Mamici si Gravidute Italia (106)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur
parca imi este dor de burta aia mare si rotunda, vb serios!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)


Sotului tau i-ai spus? Ca poate se rezolva .

Merci, nafi!!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 19s
Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui nafi

Buna fetelor!

SA NE TRAIESSTI CU NUMELE PETRO!

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DE AZI IN CAZ CA MAI SUNT SI NE-AU SCAPAT NOUA!

Eu sunt in prima pauza pe ziua de azi
Ricky e cu 38.5 febra de la vaccinul de ieri ( ala de varicela , rosolia..cum le mai zice) . azi aveam planuri de piscina, pregatisem si mancarea sa papam acolo...dar asa cu febra nu ne-am mai dus.
Totusi nu m-am lasat. I-am dat panadol si am plecat la lacul Garda. acolo a zburdat de n-a mai stiut de el. s-a minunat uitandu-se la lebede, am hranit ratustele, ne-am papat mancarea si am plecat. pe drumul spre casa a dormit in masina si abia acum am reusit sa-l adorm iar dupa o alta doza de antitermic.

Ma duc sa-mi trag sufletul un pic.
Numai bine tuturor!

UN VOT VA ROG!
http://lancaster.donnamoderna.com/lancaster/picture/8357/

Pasim in noul an cu speranta ca va fi si distractia va continua in formula trio

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629




mare sa treaca febra !

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur
parca imi este dor de burta aia mare si rotunda, vb serios!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)


Sotului tau i-ai spus? Ca poate se rezolva .

Merci, nafi!!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 19s
Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

NU,NU ....nu acum !

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Sa fie atunci cand va doriti!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 19s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara fetelor,

Ce faceti? La nani? Eu abia am mancat un iaurt si am zis sa vad ce mai faceti.

NAFI pupam pe musiu sa-i treaca febra. ai facut bine ca nu v-ati dus la piscina. cu soarele era si mai naspa.

ANDREEA tocmai azi am citit un articol in care spunea ca daca , copiii sunt raciti e foarte benefic sa-i ducem la mare. "Aerul de mare" contine saruri minerale plus alte cateva chestii foarte bune impotriva racelilor. cum se simte Ambra?

Deja nu mai stiu ce vroiam sa scriu..

Multumesc ptr urari ca si pe al meu il chiama Pavel.

Dimineata am fost si m-am vopsit la vechea mea coafeza. D-ne ce frumoasa m-a facutttttttt. Adica sincer acum.....mi-a nimerit exact culoarea pe care o vroiam eu si m-a coafat exact cum vreau eu, ca de aproape 2 ani ma tot duc la o alta coafeza si aia niciodata nu mi-a nimerit nici culoarea nici coafura.si ce am ramas masca.....daca la aia plateam aproape 80 euro....la asta veche am dat 48 euro!! Masa-n c..r......che fregatura!!

COSTY da, sunt norocoasa cu pielea pe care o am. Si mama a avut 4 copii si nici ea nu a facut nici macar o vergetura....banuiesc ca o mostenesc. Eu sunt din Iasi si locuiesc langa Milano. Dupa cum vezi la semnatura am 3 baieti.Cel mai mic pe 11 iulie face 5 luni. Deci sono anch'io fresca.

ALLY ce frumos ai povestit despre Edy al tau. Tare m-am mai amuzat la faza ca-si prinde mainile sub el.

KEMSY ma bucur ca ai achizitionat cremele. Uitasem sa-ti spun ca ptr zgaraieturi este foarte eficace apa oxigenata. Elimina bacteriile si ajuta la regenerare tesutului mai rapid.

ANNE eu cu culcatul in patut nu ma bag! Cand avea Ale 2 ani si 3 luni adica anul trecut in septembrie am inceput cica si noi "operatiunea patutul". A acceptat neasteptat de bine......ne-am mirat si noi. Era chiar entuziasmat de patutul ala frumos si dragalas. Dar la numai cateva zile a inceput sa aiba crize de plans isteric....dar efectiv isteric de ziceai ca intrase necuratul in el, duca-se pe pustiu.......la 1 noaptea si 5 dimineata.Ca un ceas!!DEci deja ne pregateam cand se apropiau orele astea. Initial nu am inteles de ce facea asa? Alin era foarte speriat si terorizat ca-ti spun...ziceai ca era necuratul in el asa de urat facea. O perioada extrem de urata..........incat am decis ca trebuie sa vorbesc cu pediatra sa ma trimita la un psihiatru........dar uite ca d-zeu...m-a luminat si m-a facut sa ma gandesc: dar daca el face asa ptr ca se trezeste si cand se vede acolo singurel il apuca nabadiile si de asta face asa????
si uite ca in prima noapte cand am decis sa dormim din nou cu el............adica ori eu, ori Alin........Alessio nu s-a mai trezit deloc in plans si a fost linistit si ne-a tinut de mana. Cam ptr o sapt a mai avut cateodata criza dar se linistea destul de repejor cand vedea ca e in patul mare. Acum doarme cu Mattia. In patul mare. Noi ne ducem la ei cand se trezesc ptr pipi sau lapte.....si pe urma cnad readorm plecam in camera noastra. Deci....Alessio nu a fost deloc pregatit psihic sa doarma in patut. Subconstientul lui zicea nu dar el atunci la fata locului aceètase patutul.In fine sa nu ma mai lungesc....Alessio va dormi singurel in aptul lui cand va fi pregatit. De atunci nu am mai avut nici macar o criza.....deci de asta iti spuneam ca nu stiu cum sa te sfatuiesc. Uite de exemplu Marco doarme numai in patutul lui. a dormit in carut pana acu' ceva timp....si de atunci doarme nu mai in patut si destul de volentieri......deci depinde efctiv de cum e copilul. Mult noroc cu Giuliano.
Ma doare nervul sciatic de nu reusesc sa stau in fund.

In dupa amiaza asta am fost la piscina.
Am plecat in timp ca pe urma a venit o furtuna!!!!De acum pare ca am dat drumul la aer conditionat asa s-a racorit in casa.
In noaptea asta sunt singura.

Sa va zic ca atunci cand mi-am pus in cap ca tre' sa dau jos colacelul de la burta plus sunculitele de pe solduri aveam 65,4 kile. Ei dragele mele dimineata aveam 60,9 kile!!! Deci e incredibil!!!! Tin dieta dar nu ca la carte. m-am lasat de abdominale... Tre' sa ma motivez din nou dar acum nu am dispozitia necesara. Deci am inceputul totul la inceputul lui aprile daca tin eu bine minte......deci sunt multumita.
Alin si el....avea 95 kile si dimineata avea 89,8 kile!!Deci e superrr.

Ma uitam cu nostalgie la cd-urile de la nunata.....hmmm ce bine aratam acolo si eu si Alin. Alin avea 83 kile....asta in 2006.....eu aveam 55 kile.....vita!!!

Ce sa va mai scriu?

Am cumparat un tortulet azi...am mancat cate o felie si l-am aruncat asa era de rau.

Ok, ma bag la nani ca-n noapte asta sunt singura....buona notte!!!!!




Alessio Michele (3 ani) , Mattia Gabriel (1 an si 8 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (4 luni) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

huhurez , dar asta e

Petro , mai tarzior lA MULTI ANI SI MULTA SANATATE!
lasa superstitiile ptr babute

Andreea tu mai poti sa fi pe 10 iulie??

Costy bine ai venit!
ptr colici este si un siropel omepatic Actenocol
dormitul in patut nici la noi nu a functionat nik ptr pitica

maine e ultima zi la asilo...mare bucurie pe fata, de fapt nu am mai lasat.o sa doarma saptam asta daca tot era cald si prin rmare nu am mai putut intra pe net nici la pranz

uitati.va pe fb cine imi modeleaza corpul

o zi buna gagici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns costyhunny spune:

buna dimineata fetele!
eu ma chinuiam sa raspund pe pagina cealalta pana sa inteleg ca este un alt capitol.
ce ati mai facut?
noi ieri am avut o zi plina de urlete si tipete ca din gura de sarpe..
m-am trezit cu o durere de cap de numa numa.
nu e nimeni din BRASOV sau de pe langa ROMA?
O zi buna la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Buna ziua si de la noi!!!


Daviduca, sunteti bine? De ce nu ai mai intrat?

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui costyhunny

buna dimineata fetele!
eu ma chinuiam sa raspund pe pagina cealalta pana sa inteleg ca este un alt capitol.
ce ati mai facut?
noi ieri am avut o zi plina de urlete si tipete ca din gura de sarpe..
m-am trezit cu o durere de cap de numa numa.
nu e nimeni din BRASOV sau de pe langa ROMA?
O zi buna la toate.

Eu am folosit preventiv pt colici Colikind !
Nu a avut si nu are colici...nu stiu daca acest homeopat a avut vre-o legatura !

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns costyhunny spune:

salutare din nou!
vad ca nu prea mai intrati
ALLYLAUR--am folosit si eu Colikind globule omeopatice si nici un rezultatplus toate siropurile si picaturile din tara si de pe aici
sincer m-am saturat de urlete si sa-l vad atunci cand vrea sa manance tre sa stau 1h.ca tipa,iarasi trage de la san,iara tipa iara trage si tot asa..
nu mai stiu ce sa-i mai fac
si pe langa astea(colici)mai este si problema ca el este si constipat.
offfffffffffff.
pupiki









Mergi la inceput