Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

yasmi eu sunt pe aici
ce scumpica e buburuza ta cu racheta de tenis
fetelor care ati luat seminte de schinduff ce gust are? e bun?? eu mai am ceai de lactatie doar pe maine si as vrea sa incerc schinduf dar numai daca e bun la gust si daca gasesc pe aici pe la mine. daca nu raman la ceaiu meu

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011


e amar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

ms miki

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

am pus si vreo 3 pozici noi-noute...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



tare mult imi place de yasmi , anul trecut poezii in engleza, anul asta tenis, bravos

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Noapte buna mamici !!!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Noapte buna mamici !!!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)


si eu va urez, Noapte buna !!!

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Noapte buna mamici !!!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)


si eu va urez, Noapte buna !!!

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata.

M-am bucurat de poze noi sa mai clatesc si eu okiu'
Lalely, ai aratat traznet, rochia minunata si te-a avantajat...iar David frumusel tare...
Lavi, felicitari pt yasminutza, se pare ca e tare precoce...mie la 4 ani nu mi l-a acceptat pe dav la tenis...nu prea asculta de comenzi, desi era inaltutz si fizic ar fi fost potrivit...dar tot voia la mine(eu eram cu Mati mic, in carutz, nu puteam sta langa el)..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

va multumesc de complimente!!! chiar aseara ne uitam la filmuletele cu iasminuta de cand avea 4-7 luni si atat de bine seamana Lucas cu ea.....parca ar fi copii...

simo, noi nu am avut astfel de pb niciodata, am 2 copilasi tareeee independenti, o zi nu a plans la gradi sau sa merg undeva cu ea si sa vrea la mine sa nu asculte la ce trebuie. e superrr la tennis, doar ca parca totusi e un pic cam micuta dar macar face un sport, activitate fizica. si ea nu are nici macar 4 anisori ci 3 ani si 8 luni face maine

mada am sa caut pt tine un filmulet doua cu iasmi de cand a inceput sa vb (ffff devreme) si de la prima serbare de la 3 ani de la gradi. sper sa am.

mai stau cu voi 0 ora apoi merg sa imi aduc juniorul acasa!!! de abia astept sa il smotocesc

mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata,

Yasmi,Catank,Dya,Madutza,Roxy,Alexina,Simona...multumesc de aprecieri!!
Am un cavaler frumos ..dar imi doresc mult sa fie si sanatos..sa ne ajute Dumnezeu sa mai remediem oarecum problema...

Dya intrebai de rochita..am luat-o din Unirii..nu stiu numele magazinului dar undeva la etajul 2 si am dat pe ea 290 ron....Mi s-a parut foarte ok si chiar m-a avantajat cum ziceati voi...Am vrut sa arat super la botezul fiului meu pe care il iubesc ca pe ochii din cap!!!



Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza neata
sunt de pe notebook sper sa trimi t mesajul dupa 5 clikuri sa se deschida pagina

fetele sigur o sa mai pun poze...dar ieri am zis ca in momentul trimiterii hopp mi s-a trezit mandra si plangea nu doar striga....
oricum ieri a fost o zi de cosmar..nu a dormit mai deloc...acum poate o veni si la noi vremea cu mai mult timp in care sa stea treaza..desi eu nu imi doresc..as vrea sa doarma legat intre mese pana la 1an...ca bine mai e

acum doarme pe burtica..pt prima data..e haioasa rau...la 10minute apare un fundulet la orizont....se intinde nu stiu ce tot face....dar trebuie sa o culc pe burta ca i s-a turtit rau capul la spate...

abia astept sa intru sa vad si eu pozicile...yasmina tenismena si mai ales rochia lui lalely....eu nu ma pot lauda cu o rochitza speciala de botez..m-am imbracat cu ce am avut...nu cred ca ma tineau nervii sa caut ceva pt mine.....sa caut printe pozici si sa vad daca exista vreuna in care apar intreaga sa se vada rochitza....sincer poze cu sotul si cu fata sau cu amandoua nu am...
oricum botezul fiind pe graba nu a iesit exact cum am vrut..plus ca au fost si ceva neintelegeri ...de ex. nasii au intrziat si preotul a inceput slujba dupa ce i-a asteptat 10 minute..imi venea sa mor..fata a fost tinuta de sora mea la inceput...apoi a venit cumnatii au preluat fata dar cine mai veise cu cumnata statea cu cutiia cu rochitza si cu punga cu pledul in mana fara sa o intinda pe masa..cand preotul a zis sa dezbracam copilul eu am intins alea pe masa...chiar m-am suparat ca stiu ca mama nu trebuie sa atinga lucrurile copilului.....apoi sa inteleg de la soacramea ca tt cumnayul cu cumnata s-au suparat ca deh..trebuia sa me spunem ca la 12.30 incepe slujba nu ca trebuie sa fim la biserica....ei, asta ca sa se scoata tot ei...desi sotul la 11.35 vb la tel cu cumnata ....isi stabilise cu ea ca la si 12.15h sa ne intalnim la socrii la poarta sa vedem cum ii luam si pe ei....eu la 11.35 dai lapte la fata...apoi imbraco..eram nemachiata..am plecat cu rochia necalcata...nu era sifonata ,dar se cera un fier dat peste ea....la 12.si 13 minute sotul a intrat la socrii..erau neimbracat...a stat vreo5 minute..pe mie ma apucasera spumele in masina..am sunat la poarta si a venit..am ajuns la biserica nici urma de cumnati/nasi...eu crezand ca suntla biseica daca nu au venit la poarta socrilor....sotul ma lasa in biserica si pleaca spre socrii..popa cerea certificatul care era la el....nasii nu veneau..eu nu aveam minute pe tel...ceilalti invitati sositi erau care incoro....m-au trecut toate caldurile , dar am zis sa stau calma ca era un eveniment important pt fata mea....dar una peste alta la restaurant totul a fost bine...au fot cativa prieteni si cativa veri de ai mwi si de ai sotului +fimii si cumetrii....a primit fata multe hainute, jucarii si banuti....eu sincer nu ma asteptam la atatea....nici nu imi doream sa nu se inteleaga ca facusem botezul pt cadouri sau bani, dar m-am bucurat la final ca fata este iubit atat si a ajut parte de multe daruri...mai ales la cum incepuse petrecerea....
cam asta despre botez...daca nu povestisem pana acum chiar vroiam sa nu vb niciodata despre la cat fusesem de suparata cu biserica...aacum gata am trecut peste si vad lucrurile altfel...ma gandesc ca e fata trecuta in randul crestinilor si asta e cel mai important....



Mergi la inceput