Strugurasi de Sept-Oct 2011 (80)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Mikka ai putea sa mai pui inca 0.5 kg pe sapt deci inca vreo 6 pana la nastere..
eu de la 26 s pana acu la 31-32 nu am mai pus nimic tot + 12 am , ma gandesc ca si de mai pun 8 1 kg/sapt rau tare nu va fii

Ce fain ca te-ai distrat la nunta... cu plecarile de acord.. al meu si-a mai fixat o plecare la sf lui iulie adik la 35 -36 s. i-am zis ca divortez de nasc atunci si el nu m-a ascultat sa nu mai plece... lasa ca in aug si sept sa nici nu aud de plecari..

31+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

camady si eu sunt curioasa cum e cu wrapul ala, mai ales ca eu sunt mult timp singura si stau si la etajul 4, ar fi o solutie rapida sa pot iesi cu bebe macar pana la magazin,altfel mi-ar fi foarte greu sa ma misc de acasa fara sot.
Am vazut si eu noile poze de pe grup. Sei e super faina comoda ta si masuta de infasat nu mai zic.Trebuie sa cumparam si noi o comoda sau sa dam comanda de una. Si lai are o multime de lucruri foarte frumoase pentru bebe

28+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

sei ar fi super sa reusesc sa nu pun mai mult de 6 kg, eu deja ma indrept vertiginos spre 90, sunt balena odiseei.
Cat despre plecari, al meu zice ca poate prinde un santier si in septembrie, adica dupa ce nasc, ca tot vine mama sa stea cu mine vreo 2-3 saptamani.

28+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

sei ar fi super sa reusesc sa nu pun mai mult de 6 kg, eu deja ma indrept vertiginos spre 90, sunt balena odiseei.
Cat despre plecari, al meu zice ca poate prinde un santier si in septembrie, adica dupa ce nasc, ca tot vine mama sa stea cu mine vreo 2-3 saptamani.

28+ cu Maria-Alexandra


eu l-as castra pe al meu sa plece la min 3 sapt dupa ce nasc... sefu lui l-a intrebat deja daca in sept pleaca in deleg.. el a zis ca da , insa se asteapta sa nasc pana in 20 august... eu i-am zis ca de nasc in sept sa nu se gandeasca la delegatii

31+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Salut toate burticile !

Kora, tu ai scris ca azi ai intrat in 28 de sapt si ca va trebui sa nasti mai devreme, deci iti programeaza dr cezariana prin 27-28 sept. Oare de ce eu daca intru maine in a 28- sapt am DPN 26 sept?

In rest, eu va citesc zilnic, dar postez mai rarut! Sapt asta care vine merg si eu la eco de 28 de sapt, am emotii , nu am mai fost de aproape 2 luni.

Stiu ca s-a mai vb pe aici, dar eu nici acuma nu stiu ce sunt contractiile nedureroase si daca le am. Ca dureros nu am nimik. Imi poate explica cineva? Si unde se simt contractiile? In care zona?

Am ajuns si eu la 12 + kg. Sper sa nu ma "certe" dr ca sunt prea mare.

Va doresc o zi minunata!

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

sei ar fi super sa reusesc sa nu pun mai mult de 6 kg, eu deja ma indrept vertiginos spre 90, sunt balena odiseei.
Cat despre plecari, al meu zice ca poate prinde un santier si in septembrie, adica dupa ce nasc, ca tot vine mama sa stea cu mine vreo 2-3 saptamani.

28+ cu Maria-Alexandra


eu l-as castra pe al meu sa plece la min 3 sapt dupa ce nasc... sefu lui l-a intrebat deja daca in sept pleaca in deleg.. el a zis ca da , insa se asteapta sa nasc pana in 20 august... eu i-am zis ca de nasc in sept sa nu se gandeasca la delegatii

31+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

sei nu-mi da idei ca poate ii aplic vreun tratament daca ma mai supara mult cu plecarile asteaglumesc

Am observat acu 5 min ca aveam bluza uda in dreptul sanului stang, am stat pe stanga cat am mai citit la laptop si cred ca l-am presat si a inceput sa curga substanta aceea de care vorbeati voi acum vreo luna.

28+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana f frumu salteluta
dar oare exista si putin mai mici ?
bouncer daa , eu sunt pro , e super util
exact modelul ala o sa iau si eu

bunny merci pt sfat , o sa incerc , dar taman acum n am banane in casa
sa stii ca te urasc ca mergi la plaja , imi lipseste rau de tot marea

elly si zici ca i bun autanu la gravide ?
atunci o sa mi iau , ca inca ma mananc de mor
si da , sunt in linie bubele
aaaa , nu vreau sa te dezamagesc , dar la 28 sapt implinite intri in trim 3 ,vad ca ai la semnatura 27
nu pui si tu poze de la party cu printesica ?

lai pe tine o sa te bage pe heparina ?
faci controale hematologice regulate ?
ce nume pui la bb ?

_


28 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

Iar am visat aiurea..asa ma enerveaza!
Fetelor va pup si va citesc mai tarziu ca ne duce sotu la pescuit..poate ne prinde furtuna..

25+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

Aaaa azi fac 26 saptamani! Incet incet ne apropiem!

25+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

JAde cred ca exista putin mai mici insa alt model,am vazut pe net ceva cu trei margini insa mi-i se parea nu asa de lunga si mai lata...
Cu bouncerul.. insa nu am habar ce sa fac...

Azi il suna socra pe al meu ... ca sa nu o cheme pe fetita cum vrem noi sa ii zicem MAria ( dupa bunica) Dana ( dupa socrii ) ... ahhh...
A zi ca eu vreau Alexandra dupa primul prieten..?? noi nu am gandit asa departe... of femeie ne f... si se certa fetelor cu al meu ca de ce nu ii respecta...

Noi am zis ca ramanem fie la Elena Alexandra fie Ana Elena.. mama zicea si Ana-Maria Elena ( insa e cam lung)...
ce ziceti ce va place? astept sugestii.. oricum pe mine ma cam doare sufletul sa ii schimbam numele ca noi o vorbeam cu numele..

31+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput