LMA Rebeca - Delfinasi in sarbatoare (154)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Mai dar numai eu ma bag in seama pe aici?

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Sunt si eu dar pazesc copilul, pun hainute la uscat...

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Acum sunt si eu. Am hranit plodensteinul. Plodenstein care vroia sa-mi testeze nervii. Am facut niste borcanele, maine plecam la Suceava si pe drum nu vreau sa risc sa ajung cu mancarea stricata. Eii, bineinteles ca am gatit cu serenada si impiedicandu-ma de plodenstein, de fapt, noi altfel nici nu stim . Eu am numai vanatai pe picioare,am niste picioare de zici ca invat sa merg si eu, mai cu smulsul parului, icearca sa-mi smulga si urechile, ma musca (dar in joaca, si rade, e asa scumpel), ma trage de urechi, vrea sa-mi scoata ochii, sa-mi smulga sprancenele, ioiii, am un mic tiran.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!


MAREA INTALNEALA
- MUNTE
pt 20 aug - 3
pt 27 aug - 3
pt ambele variante - 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Diana spor la treburi mami!


Bumble, sunt semne de iubire

Asa stiu ei sa-si arate dragostea deocamdata



Eu misun pe la bucatarie, Raducu doarme...asa program aiurea de somn si-a facut cand toata lumea mananca, el doarme...toata dimineata a avut numai chef de joaca, mers - am uitat sa va zic ca ieri a facut vreo 2 pasi fara sa se tina de nimic, era asa haios, cum se clatina el ca un om beat dar e foarte precaut, daca vede el ca nu are echilibru, imediat intinde manutele sa il tinem

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Puiutzmic, Berti NU s-a saturat de orez, morcovi si nan fara lactoza. manaca saracul tot si bea si ceaiul ala de menta si sarurile de rehidratare si bioticsul, nimic nu zice. Si mananca aceasta minunata mancare de sambata trecuta. Mi-e asa mila de el, ca mai apare Teo cu cate ceva prin mana si plange ca vrea si el, se intinde si il fac pe Teo sa dispara din raza vizuala. Mi-e asa mila de el.

Cred ca se citeste disperarea pe fata mea si vrea sa ma inveseleasca, asa ca manaca de sparge.

Sa va mai zic, ca la noi anul asta e anul bolilor, nu stiu ce am patit, are polipi si s-ar putea sa trebuiasca operat si mai are o dilatatie pe la rinichi- am incercat sa citesc cate ceva pe net sa vad ce inseamna, dar mi s-a facut rau. Acum caut medic urolog bun sa mergem sa-l vada. OF, nu se mai termina odata. Si cand ma gandesc ca Teo pana la 2 ani nu a fost nici macar racit o data, era asa de bine.

Asa mi-as dori sa nu manance si sa nu doarma si sa nu stea o clipa, numai sa fie sanatos.

Va pupam, multumim pentru mesajele de incurajare si multa sanatate fetele lui Crissy si ceilalti copiluti sau parinti bolnaviori.

Vacanta minunata celor care pleaca acum! Sa va intoarceti frumosi, bronzati si relaxati! Noi daca e totul ok plecam in august la Dorna. sper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Crissteo, bravo lui Berti, al meu e cam mofturos...

Sanatate multa, sper sa nu fie nimic grav la rinichi! Nu cunosc nici un urolog bun, ca ti l-as recomanda imediat.

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Multumesc mult mamicii care a recomandat siteul cu pediatrul de la cluj, nu scriu exact denumirea caci nu stiu daca am voie. Am intrebat ieri ceva si am primit raspuns. Excelent. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Puiutz mic, multa sanatate puiului mic. Ia uite, Raducu e nascut in aceeasi zi cu Berti, de aia mananca amandoi orez si morcovi. Sa va faceti bine repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Puiutz eu am fost la eforie ma devreme dar nu am numarul paulei si eram si fara mara..
Eu nu am primit nici un sms dar astept.
La 4 ne intalnim cu cineva copilul ramane cu mama mea si la 6 7 e tocmai bine

mara
Mami de Mara Nicolle
(20.08.2010) si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Crissteo, cum i-au gasit problema la rinichi???? Of, dragii de voi, ce va mai chinuiti. Pediatra aia e chiar super, am vazut pe Fb ca raspunde tuturor intrebarilor!

Puiut, bietul Raducu ce se mai chinuie cu papa, iti dai seama ca nu ii place, dupa atata papica buna.

Copilul meu e tare marait peste zi, de abia mai tin pasul cu el. Am mare, mare, mare noroc ca eu nu gatesc pentru noi, poate o data la 3 sapt. Ca de mai trebuia sa fac si mancare, nu stiu zau cum ma descurcam.

Bumblebee, ce faci la Suceava? Mergi la Crissy?



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput