada asta, ei bine, acum e un adevarat dezastru.Nici sa mananc nu imi mai vine, macar partea buna e ca poate nu mai pun atatea kg pe mine

28+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput