Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

deci mai sunt si alti bebelusi "sadici" ca a mea . Simo , deci la tine se linisteste daca-l pui pe perna..dar eu nu am cum...de obicei traba asta o face la mijlocul zilei..acum 15 min mi-a facut din nou asa, si nu sunt cu perne la indemana

Fata mea ieri a dormit f putin pe timpul zilei, am
fost la mama si asa se intampla acolo..e mai mult zgomot; drept urmare azi s-a trezit abia la ora 12:00, adik a mai facut o trezire scurta la 8:40, apoi s-a culcat pana la 12:00 . A stat 2 ore si ceva treaza, acum doarme din nou.
Eu azi calc starmb cu dieta, fac dovlecei umpluti cu carne de pui

In concluzie...n-am ce sa-i fac Catalinei sa nu mai muste..

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, ally multu de raspunsuri. si la noi e bine, mada nu il chinui, cand imi aduc aminte dupa baita "verific"

mada lasa ca iti permiti sa te abaati de la dieta mie mi-a facut mami budinca de paste cu branza dulce si smantana , ciorbica de curcan cu smatana iar la felul2 voi face cartofi noi la cuptor cu carnita,ardei gras,dovlecel si usturoi verde. deci 2 zile nu mai fac mancare

irinuca al 2-lea este.HiPP - Ceai de plante.

ally, cu diversificarea suntem tot asa.... nu am trecut pe altceva inca...doar suculet...peste cateva zile vreau sa incep cu supica de legume. eu i-am dat si apa cand am fost caldurile mai mari.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Fetele, am si eu o pb cu titi . Catalina a inceput sa muste si sa traga de ele si ma doare raaaaaau
Dupa ce termina de supt incepe si se screme sa iasa afara si strange cu gingiile de san..de-l face plat apoi tanand de el isi intoarce capul in directia aopusa si trage de sfarc...dupa 2 trageri din astea imi dau lacrimile. Daca o pun jos nu mai face caca

Acum imi aduc aminte ca tot asa a inceput sa faca si Cristi, apoi a scazut lapticul iar la 5 luni si jumatate i-au dat dintisorii iar dupa 6 luni nu am mai avut curaj sa-i bag tata-n gura


Oare de ce face asa? lapte e in san, ca strang sa vad si tasneste. Ce sa-i fac sa na ma mai muste?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


si a mea face kk cu titi in gura, cam cu acelasi ritual..dar eu rezist, mi se pare ma ilejer fata de durerea care o aveam la ragade..
poti sa-i bagi degetelul si sa-i scoti sanul din gurita..si paote face kk asa in brate, o mai ajuti cu piciorusele flexate la piept ..altceva n-am idee..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada, ally multu de raspunsuri. si la noi e bine, mada nu il chinui, cand imi aduc aminte dupa baita "verific"

irinuca al 2-lea este.HiPP - Ceai de plante.

ally, cu diversificarea suntem tot asa.... nu am trecut pe altceva inca...doar suculet...peste cateva zile vreau sa incep cu supica de legume. eu i-am dat si apa cand am fost caldurile mai mari.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Eu am obs ca dupa ce bea ceiut este mai agitat si mai marait ....si ii dau doar apa si reactioneaza bine. Acum nu stiu cata cantitate pe zi are voi-nevoie...ca el bea nu gluma..trebuie sa-i smulg biberonul din gurita.

Am uitat sa te intreb: ce culoare aveau ochii lui Luca cand s-a nascut? Cand au devenit verzi ? Eu tot mai sper ca Eduard sa aiba culoarea ochilor mei(verzi) dar, el a ramas la negru/caprui de la sot. Este inca prea devreme pt definitivarea culorii dar, eu tot mai sper!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralukab


Mada, si eu mai patesc asa, altadata incepe sa tipe cu sanul in gura desi mai este lapte iar lui ii este foame. Il mai pacalesc schimband pozitia de alaptat. De cele mai multe ori prinde smecheria asta. Se mai potoleste si daca il tin un pic ridicat sa ragaie.
Astept si eu cu interes sfaturile de la celelalte fete

Mami de Vlad, 21.02.2011


da, si asta patim la greu..ieri la nici o masa n-a vrut san..bine a fost super maraita toata ziua..si am ajuns sa-i fac lp 30 ml ca s-o pacalesc si pe urma bagam tata.. o mai plimbam putin si o puneam iar..si tot asa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally dc s au facut deja caprui nu se mai fac verzi....ai lui lucas..hmm nici nu mai stiu ce culoare erau


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ally dc s au facut deja caprui nu se mai fac verzi....ai lui lucas..hmm nici nu mai stiu ce culoare erau


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Sunt inca in stadiu de negru/caprui...predomina negru!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

buna fluturasi dragalasi!!!!

LA MULTI ANI ,PETRA de Cami!!!!
La MULTI ANI, PETRA de Salo-sama!!!!
LA MULTI ANI, PETRU de Pisuc!!!!

LA MUTI ANI PT VOI SI PT TOTI CEI DRAGI VOUA CARE POARTA ACESTE NUME!!!!

cica si eu pe sot ar trebui sa-l sarbatoresc ca e paul, dar cand l-am luat si i-am zis la multi ani s-a si mirat , ca pe el u-l sarbatoreau de sf petru si pavel....asa ca nici eu nu o mai fac daca mamica lui nu l-a sarbatorit 27 de ani...

nu am apucat dimi sa citesc decat 1-2 pag...acum nu ma bag sa citesc ca mi se blocheaza notebookul aSTA....
dar ce mi-a ramas in cap....
Alexina ceai gasesti la farmacia de la bucla...HEPLfarm...am vazut eu si e si mai ieftin ca in cora cuvreo 3 lei...dar ia din cel cu musetel,anason si fenicul....

Andreea pai rares poate nu face kk daca ceaiul contine chimen....ia mai citeste pe cutie ....daca e cu chimen schimba-l cu cel cu fenicul..am citit ca chimenul constipa....il recomanda cineva la o tipa cu bb cu enterocolita

ma bag la nani ca tocmai mi-a adorit fosnita ce mica...iar pe cea mare am pus-o sa citeasca....dar cica se apuca de citit dupa ce isi face unghiile
pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99
[
...iar pe cea mare am pus-o sa citeasca....dar cica se apuca de citit dupa ce isi face unghiile
pup


------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)


super tareeee...sa vedem si oi mamicile de fetite ce ne asteapta


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ddooamnnee ce guraliva mi's azi se vede ca am stat deoparte in ultimul timp...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput