Prietene la bine si la greu - 126

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Many, tare te invidiez ca esti la ai tai si mai ai ajutoare la razgaiat 'puiul de crevedia'



Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 31+ cu Radu Stefan

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Monis, ce mai faceti, v-ati intors?

Cory, imi pare rau pt "bubu", dar e bine ca toate analizele au iesit perfecte!



My english rose Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi


ne-am intors si umblu pe aici ca o gaina fara cap, ca sa desfac si refac bagajele, ca in 2 zile plecam cu totii in Bucovina. Cu totii fara tati .

all




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

noi am fost aseara la concert de muzica clasica in aer liber. am fost cu Ruxi, care a inceput sa danseze cand a auzit muzica, insa dupa un minut deja isi pierduse interesul si m-a fugarit tot parcul... asa ca mai mult plimbare si joaca a fost decat auditie...
insa... in seara asta, la concertul de muzica moderna merg fara copil, asa ca o sa fiu mai relaxata.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Mneatza la pranz

Eu cu lenea dupa mine si cu o stare de kko... parca era la moda piscina si nu butoiul.... ce mama ei de treaba oi avea? hormoni? oare? numai?
Licu, admirat lucrusoare. sunt tare fainute. Ce spui tu de burta miscatoare imi suna tare cunoscut.... de unde oare? de la prima sarcina? de la asta? de la amandoua. Aseara asta micu muta mobila in garsoniera. Imi pare rau de infectie dar nu ma pricep deloc
Monis, bun revenit si sa aveti drum bun spre Bucovina! Nu mai spun ca vreau si eu.... Imi pare rau ca e tot fara tati treaba... Cum s-a acomodat Iulian cu nisipul pana la urma?
Raluci, bafta la eco si sa fii cu o culoare pentru carut... stiu ca vrei si nu asa ca bafta!!!!

Nu stiu ce mai era de spus.... lansez de pe marginea butoiului mesajul si sa aveti o zi buna


AAAAAAAAAAA.... mi-am amintit: azi fac cinste, facem 8 ani de la nunta... dar fiecare cu treaba lui.... eu acasa cu pitic, tati la munci.... si se pare ca a si uitat de ziua de azi, chiar daca toata sapt trecuta am lansat intrebari si idei.... s-au prins ca nuca de perete.... ma tem eu ca doarme pe presul de la usa zilele urmatoare.... Dar, pana una-alta, sa ne delectam cu ceva bun de mancat si ceva rece de baut





Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

licu imi pare rau ca ai infectie, insa nu cred ca e asa rau, adica nu e ceva neobisnuit in sarcina. plus ca antibioticele pe care le vei lua sunt sigure in sarcina. sanatate multa

many imi place ca profitati la maxim de vara si de vacanta. bravo

raluci asteptam cu nerabdare culoarea caruciorului

cristina daca va culcati voi mai repede (macar o perioada) nu doarme si el? ca Ruxi daca ne vede ca ne-am culcat si e intuneric si liniste, chiar daca nu ii vine sa doarma, se culca, ca n=are de ales...

smara si licu cand eram gravi, m-am uitat la cursul ala "laugh and learn about childbirth" si am facut un rezumat. uite ce am notat despre contractiile BH:
"Contractiile Braxton-Hicks – dureaza mai putin de 30 sec. Contractiile apar din luna a 5-a, insa acum (adica in ultima luna de sarcina) se produc mai frecvent. Cum ne putem da seama daca e o contractie reala care declanseaza sarcina, sau una de tip Braxton-Hicks? Schimbati activitatea. Daca mergeti, asezati-va/intindeti-va undeva si contractia se va opri. Sau daca stati culcata, ridicati-va si incepeti sa mergeti. Daca e o contractie Brixton-Hicks, se va opri. Contractiile de sarcina continua, indiferent de activitatea pe care o faceti."




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

cuscri multi ani fericiti in continare si nu-ti mai fa sange rau, ca asa-s barbati... insensibili




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Da, Ramonika, asa mi-a spus si mie medicul despre contractii. De aia o intrebam pe Licu daca ii trec daca se aseaza/se intinde putin.


Ionela
, LA MULTI ANI FERICII IMPREUNA! Al meu anumit se face ca a uitat uneori ce zi este si in ultima secunda vine cu cate-o surpriza de ma lasa paf. Asa e el, ii place adrenalina. Poate si tati de Mihnea doar se face "ca ploua" si pune el ceva la cale de fapt...


Monis, drum bun spre Bucovina! sa aveti un timp de vis acolo! (chiar daca e din nou fara tati... )


raluci, asteptam rozand unghiutzele culoarea caruciorului.




Mami de Timi nazdravan si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

cred ca a auzit ca il barfeam.... ca m-a sunat sa ma intrebe daca nu am chef sa iesim azi mai pe dupaamiaza ... ca isi gaseste cateva ore daca vreau Nu e cea mai romantica invitatie.... dar e mai multe decat nimic....


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Salutare si de la noi!
Iarasi ploua, eu una vreau vara si soare ca azi maine vine toamna si inca nu m-am incalzit bine.

Laura- foarte frumoase lucrusoarele,despre infectie nu stiu ce sa-ti zic.Multa rabdare cu Amalia, mai ai putin si o sa te bucuri de cei doi piticuti

Smara- sa dea Domnu sa mai astepte bebelina inca putin si sa fie totul bine

Monis- spor la bagaje si sa ne pove cum a fost la mare, cand apuci

Raluci- sa treaca repede raceala,asteptam sa vii acasa de la eco

Many- vacanta placuta in continuare, am vazut si eu ce frumos a crescut Vladut

Cristina- nu stiu ce sa ti zic de somn, ca Amalia pe la 8.30 -9 ma ia de manuta sa incalzim lapticul si mergem la nani. Bine mai este si cand adoarme la 10 dar asta e. In schimb dimineata la 6.30-7 ne da desteptarea.

Azi noapte s-a trezit Amalia pe la 1 si se smiorcaia, nu vroia suzeta si asa scrasnea din dinti. Totul a durat vreo 5 minute apoi a adormit pana dimineata. Nu stiu ce a avut.

Pupici tuturor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Raluci insanatosire rapida si tie si lui Remus..si abia astept sa vii de la eco...
Ionela La multi ani fericiti alaturi de puisorii vostri...
Eu am asa o stare de somn... Azi m-am trezit la 11 si tot imi e somn...abia astept sa adoarma Andra si sa ma culc langa ea. Off ce greu imi mai revin dupa o noapte nedormita...

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput