Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(57)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Lucia, Simis, Gabi, Roxx fetele. Doamne ce bine este sa ai cu cine vb, si voi mereu aveti cate-o vorba buna pentru fiecare

Cereale mananaca cand vrea ea, ca de exemplu astazi 5 linguri de cereale cu vreo 6 de apa. Ieri decat doua de cereale...depinde de zile
nu am incercat sa le amestec cu fructe, cred ca trebuie sa iau alt gen de cereale pt fructe, nu?
eu ii dau acum orez cu roscove

cu biscuiti nu am incercat dar este musai sa cumpar - parca la Milupa erau unii pt bebei, nu? ca pana comand pe net, trece vremea

Fata este super vesela, activa, nu imi fac probleme pt asta - de-as vede-o si molesita as intra si eu vb lui Simis la agitati

Roxx - noi in Colentina avem casa. Acolo am stat din 1980. Am daramat anul trecut si am construit de la 0
noi stam cu parintii mei - si era nevoie de-o casa mai mare, cat pt doua familii. Ne-a iesit prin piele dar sper sa merite pe viitor tot acest sacrificiu
Am fost internate la spitalul de pediatrie Medlife


Alina, mamica super fericita de Anais Maria.

pozici
botez


"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Ziki & Raluca sa aveti o zi superba maine!
Sa fie intr-un ceas bun!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

roxx, vroiam sa zic ..cine mai are de adaugat( aici evident) vis a vis de acel tabel...pareri etc
de ex ulei de masline nu l am gasit acolo dar sunt trecute o multime de condimente

wudy, Eva la 5 luni avea 6.300,luase tot asa 300 gr in luna a 5 a, alaptata exclusiv, iar acum dupa 3 sapt cu ceva piureuri de fructe, putina supa si cateva lingurite de cereale a luat 300 g in 3 sapt

si mie mi a recomandat pediatra fier de la 5 luni, dar nu i am luat pana acum, ma gandeam de la 6 luni sa incep sa i dau, dar nu sunt asa convinsa, nush...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Roxx magazinul Organic Baby e pe la Romana. Sunt cei cu site-ul. Am gasit adresa pe site si am preferat sa ma duc sa vad pe viu produsele.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

apropos de analize gresite,pe la o luna si ceva mi a recomandat pediatra o urocultura
buun, ii iese infectie urinara cu pioceanic, binenteles ca am luat o razna, nu prea vroiam sa cred ca am nascut la o maternitate privata( stiu ca nu e un argument solid), dar totusi...si in afara de asta nu prezenta niciun simptom...doar ca icterul prelungit al Evei era posibil sa se daoreze unei infectii cu ecoli
si i am repetat analiza la alte 2 laboratoare, si a iesit ok,nici urma de infectie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

RALUKARA, multam de info, am mai scris, dar vad ca nu s-a postat! Pup! Si sa fie cu noroc miine!

ROXX, cica ”produs natural” poate fi de multe ori teapa... Eu stiu ca ”bio” inseamna ca are chestii nocive, dar in niste limite impuse. ”Eco” are 90% chestii reale, si doar 10% insecticid etc. Eco e mai bun ca bio. Oricum, pamintul tine in el muulti ani chimicalele, ca sa zic asa, asa ca habar n-am daca istia care cultiva eco tin cont de asta si se apuca sa cultive pe un pamint ”virgin”. Apoi, ei imbogatesc cu balegar, de exemplu. Tata mi-a zis ca daca animalele tocmai au fost tratate sau consuma mincaruri cu porcarii, nici pamintul nu mai e eco... Fragrant, ma contrazici?
Eu una stiu, si am mai zis: rosia mea din gradina se inmoaie, curge, face musculite in 3 zile. Rosia sora-mii bio de la un magazin de maaare fitze, a calatorit din Franta si a stat bine-mersi in frigider vreo luna. DAR! Eu am un peticut de pamint de cultivat,asa ca nu pot minca decit uneori, de fandoseala, ca nu ne ajunge, plus ca vecinii mei stropesc la greu florile ba sa creasca maaari cu azotat, ba impotriva manei, a mustelor, a paduchilor, sunt dementi-obsedati toti in jutul meu... asa ca pamintul meu sigur are porcarii. Si uite asa, ne invirtim in cerc, crezind ca facem treaba..
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Doloress -
Noi incepusem sa ne prostim cu tot felul de gusturi dinaintea vaccinului
acum, dupa internare nu i-am mai dat decat cereale
vreau sa ajung pe la tara sa vedem, poate s-u copt pe acolo ceva fructe, morcovei etc

Da Roxx, la Baneasa, la Medlife ne-am internat
Conditiile sunt excelente, asta ca si cazare. Infirmierele super ok, asistentele la fel, exceptie facand una singura care era de garda cand ne-am internat noi, am zis ca o omor cu mana mea. Dupa ce m-am ratoit la ea cred ca tot spitalul stia de mine
Ne-a urmarit 4 medici, adica fiecare pe tura lui, daca li se termina tura nu se sinchisea sa se mai intereseze de tine, sau cel putin nu i-am vazut eu la ochi, nu au venit la mine
Era de garda cand ne-am internat Alina Popa " prietana ta"
Apoi Dna Rasnoveanu care a bagat toti sperietii in mine
Dr Ecaterina Popescu care ne-a externat - o tipa ok cu care am povestit mult
Cel mai mult mi-a placut si ca om si profesional vorbind a fost Dr Craiu Mihai care este medic coordonator al sectiei de pediatrie
Mi-a alungat toate temerile pe care mi le bagase pe gat cu palnia Madame Rasnoveanu
Asa ca si concluzie si aici exista uscaturi dar oricum inzecit mai bine decat la stat

Alina, mamica super fericita de Anais Maria.

pozici
botez


"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Mama ce viteza aveti la scris...

Mada costa 32lei/ 24buc. Cam atat sunt si Pampers Premium pe care-i luam pana acum. Sa studiez sa vad daca sunt si pachete mai mari.
Si eu ma asteptam sa intind kk peste picioare, dar sunt ok... kk ramane la locul lui!

Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Roxx si noi va ! abia va asteptam sa incepeti si voi cu autodiv ca din cate-mi amintesc ai zis ca pe 1-2 incepi, nu? Ai printesuca mare de 6 luni!!! Sa fie sanatoasa ca mumoasa e oricum!

La Angi mergem - am fost ai anul trecut si mi-a placut tare mult. Zona linistita, conditii foarte bune, pret rezonabil - gazda perfecta! Poze pe Facebook la ea gasesti! Haideti si voi!

Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

N-am ajuns inca la partea cu explicatia de ce a nascut Mamutz acum, dar ce mai conteaza... bine ca-s bine - sanatosi! Felicitari mami! Bine ai venit pe lume puiut mic!

Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput