LMA Rebeca - Delfinasi in sarbatoare (154)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Racusor

Andrei e tare, tare frumusel. S-a facut baiat mare.Iar tu arati foarte bine si radiezi de fericire cu puiul mic in brate. Mi-au placut imaginile de la hotel. Il voi studia si eu mai in detaliu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Racusor te mai stresez si eu cu o rugaminte. Imi poti trimite pe PM cat ai platit tu si ptr cate zile? Caci imi place ce am vazut pe site si vreau sa-mi fac niste calcule. Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Si daca tot e sezonul gratarelor:
Cand un barbat se declara pregatit sa preia prepararea gratarului, se declanseaza urmatoarea serie de evenimente:
1) Femeia cumpara mancarea.
2) Femeia face salata, pregateste legumele si desertul.
3) Femeia pregateste carnea pentru gratar, o aseaza pe o tava, impreuna cu toate celelalte ustensile necesare si o duce afara, unde barbatul sta deja asezat cu o bere in mana in fata gratarului.
Si aici vine punctul cel mai important al intregii desfasurari:
4) BARBATUL ASEAZA CARNEA PE GRATAR!
5) Apoi mai multe activitati de rutina, femeia aduce farfuriile si tacamurile afara
6) Femeia informeaza barbatul ca carnea mai are putin si se arde
7) EL ii multumeste pentru aceasta informatie importanta si mai comanda totodata inca o bere la ea, in timp ce EL se ocupa de situatia de urgenta.
Si apoi inca un punct foarte important!
8) BARBATUL IA CARNEA DE PE GRATAR SI O DA FEMEII!
9) Apoi urmeaza din nou rutina. Femeia aranjeaza farfuriile, salata, painea, tacamurile, servetelele si sosurile si aduce totul afara pe masa.
10) Dupa masa femeia elibereaza masa, o curata, spala vasele
Si din nou, foarte important!!!:
11) TOTI IL LAUDA PE BARBAT PENTRU CALITATILE LUI IN ARTA GATITULUI SI II MULTUMESC PENTRU MANCAREA SUPER BUNA!
12) Barbatul o intreaba pe femeie cum i-a placut faptul ca nu a fost nevoita sa gateasca si cand observa ca ea e cam botoasa, ajunge la concluzia, ca pe femei nu le poti satisface oricum niciodata.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!


MAREA INTALNEALA
- MUNTE
pt 20 aug - 3
pt 27 aug - 3
pt ambele variante - 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

roxana ai PM

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

eu stau pe net ca andreiu doarme si mama face de papa ce bine e...inca o zi de leneveala, doar am de strans bagaje si de facut putina curatenie

azi papam peste la cuptor

Andrei a devenit tare pofticios, la mare, cand l-am luat la restaurant a lipait din ciorbica de vacuta, mama, ce i-a mai placut si de la tati cartof la cuptor si ficatel

si acum daca papi langa el vrea si el, asa ca de dimineata a papat niste rosiuta, s-a strambat el putin, dar a fost incantat pana la urma

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

crispro, niciun alt simptom inca. Dimineata s-a plans de durere de burtica, a fost la baie si a tras cateva partzuri si gata. M-am uitat in gatul ei si e rosie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

neata fete!

mi-a iesit pe nas ziua de ieri

Raducu cu mofturi la orezul cu morcov (cred ca s-a saturat saracul...de 3 zile tot mananca orez), nu a mancat decat max. 100-120 grame.

Apoi chinul pamantului cu Humana HN...este atat de dens si se amesteca atat de greu, incat abia dupa 2 incercari am reusit sa prepar un biberon Mai intai i-am dat ca piure, dar era ca un fel de aluat cleios, Raducu a mancat vreo cateva lingurite si nu a mai vrut, probabil era greu de inghitit asa de cleios si nici gustul/mirosul nu cred ca i-au placut...

In concluzie, am aruncat cam jumatate de punga de Humana ieri numai pe experimente... Aseara mi-a venit ideea sa pun cate o masura si sa agit bine dupa fiecare si in sfarsit am reusit sa-l amestec ca lumea, numai ca pe Raducu l-a luat somnul si a baut doar jumate de bibe.

Eram sigura ca o sa se trezeasca peste noapte si asa a si fost... am incercat cu leganatul, l-am adormit, l-am pus in patut dar s-a foit pana s-a trezit iarasi L-am luat iar la leganat dar era cu ochii mari...asa ca am scos ultima arma din dotare - tzitzi - si a adormit in 10 min....nu prea a supt mare lucru ca nu avea ce, dar destul cat sa-si amageasca foamea.

In total am stat treaza apraope 2 ore

Macar a dormit pana la 8 , cand a mai durat aproape 1 ora sa-i fac bibe, pt. ca m-am hotarat eu sa procedez pt. preparare cum e scris la instructiuni - esec total, iarasi s-a format guguloiul de aluat in biberon, iarasi am aruncat! Asa ca am fiert alta apa, am oparit bibe, am agitat iar dupa fiecare masura, am racit la jet de apa rece ... bietul copil aproape adormea, cred ca-si pierduse speranta ca va mai primi ceva de mancare In fine...dupa ce a tras un pic din bibe si a dat iarasi de gustul diferit...nu a mai vrut M-am gandit ca poate nu curge bine prin tetina aceea si ca nu se complica sa suga..i-am schimbat tetina cu una cu flux reglabil si in sfarsit a baut tot in 5 minute

M-am intins ca o placinta...scuzati...urasc Humana HN

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

la gustare i-am facut mucilagiu de orez la blender si am pus si cateva masuri de Humana HN, tot asa amestecand dupa fiecare cu blenderul. A iesit ca o spuma, cred ca o sa-i fac asa si lapticul

A papt tot, cam cu cantec, dar sunt bucuroasa ca a mancat!

La pranz iarasi orez+morcov, deja mi-e mila de el


Crispro, ma bucur ca Vladut doarme toata noaptea! In sfarsit te poi odihni si tu

Racusor si mie imi pare rau ca nu ne-am vazut cat ati fost la mare, sper sa ne vedem daca ne anunti cand mai vii.

Inca nu am reusit sa ne adunam toate fetele sa ne vedem, poate reusim azi. In jur de 18-19, dar tb. sa mai vb. inca o data, pe la 15-16. Ok fetele? V-am trimis si sms mai devreme un pic

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Crissy, ce bine ca si-a revenit Beatrice! Dar imi pare rau de Elise mititica! Pupicei si sanatate multa, sa-si revina si ea repede!

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Racusor, superbe pozele, arati minunat, esti frumoasa si radiezi de fericire cu Andrei in brate! Iar el e un puiut tare smecheras si frumos foc!

Foarte placuta locatia aleasa!

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput