Prietene la bine si la greu - 126

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Licu, eu am avut cred ca 2 infectii urinare cu enterococus in sarcina, am luat augmentin .Asta e o bacterie care salasuieste in zona anala, si e relativ usor sa ajunga si in cealalta parte (daca ai si vreun hemoroid ..... e si mai usor )

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Licu, de infectie nu stiu ce sa zic ca pana acum mi-au iesit bune analizele.

De contractii...nu sunt sigura ca e la toate la fel. Tu zici ca doar se intareste burtica, dar nu te doare, nu? Cedeaza (se inmoaie) daca te asezi cateva minute jos, de ex, sau la orizontala?
Eu contractii din astea nedureroase (doar cu intarit de burta) am avut aproape toata sarcina cu Timi, si am luat No Spa zilnic.

Vad ca Lumi nici nu a ajuns la cele dureroase si a nascut. De asta ma gandesc ca e diferit probabil, de la persoana la persoana.

In sarcina asta, mi se par parfum alea cu intaritul burtii si nici nu le prea bag in seama. Din luna a-7-a au inceput la mine alea dureroase, cu care m-am luptat si azi in cateva reprize si pt care iau tratament. Ma doare burta mult mai tare ca la ciclu (se intareste, bineinteles), ma doare tot mijlocul de simt ca ma rup in doua, ma ia cu transpiratii si aproape ca nu pot vorbi deloc in momentele alea; abia respir. Azi dupa-masa, timp de doua ore am avut asa contractii cam tot la jumate de ora apoi s-au oprit.
Azi am intrat in ultima saptamana din luna a-8-a. Numar zilele si orele pana lunea viitoare, cand as intra oficial in luna a-9-a (daca mai ajung....).

Te pup si ai grija de tine si micul fotbalist.

Edit: tu cum stai cu somnul/insomniile? Eu adorm abia pe la 3 dimineata, pana pe la 8 cand imi da Timi desteptarea. Ziua nu pot dormi deloc. Ma foiesc pe toate partile si mor de ciuda si nervi cand ma gandesc ce nopti ma asteapta... cu nshpe mii de treziri, fara mama dupa curuletul lui Timi ziua, etc...



Mami de Timi nazdravan si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12

Salutare!!!
Monica distractie placuta... da numai cokteiluri acoolice ne trimiti?

Mami fericita de strumfita


Clar!!! Nimic fara alcooale

Mami fericita de Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Neatza,

Dau o cafea ]mare tare si aromata, asezonata cu detoate,o as in termos sa fie buna si mai tarziu, suntem acasa

Many in sfarsit am savurat pozele, Vlad este un scump, mi-a facut bine sa va revad Gata febra, bubitet tot? sunteti bine acum da ?

Simina sa va fie de bine concediul, vazut pozele, arata bine complexul ala. Ma bucur ca ai avut ajutor cu Maya

Licurici da ce ai tu sunt contracvtile nedureroase, si eu am de cateva ori pe zi am avut si la renus, am bagat nospa.

Smara ce putin mai e cum sunt domnii H ?

Monisu v-ati intors?

Cory ma bucur ca analizele sunt bune, tineti-o tot asa, trec ea si sperietura

Eu cu Remus suntem raciti, eu cu nasul in batista si stranuturi si Remus cu tuse si muci , asadar aerul rece ne-a copt-o pana la urma

Azi mergem la eco

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 16+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neata..
Eu mai am putin si ma impusc, copilu asta se trezeste la 6 fara dimineata, la pranz vad ca incepe sa imi doarma iar numai o ora, seara adoarme undeva la 9jumate. Peste noapte foieli, frichineli, se trezeste plangand, sau mai rau- prin somn se ridica in curulet si se muta prin pat singurica, trebuie sa stau cu ochii pe ea sa nu cada din pat.
Sunt cheauna...Eu dorm prost, abia imi gasesc locul cu burtoiul meu mare si cand in sfarsit gasesc si eu o pozitie de dormit incepe Amalia plansul si frichineala, cere apa si tot asa...
Apai cu doi ma duc la balamuc....

Smara, si zici ca mami tau pleaca imediat dupa ce nasti??pfoai..muuulta rabdare si rabdare si bafta cu doi mititei in casa..Eu mai am putin si intru de pe acu in butoi.

Raluci, multa sanatate si tie si lui Renus, cu ce te tratezi? paracetamol si muuulta lamaie? Hai ca sunt mai rau ca un ceata de cu ce carucior vii aziLa ce ora ai eco??sa stiu sa fac patrula pe aici pana ne anunti.

Gabitza, multam frumos, citisem si eu de enterococus faecalis, daca ai sti cata grija am cand ma spal din cauza de H, si uite ca am cam patit-o Vad eu ce imi da sa iau tratament..tot la voi ma plang.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 31+ cu

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Licurici si sa nu mai fi suparata. Cu nospa se rezolva si pe cat posibil cu mult calm si liniste.


rares - clipe in spirala norocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Intrebare: pt retete compensate la farmacie cere si buletinul? ca vreau sa il schimb, si sa nu ma trezesc ca imi trebuie cumva zilele astea.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 31+ cu Radu Stefan

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Licu din cate stiu nu-ti cere, te pune doar sa completezi datele. Ma tratez cu oscilo si lamaie, paracetamol nu am luat nici la remus, o sa mai intreb deseara la medic, la 16.30 am programarea, sper sa nu se decaleze

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 16+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna dimineata,

Vin si eu cu o feliuta de tort, langa cafeaua facuta de Raluci.

Am reusit sa ne revenim dupa nunta de sambata, unde a fost foarte frumos, si toata lumea s-a simtit bine. Pentru mine a fost obositor, dar a trecut cu bine. Pozici sunt la semnatura in albumul de IUL.

Licu, primesti si fara buletin, dar trebuie sa completezi reteta cu datele din CI. Oricum, nu cred ca mai sunt fonduri pentru compensate (ieri am scos si eu niste medicamente pt soacra si cica era ultima zi). Imi pare rau ca nu te odihnesti cum trebuie. Ai grija de burtica, incearca sa te intinzi cand simti contractii. Eu stiu ca imi recomandase gine NoSpa.

Andrei inca doarme, dar seara se culca in jur de ora 23. As incerca sa-i schimb programul, dar nu stiu cum. La amiaza doarme pe la 13-14, cate 3 ore.

Tina , felicitari pentru renuntarea la scutec. Sincer,te invidiez. Tare as vrea sa scap si eu. M-am cam saturat de alergatura si scandalul la fiecare schimbare de scutec.

O zi frumoasa tuturor!



Cristina , Andrei Cristian , 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Neatza,

Many in sfarsit am savurat pozele, Vlad este un scump, mi-a facut bine sa va revad Gata febra, bubitet tot? sunteti bine acum da ?

tanti mama lu' Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 16+cu


Suntem "curati", nu mai are nimic. Hai ca sunt tare nerabdatoare sa vad caruciorul azi.

Noi suntem iar la tara. Iar are pofta de mancare, doarme bine si este razgaiat, cred ca stam 2-3 sapt. pana ne hotaram care este urmatoarea destinatie (bulgari sau Oradea-Felix).
Ce este naspa din punctul meu de vederea, este ca avem muncitori ptr. amenajarea etajului si este cam mult praf si zgomot, am incercat sa izolam cumva dar totusi.
Gata iesim afara


Mergi la inceput