LMA Rebeca - Delfinasi in sarbatoare (154)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

paula, dar la tine continua peripetiile! oricum, sa suni cumva la banca sa-ti blocheze cardul!! cred si eu ca Raul vrea la nisip. eu patesc cu Isa de fiecare data cand o incalt, fuge la usa de la intrare si da cu palmele, ba mai zice si "ba", adica "pa"

intrebare: cu ce combinati ficatelul ca sa fie mai "comestibil" pentru delfinasi?




am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Neata
Vin si eu la cafea!! Raul se smiorcaie prin casa, ca nu intelege de ce nu-l duc la nisip . O sa-i treaca sper in 2, 3 zile...
Eu am constatat acum ca mi-am pierdut si portofelul. Nu aveam bani, dar aveam cardul si actele. Si banuiesc ca nu pot sa ma duc la banca fara buletin. Si uite asa sunt fara bani
[


neata
paulica mama imi pare rau pt pierdere
la banca te poti duce cu pasaportul, este un act cu care te poti identifica
pupici

ps: multi ani sarbatoritilor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Mirela , merci mult!!! M-ai salvat!!
Rody, eu inca nu i-am dat ficat, i-am dat doar pateu de pui..

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

crispro, fetele sunt bine, azi mi-am revenit si eu, duminica si ieri am avut si eu episoade de febra, frisoane, transpirat

paula, iui ce mai patanii. Bine ca ati ajuns acasa si copilul nu a fost afectat in niciun fel.

tanti, nu stiu ce sa-ti zic... Povestea me pe scurt: eu am pb cu tiroida, mi s-a crescut doza de hormoni pe care o luam (euthyrox) prin urmare am intrat in falsa menopauza. Asa ca, pt a stimula CM sa vina, dr. endocrinolog mi-a prescris duphaston dupa o anumita schema.
Intr-a treia zi de luat mi-a venit CM. Nu stiu cat e de sanatos pt tine. Se ia 1 cp de 2 ori pe zi (dimineata si seara, cam pe la aceeasi ora), 5 zile. In ziua 3 ar tb sa-ti vina. Despre Duphaston citesti www.pcfarm.ro/prospect.php?id=1172" target="_blank">aici.

nela, nu cred ca ai trimis niciun mesaj pe grup. Citesc de probleme cu masina... Cel mai bine e sa plecati noaptea, ar trebui sa doarma pe drum. Eu am pb cu Elise, are rau de masina. In special daca e drum rau, cu serpentine+gropi. La un copil mai mare poti aplica mai multe sfaturi, la el... nu stiu ce sa-ti zic. Ai grija sa nu-i dai lapte, ala il vomita imediat. Sa ai ceva sarat si uscat la tine (covrigei), privirea inainte. Daca intri pe mess te indrum cum sa pui poze

racusor, de cand imi tot bat gura ca in loc de NU E VOIE functioneaza mai bine DACA FACI/NU FACI SE INTAMPLA X pui de racusor rasfatat.

rodyka, ficatelul il pun in piureuri de legume. I-am dat pana acum doar de 2 ori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

paula

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Mi-am gasit portofelul!!! Dupa ce am desfacut toate bagajele si le-am imprastiat prin casa, am scotocit peste tot...l-am gasit la carucior, eu mai pun hainele lui Raul cand iesim la plimbare, sus, pliez copertina de soare si acolo l-am pus, sub o gecuta a lui pe care am uitat sa o pun in bagaje...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Mi-am gasit portofelul!!! Dupa ce am desfacut toate bagajele si le-am imprastiat prin casa, am scotocit peste tot...l-am gasit la carucior, eu mai pun hainele lui Raul cand iesim la plimbare, sus, pliez copertina de soare si acolo l-am pus, sub o gecuta a lui pe care am uitat sa o pun in bagaje...


de ce nu ma mir prea tare? vezi, de-aia ti-am dus dorul!


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Tudor Constantin de baby78 La multi ani sotului! (cu intarziere.
Denis Gabriel de princess

Paula, ma distrezi de dimineata. Ce de peripetii la intoarcere , bine ca s-a terminat cu bine.. Superbe pozele!

Ce mamici frumoase, ce delfinasi frumosi!!

Nela, daca printr-o minune chiar va fi o MARE INTALNIRE si tu nu vii din cauza kg-elor.. vin dupa tine, clar??

Crissy, ce-o fi fost la voi? Bine ca sunteti bine..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!


MAREA INTALNEALA
- MUNTE
pt 20 aug - 3
pt 27 aug - 4
pt ambele variante - 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Despre MAREA INTALNIRE, sa va zic la ce concluzie am ajuns.
Daca nu ne hotaram2, 3 mamici sa ne intalnim, cu locatia exacta si data nu se va face nimic. Hotaram 2, 3 mamici ce si unde si apoi vedeti ca se vor aduna toate. Deci batem azi in cuie MAREA INTALNIRE?
Eu nu cred ca pot pana dupa 23 august, pt ca e sesiune de proiecte, dar nu-i nimic, ca eu vin pe rand la toate. Deja am cunoscut personal 9 delfinasi si nu mai am chiar asa multi

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

s-o vedeti pe www.youtube.com/watch?v=E4BGO_qs1DY" target="_blank">pitica mea umblareata aseara pe terasa. am pus si , alea stiti deja ca-s la semnatura


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput