Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

buna dimineata!

In primul rand:

La multi ani, Petru de pisuc!!!
La multi ani Petra de cami!!!
La multi ani, Petra de salosama!!!
La multi ani, xeo!!!
La multi ani, tati de catank!!!

yasmi, multumim de aprecieri si te sfatuiesc sa va construiti voi casuta. Mai rar gasesti o casuta exact pe sufletul teu. Lucas este un dulce, avem si noi un plus din ala frankenstein..cap de catel, urechi de melc, picioare de gandacel si aripi de fluture

ally, ma bucur ca ai prins curaj, si conduci pe distante mai lungi. Sunt mandra de tine . Edy este un lungan, wow 68 cm, Cata a mea are doar 62 cm , la fel avea si Cristi la varsta ei, numai ca era mai grasan putin.

stefy, imi pare tare rau ca vei incepe serv si nu mai poti s astai acasa. Poate ai spus dar nu am vazut eu ...cu cine lasi pitica? Sta bunica ciprioata cu ea?

deea, asa a facut si Cata si-a tot supt pumnii si cred ca s-au marit si nu mai intra bine in gurita si de vre-o 2-3 zile si-a descoperit degetul mare . Ce ma fac eu acum? Cum o dezvat de deget? Nu vreau sub nici o forma sa o las sa renunte singura...fetita nasilor are deformata bolta din cauza asta, Va trebui sa poarte aparat. Suzeta o tine doar cand ii e f somn sau daca o tin eu cu degetul..in schimb scuipa orice are in gurita ca sa suga degetul...chiar si cand suge pe langa san vrea sa bage si degetul in gura

vas, nu am apucat sa-ti spun pana acum, ma bucur ca ai venit la noi. Si eu simt ca aici imi este locul, la fluturasi, chiar daca "buburuza" mea e nascuta chiar inainte de puiul tau Astept povesti sa le compar cu ale mele
Apropos, mi-a placut faza cu nota 10 a bebelusilor de vedete...cum primesc toti bebelusii nota 10 si toti sunt nascuti prin cezariana. Io am nascut 2 prin ceza si mi s-a spus ca 10 se da doar la nastere naturala...

strumph, da, e f curioasa sa se uite la fiecare jucarie, le analizeaza bine, bine pe fiecare in parte, dar jucaria la care zambeste cel maid es e Cristi , rade cu hohote cand o baga in seama

catank, si Cata tot 6600 are . multumim de aprecieri la pozici, Cristi lipseste din poze pt ca este la parintii mei toata saptamana. Am fost ieri in vizita la el si nici nu a vrut sa auda sa-l iau acasa, mi-a facut bezele la plecare, ma pupa si pa!
Aaa.. si e tuns acum , a fost sambata cu ta-su la frizerie, sapt viitoare pun poze cu el /
Nici cutele Catalinei nu sunt simetrice, eu am vb cu dr-ita si mi-a spus ca nu toate sunt perfecte pe lumea asta, o verifica de fiecare data la sold..ii strange picioarele si le deschide spre ext...am tot cauta eu pe net si daca e vre-o pb la sold, la miscarea asta de rotatie s-ar simti ca trosneste ceva.

bine ai venit, moulineta!

happi, distractie placuta!

dya, un Cristi dulce sa treaca raceala

simo,


Cata s-a culcat la 21:30, s-a trezit sa manance la 8:40 si s-a culcxat la loc..doarme si acum . A fost fata cuminte si m-a lasat sa citesc forumul si sa va raspund.


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!



am incepu deja,de luni..si da,buni made in cyprus sta cu gaza...si tati ca terminu muncile cand plec eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

cami si xeoiertareee!!! LA MULTI ANI FERICITI SI PLINI DE BUCURII SI PUIUTILOR VOSTRI!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Am ramas datoare cu cateva raspunsuri de aseara ca nu am mai intrat ca nu stiu ce am facut, am uitat vezi Simona, nu numai tu uiti de ce te duci intr-o camera, eu am uitat ce am facut aseara

Pisuc, tare mi-ar placea sa mearga si Sophie la Cambridge ca doar tati ei acolo a studiat si da, rivalitatea intre Oxford si Cambridge e mare inca ai mai pus poze noi ? Aiurea cu renovatul dar asta e , trebuie sa suporti nu ? cea mai fericita o sa fie bunica , o sa il aiba pe Petru mereu pe la ea vara asta

Xeo azi nu ne dai de veste ? ce fac pescarusii ? esti super tare le ai cu povestitul, imi place stilul ce fac mandrele, iar mofturi de domnisoare ?

Alexina, eu in locul tau, ca tot moldoveanca sunt si eu si rea de gura ii spuneam cateva de dulce asa cu drag ca pe la Moldova sau mai bine ii faceam cadou cafeaua , intre ochi

Miki, pai maine e ziua lui , de ce s-ar mai urca la volan bunicu ? si mai ales ca se naste si nepoata, poate de dimineata sa se apuce de petrecut .. beau si vin , beau si rachiu.... si mai departe nu mai stiu iar am uitat versurile , zici ca am baut ceva azi glumesc sa stii

raluka, dulce foc vladut in filmulet a mea se cearta rau cu jucariile de la carusel, o sa ii fac si eu un filmulet sa vedeti ce chiote si strigaturi face bine ca intr=un final ai rezolvat cu dosarul , nu mai e mult si te intorci la munca cu cine o sa il lasi ? bona sau vreo bunica? sau cresa?

madutza da ce dulce e Catalina si ce frumos o moteaza mami i-ai pus multe jucarele in jur ca sa aiba fata ce alege nu ?

Ally, tu la volan ? cum stai cu stocul de pampers ? hai ca s-o fi obisnuit saracu pana acum cu mami la volan sau nu inca ?

Stefya, stai relax ca si a mea e nervozata rau cateodata de isi roade pumnisorii si miauna si tipa de imi astup urechile cel putin sapt trecuta descoperise ca poate tipa si exersa draga de ea si ma exasperase, dar vad ca nu o mai pasioneaza asa tare, desi inca tipa, ca acum de exemplu, m-o fi auzit ????

dyadya, multa sanatate la puiut si ai grija de el sa nu dea in ceva mai rau tot cu caciula il tii ?

Catank, hai cu pozele ca te-ai laudat ca ai scula noua vezi tu cum dregi busuiocul ca fara poze nu te primesc

bb_yasmi, sa fie cu noroc cautarile de casuta sau teren si construit, eu zic sa fie deja construita ca ti se lungesc urechile pana se termina si iti intinzi nervii prastie in loc sa enjoy life asa cu casa gata construita numa va mutati valizele



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)
Gata s-a obisnuit mititelul si face kk acasa. Voi ce mai faceti?


Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

deea te pup draga mea
am tot zis ca ma uit si eu pe net
dar sincer
nu am timp de nimic
azi chiar sunt si chioara de somn
ca antonia s-a trezit pe la 6 ca niciodata
si a stat treaza pana la 8 cand s-a trezit petra
si eu ma culcasem la 1 noaptea
deci sunt ruptaaaaaaaa

ally, simo

stefy bine ai revenit acasa

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)


Sa va traiasca printesele ....

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

am terminat de citit!!! si am terminat si pauza..fug la trebi...vb cand ajung la scarbici..
va pe toate si toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui moulineta

Salut toate mamicile!!!
Bine ai venit!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Miki, Catank Rares a dormit cu mine in pat, ca la el in patut nu voia si pace, cum il puneam cum plangea. In aceasta minunata seara m-am chinuit cam o ora si ceva sa il adorm si sa il pun la el in patut, am facut vreo 4-5 incercari. Prima oara l-am pus din prima , mi-a dormit 20 de minute dupa care s-a trezit si apoi a inceput calvarul. Nu vreti sa ma vedeti peste patut, scot sanul sa suga din patut si am si grilajele alea, sunt de filmat, de camera de ras.
Strumphy am uitat aseara sa iti scriu ca am vazut poze cu Sophia in actiune si e o dulceata, o printesa frumoasa, frumoasa.

Ally ce faci mami? Felicitari pentru condus. Pozici noi de la Milano vede si ochiul meu? Stiu ca mi-ai zis sa intru pe mess, dar uneori nu am timp si daca am timp nu merge netul, asa figuri mi-a facut azi.

Cami, Pisuc si Salosama sa traiasca Petra, Petru si iar Petra, sa fie sanatosi si voiosi!

miki sa iti traiasca si tatal si nepotica si sa va bucurati de ei!

simo pup mamica frumoasa! Ce fac cei 3 printisori?

Deea Rares nu prea isi mai suge pumnul, acum isi suge buza, m-a innebunit! Felicitari pentru Stefy pentru exam de engleza!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011


Iubita, nu am poze facute strict in Milano ca si peisaj. Am facut poze la gratar, in parc, acasa....!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

mai imi bag si eu nasu' pe aici in timp ce ma "mamelesc"...ca acum cu muncile tre sa las laptic acasa ...si tare nu imi place cu pompa....
am pus si niscai poze din vacanta la bunici

cea mai fericita de cea mai frumosa si sanatosa printesica Christina Gheorghia



9.03.2011


Ce printesica superbaaaaaaaaaaa am vazut eu acolo!!! Tu semeni foarte bine cu mami tau iar la capitolul kg ...sp foarte sincer ca arati bine si foarte bine...Sunteti o familie foarte frumoasa! Daca nu ma insel ai facut o poza si in restaurantul La mama...pfff ce bunataturi fac aia acolo...era preferatul meu! Aaaaaaaaaaa , super unghiile...una roz, alta bleo,alta etc...toate culorile!!!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Neata fete.

N-am apucat sa mai intru aseara...
LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor de astazi!!!

Ally, mai dragutza si bb cu pletesi gropitze. Felicitari pentru condus!!!E mare lucru, sa stii ca si eu aveam un stres la inceput, si acum am la parcari (noroc ca la venire acasa am loc in fata casei aici am scapat de problema asta)...Vreau si eu pozici de la intalnirea cu surorile...si sa vedem si noi Milano.

Strumpfi, iti prieste Londra cu racoarea de acolo. Multumim ca te ocupi de listutza cand ai timp.

Alexina, ce-ai mai patit....ooof, m-am saturat de necivilizatie...si eu m-am certat cu unele acum 2 zile...tot un capuccino la mijoc...nu intru in detalii ca sunt asa plictisita si necajita ca doar cu cearta se mai rezolva pe la noi...

Andreeaesti frunmoasa oricum si cu creion si fara si cu cearcane si fara

Hapiness, Dya copilasii, sa va insanatositi repejor.

Miki, scuze pt nepotzel...chiar ma gandeam cand am scris dc nu cumva gresesc...dar scriu din memorie, ca n-am timp sa notez pe ceva si uite asa se isca confuziile.

Stefy, daaaa..pompa nu se compara cu suptul lui bb niciodata...E distantza dintre frumos, dulce, minunat si urit si plictisitor...Dar te apreciez tare ca nu renunti si ca ii mai dai cat vei mai putea.

Cami,La Multi ANi Petrei!!! Sa fie sanatoase amandoua fetele tale si tu la fel, mami sa ai putere pt ele.

SaloLa Multi ANi si Petrei tale...de ce nu mai intri sa ne scrii?

Xeo ce remarci mi-am mai auzit si eu pt ca am facut al treilea copil.."asa tanara" (lumea ma vede de 23)Deci nici mai tarziu nici prea devreme nu e ok cand faci copii...asa e lumea asta...tre sa comenteze un pic...

Vas, si eu tin minte cand ai zburat cu parasuta atunci...mie mi-a parut putin rau ca n-ai mai scris la noi...atunci chiar as fi vrut sa-ti spun ca-i mai fain sa fii printre primii la o odisee decat ultima la alta...oricum, bine ca ai revenit!

Catank, frumu foc Ioana, cat imi place de ea...si ce grasulina este...

Mada, imi plac mult pozele si tu arati minunat, ai slabit serios de tot...felicitari pt vointza...Ce rau imi pare ca n-am reusit si noi sa ne vedem...

Lavi, felicitari pt decizie, sper sa va implinitzi rapid visul.Diferentza fata de bloc, betoane e enorma...mai ales pt copilasi...dar si in rest. Acceptul prin prima casa nu implica nici un cost suplimentar pt vanzator, dar e avantajos pt cumparator are taxe notariale mai mici,lipsa anumite comisioane etc...Noi tot prin prima casa am vandut...si a fost ok. Cat depsre casutza...dc nu ai pe nimeni in domeniul constructiilor si pile pe la primarii etc, n-are rost s-o faci singura...pt ca te vei trezi ca te costa mai mult decat s-o iei de-a gata...plus alergatura si timpul pierdut...la noi nu avea cine sa alerge pt fiecare lucru...

Moulineta, bun venit!!!

Deea, de cand asteptam pozicile de la botezul Annei!!EU tot urmaresc Piccasa.

Roxymami...ce face ANsatasia?

Lalely, cand ne pui pozici?

Scrish, pregatiri pt botez?

Pisuc, da, ieri a fost mult mai faina vremea decat azi...as fi fost multumita macar sa nu ploua, sa pot iesi sa-mi iau si eu un capuccino de la aparat...



Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"
Puuuup si eu tare sexy mama....Cu pozele...vedem poate intrii pe mess...

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

buna dimineata!

In primul rand:

La multi ani, Petru de pisuc!!!
La multi ani Petra de cami!!!
La multi ani, Petra de salosama!!!
La multi ani, xeo!!!
La multi ani, tati de catank!!!

yasmi, multumim de aprecieri si te sfatuiesc sa va construiti voi casuta. Mai rar gasesti o casuta exact pe sufletul teu. Lucas este un dulce, avem si noi un plus din ala frankenstein..cap de catel, urechi de melc, picioare de gandacel si aripi de fluture

ally, ma bucur ca ai prins curaj, si conduci pe distante mai lungi. Sunt mandra de tine . Edy este un lungan, wow 68 cm, Cata a mea are doar 62 cm , la fel avea si Cristi la varsta ei, numai ca era mai grasan putin.

stefy, imi pare tare rau ca vei incepe serv si nu mai poti s astai acasa. Poate ai spus dar nu am vazut eu ...cu cine lasi pitica? Sta bunica ciprioata cu ea?

deea, asa a facut si Cata si-a tot supt pumnii si cred ca s-au marit si nu mai intra bine in gurita si de vre-o 2-3 zile si-a descoperit degetul mare . Ce ma fac eu acum? Cum o dezvat de deget? Nu vreau sub nici o forma sa o las sa renunte singura...fetita nasilor are deformata bolta din cauza asta, Va trebui sa poarte aparat. Suzeta o tine doar cand ii e f somn sau daca o tin eu cu degetul..in schimb scuipa orice are in gurita ca sa suga degetul...chiar si cand suge pe langa san vrea sa bage si degetul in gura

vas, nu am apucat sa-ti spun pana acum, ma bucur ca ai venit la noi. Si eu simt ca aici imi este locul, la fluturasi, chiar daca "buburuza" mea e nascuta chiar inainte de puiul tau Astept povesti sa le compar cu ale mele
Apropos, mi-a placut faza cu nota 10 a bebelusilor de vedete...cum primesc toti bebelusii nota 10 si toti sunt nascuti prin cezariana. Io am nascut 2 prin ceza si mi s-a spus ca 10 se da doar la nastere naturala...

strumph, da, e f curioasa sa se uite la fiecare jucarie, le analizeaza bine, bine pe fiecare in parte, dar jucaria la care zambeste cel maid es e Cristi , rade cu hohote cand o baga in seama

catank, si Cata tot 6600 are . multumim de aprecieri la pozici, Cristi lipseste din poze pt ca este la parintii mei toata saptamana. Am fost ieri in vizita la el si nici nu a vrut sa auda sa-l iau acasa, mi-a facut bezele la plecare, ma pupa si pa!
Aaa.. si e tuns acum , a fost sambata cu ta-su la frizerie, sapt viitoare pun poze cu el /
Nici cutele Catalinei nu sunt simetrice, eu am vb cu dr-ita si mi-a spus ca nu toate sunt perfecte pe lumea asta, o verifica de fiecare data la sold..ii strange picioarele si le deschide spre ext...am tot cauta eu pe net si daca e vre-o pb la sold, la miscarea asta de rotatie s-ar simti ca trosneste ceva.

bine ai venit, moulineta!

happi, distractie placuta!

dya, un Cristi dulce sa treaca raceala

simo,


Cata s-a culcat la 21:30, s-a trezit sa manance la 8:40 si s-a culcxat la loc..doarme si acum . A fost fata cuminte si m-a lasat sa citesc forumul si sa va raspund.


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!
Multumesc! Cristii ce nazbatii mai face?

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput