LMA Tudor si Aida - Delfinasi in sarbatoare(153)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bumblebee, da, singurel. De la 7 cand ii dau lapticul raman si eu cu el.

Oana, ma bucur ca a fost bine cu Matei!!! ce bine ca nu e cazul de orteze!!! sanatate multa bunicii, sa iasa bine analizele!

Crissy, mai mergeti azi la dr? cum faceti? mai are febra? eu zic ca nu e de la dinti, parca prea multe zile.





Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

La Multi Ani in primul rand pentru
Tudor si Aida - sa cresteti mari si frumosi iar viata sa va dea tot ce poate fi mai bun pentru voi
BB de CD27
Teodora Cristina
Raisa data viitoare sarbatorim

Denisa ma bucur ca a fost bine si v-ati simtit minunat...la fel a fost si pentru noi la Delfin a fost un concediu perfect!
poate la anul mergem la Cornelia
eu insa nu am putut sa il bag pe Matei in mare, avea doar 20 grade...mult prea putin...

Tina te inteleg atat de bine ma simteam la fel cu bunica anul trecut ...si vad ca o luam iar de la capat

Crispro eu m-am oferit deja sa va fac programare la kineto la care mergem noi, daca vrei iti pot ceda chiar programarea noastra care e in 6 iulie la ora 15.30





Matei - luna a 12-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Neata si de la noi!

Si al meu a dormit bine, culcat la 22.30, nu s-a mai trezit la 5.30-6 ca de obicei pt laptic, ci la 8.15, probabil s-a gandit ca mami si tati sunt f.f.f. obositi si i-am lasat sa doarma niste ore in plus

I-am dat lapticul si adormise la loc, ma gandeam ca mananc si eu linistita, dar nuuu...a trebuit sa mai intre tati o data in camera sa-mi spuna nu stiu ce...s-a trezit Raducu si nici gand sa mai adoarma la loc...asta e...

Acum am terminat si noi cu toaleta mea si a lui Raducu (se impotriveste teribil la curatarea ochisorilor, e o lupta de fiecare data). A facut iarasi kk moale....deja dureaza de vreo 3 zile...


Stiti ce credeu despre diaree si febra la eruptia dentara? Eu cred ca le scade imunitatea si atunci apar diverse manifestari de genulkk moale, febra, unii copilasi spunea crispro ca fac mucisori...Rody ma gandesc ca si bronsita Isei a venit tot pe un fond de imunitate scazuta de la eruptia dentara

nu dati cu rosii daca gresesc

In alta ordine de idei:

LA MULTI ANI bb de CD27, of, nici macar nu iti stim numele si ai implinit 1 anisor!

LA MULTI ANI Teodora Cristina de mericica30!

mi-e foame, ma duc sa vad daca am paine

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Oana, ma bucur din suflet pentru diagnosti...ti-am zis eu ca e super de treaba Vasilescu. In schimb, imipare rau pt bunica...una calda, una rece.

De 2 nopti, Raisa nu doarme, iar Azi noapte i-am dat nurofen si a dormit binisor....cred ca se mai pregatesc ceva dintisori.

Multumim de urari...are mama o fetitza mare...de azi intr-o luna sarbatorim.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ooana, una calda, una rece... super vesti despre Matei, bine ca te-ai linistit si tu . subiectul "bunici" e tare sensibil la mine, inca nu-mi iese din cap ca am fost in Ro si nu am reusit s-o vad pe mama-de-a-doua, si are anii care-i are...

Isa inca doarme, Maria la fel. e innorat tare afara, dar asa de cald! la 9 erau 29º, mi-e si groaza sa ma apuc de bucatarit ceva... ma duc macar sa pun iaurtul la facut si sa pregatesc aluatul de clatite ptr cand se trezeste Maria.




am implinit un anisor!!

am implinit 10 ani!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

LML Raisa! Peste o luna e sarbatoare maaaaaaaare!

ooana, ma bucur din suflet pt. Matei!!! Sper ca bunica ta sa fie bine, sa iasa bine analizele! Iti inteleg durerea! Singura bunica pe care o mai am are 91 de ani si are Alzheimer...uneori nici nu ne recunoaste, mi-e tare jale, ca ea m-a crescut, a stat cu mine de la 3 luni, ca mama trebuia sa mearga la servici si eu faceam nopti albe pe atunci...

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Rody eu sunt fan Europa FM, dar azi pe net nu mergea decat cel de Spania, asa ca ascult Europa FM Spania. Parca intru un pic in atmosfera voastra...fierbinte



Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonavlas

Oana, ma bucur din suflet pentru diagnosti...ti-am zis eu ca e super de treaba Vasilescu. In schimb, imipare rau pt bunica...una calda, una rece.

De 2 nopti, Raisa nu doarme, iar Azi noapte i-am dat nurofen si a dormit binisor....cred ca se mai pregatesc ceva dintisori.

Multumim de urari...are mama o fetitza mare...de azi intr-o luna sarbatorim.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010


nu te-am mai sunat ca am plecat tare tarziu din Cluj, dupa ora 22

Daca a dormit Raisa dupa Nurofen sigur e de la dintisori...ca si Matei a reactionat exact la fel!

Raisa se pregateste pentru dans? ca urmeaza petrecerile

Puiutz

Rody sper din suflet ca totul sa fie bine pana la anul cand te reintorci acasa


Matei - luna a 12-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata

Bebe de CD si Teodora Cristina

Raisa

Oana ma bucur nespus pt vestile bune de la doctor si imi pare tare rau pt bunica ta...sper din suflet sa fie bine...eu inca nu stiu ce inseamna sa pierzi un bunic

Tina suntem alaturi de tine si ne rugam sa ai putere sa depasesti acest moment cumplit

Eu sunt cam zombi...am dormit putin...de vreo 3 nopti Antonia se foieste si plange...azi noapte de la 2 la 6 nu am dormit...la 5 min incepea sa planga...si nu stiu din ce cauza...de la dinti nu cred ca nu simt nimic...si nu e plans de durere e mai mult o maraiala

Rody asa sunt eu cu Antonia...toata ziua e in picoarele mele...nu pot sa fac nimic...mai nou plange cand dau cu aspiratorul...mancare fac pe fuga cu ea lipita de mine...nu mai sta sa se joace singura....nici pe wc nu pot sa stau linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

Rody eu sunt fan Europa FM, dar azi pe net nu mergea decat cel de Spania, asa ca ascult Europa FM Spania. Parca intru un pic in atmosfera voastra...fierbinte




atata ca-i fierbinte, ca s-a innorat asa de tare de zici ce e seara, pe la 21.30-22...


am implinit un anisor!!

am implinit 10 ani!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput